Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bírósági végzés van róla,...

Bírósági végzés van róla, hogy a gyerek az anyánál lett elhelyezve, de mégsem tesz ennek eleget? Teendő?

Figyelt kérdés

Elváltunk és a volt feleségem kikötötte, hogy ő a gyám, közös felügyeleti jog nincs, 2 hetente a hétvége az enyém + gyerektartás.

Bíróság meg is határozta, darabig ment is. Minden hónapban megkapta az 50.000 Ft-ot és mentem is a gyerekért, majd időre visszavittem.

Kedves anyuka rájött, hogy teher a gyerek, túl sok neki, ezért többnyire nálam van, mert ő nem ér rá. Nem érdekli, ha nem érek rá, olyan rásózza az én! szüleimre. Szeretném magamhoz venni, de ő tiltakozik és fenyegetőzik.


Milyen esélyeim vannak, ha a bírósághoz fordulok? Szeretném nevelni, meg tudok adni neki mindent, jóformán így is velem van, csak elegem van már a folytonos csesztetésből, ami az anyja felől érkezik.


Amúgy a kislány szereti az anyját és várja is, hogy jöjjön érte, de csak hitegeti. Pszichésen is megviseli, az óvodában is szóltak már, hogy intézkedni kell, mert nincs jó hatással.


2021. ápr. 27. 11:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
7%

8!


Nem írtam, hogy oké. Azt írtam, nincs kirivo indok a soron kívüli gyermekelhelyezes megváltoztatására.

Amúgy hidd el, ezzel az indoklással két év múlva sem ér el semmit. Az anya azt fogja mondani, ő csupán ah apának és a ygereknek akar jót, az ő kapcsolatukat akarja javítani azzal, hoyg a megitelt láthatáson kívül is oda viszi a gyereket.

2021. ápr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%

Ha a kérdezőnél van a gyerek többet, akkor mire fizet az anyukának?


Ezt úgy hívják, hogy lopás!


Igenis feljelentést kell tenni, vagy valami... Mindenképpen ki kell harcolni a változást.

2021. ápr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
97%

“ Bocs, de nem érsz rá, teher, ha a olyankor a szüleidhez viszi”


Nem, nem az!


Ha felveszi a pénzt, akkor 2 hetente egyszer köteles a kérdező fogadni a gyereket!


“akkor miért is kell a gyerek?”


Az meg van, hogy a férfinek nincs beleszólása az abortuszba?

2021. ápr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
12%
13, de, ha azt írja, rásózza a szülőkre, és itt erre panaszkodik, az bizony azt jelzi, neki ez teher.
2021. ápr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Igen, a penz a gyereket illeti, ez igaz. Az anyja nem akar fizetni es en ezt elfogadom, nem akarok meg ezen is lovagolni. Felveszi a csaladit is. A gyerekunkre NEM kolt, se ruha, se jatek, semmi. Az en feladatom!

Nem alkoholista, de iszik, cigizik, uj ruha stb.


Olyan munkakorben dolgozom, hogy sokszor ejszaka erek haza, akkor is en vagyom a szar, hogy miert nem vagyok kepes a gyereket most “soron kivul” elvinni.

Nem nekem teher a gyerek, igyekszem mindent megoldani.

De az, hogy o otthon van es gondol egyet elviszi a szuleimhez, majd 3 hetig nem nez ra, egy telefont se intez, az gaz!

2021. ápr. 27. 12:18
 16/21 anonim ***** válasza:
5%
Ha éjszaka érsz haza, akkor konkrétan hogy akárod a gyereket nevelni, ellátni? Neked is valakire rá kellene bíznod.
2021. ápr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Természetesen. A párom is szívesen vigyáz rá, bár ezt meg akarja tiltani. Csak a szüleim jöhetnek szóba, szerinte.

Nem sok alkalom van, de előfordul, hogy későn érek haza.

2021. ápr. 27. 12:28
 18/21 anonim ***** válasza:
97%

"Pszichésen is megviseli, az óvodában is szóltak már, hogy intézkedni kell, mert nincs jó hatással."


Szerintem ez a kulcsmondat, erre kéne építeni. Nem vagyok otthon a témában, de ha logikusan gondolkozok, szakvéleményt kéne kérni és azzal biztos lehetne új pert indítani.

2021. ápr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
5%
Nem is volt nyitva az óvoda hetekig....
2021. ápr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

12-én nyitott a mi ovink.

Ügyelet is volt, bár akkor nem sokat vittük.

Nyilván ismerik a gyereket, nem most kezdődött ez a helyzet. Múlthéten egyik délután jelezte az óvónő, miután mentem a gyerekért, de ő nem volt ott, mert anyuka addigra elvitte, csak elfelejtett szólni.

2021. ápr. 27. 13:30
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!