Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám bántalmaz lelkileg. Mit...

Apám bántalmaz lelkileg. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de kiirom magamból.

19 éves leszek most májusban, 1 hét és érettségizem. Van egy barátom 1 éve akivel komoly terveink vannak (lehet nyugodtan beszólogatni stb, én tudom hogy komoly, látszik rajta). 19 éves a párom is, 4 éve dolgozik és amióta együtt vagyunk és ugye vannak közös tervek ő a közös hazert dolgozik mindennap (iskola mellett, rendes állásban nem diákmunka).

A lényeg.

Ittjon kb 7 évvel ezelőtt minden megromlott. Szüleim veszekednek, apa csúnya dolgot csinált anno. Sose valja be magának de körülötte mindenki tudja hogy csúnya dolog volt. Anya sokat szenvedett emiatt, eosszul esett neki, szerintem tudjátok miről beszélek. Eltávolodtam legfőképp apától. Sokszor bánt szavakkal, lényegében minden kislány ügyesebb / okosabb nálam, én egy hülyegyerek szar alak vagyok. Anyával is alig beszélek, sose ért neg semmiben.

Amióta együtt vagyok a párommal van hogy 5-6 napot is náluk alszom/náluk vagyok. Ennek az az oka hogy ott nem szorongok, tudok tanulni nyugodtan érettségire is, bárkivel tudok beszélgetni. Nagyon megszerettem a szüleit is.

1-2 hónapja van az hogy nem birok már itthon lenni, teljesen kikészít a saját apám(lelkileg bántalmaz) Párommal rengeteget beszéljük ezt, de mindig arra jutunk hogy sajna nem tudunk még össze költözni (még legalább 1-2 év kell hozzá). Én a nyáron diákmunkázom, utána szeptemberben suli megint majd egyetem stb. Rendesen dolgozni később fogok tudni elkezdeni, ezért is nem sikerül rögtön elkoltozni. Értitek.

Hozzájuk nem szeretnék költözni, nem akarok az anyja terhére lenni se az apukájéra. Illetve szerintem ez pofátlanság lenne. Szüleimmel nem tudok beszélni, ha volt ilyen mindig ossze veszünk és az jön hogy el vagyok tiltva mindentől, nem mehetek sehova.

Mit tehetnék?



2021. ápr. 28. 10:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
9%

Érdekes, hogy tavaly ilyenkor még csak 17 éves voltál, és már akkor is egy éve együtt voltál....


https://www.gyakorikerdesek.hu/tini-parkapcsolatok__parkapcs..

2021. ápr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Érettségiig már kibírod, utána akár diákmunkázol, akár rendes állást vállalsz, Te tudod. Egyetemre mehet kollégiumba, akkor nem kell a szüleiddel élni. Vagy teljes állás mellett levelezőn tanulsz. És kivesztek egy albérletet. Rajtad múlik, rajtad áll. Felnőtt ember vagy, a szüleidet elviseled, vagy tovább állsz. Senki nem fog lánccal ott tartani, nyugodtan kezdhetsz önálló életet. Ha viszont szükséged van a támogatásukra, anyagi és lakhatás téren, és nem akarsz önálló lábra állni, mert kell h eltartsanak az egyetemi évek alatt, akkor viseld ennek hátulütőit. Én nemrég végeztem levelezőn az egyetemen, 8 órás munka és ovis gyerek mellett. Ez se lehetetlen. :)
2021. ápr. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1 válaszoló, májusban leszek 19 és annak a párkapcsolatomnak vége lett tavaly.

Most nem erre keresem a választ

2021. ápr. 28. 11:09
 4/16 anonim ***** válasza:
69%

Én is 19 évesen, érettségi után költöztem össze a párommal.

Nekem Anyukám meghalt, a nárcisztikus apámmal kellett élnem. Én is nagyon sokat voltam a kedvesemnél, mi akkor már majdnem 3 éve voltunk együtt, de nem ez a lényeg.

Ugyanabba a városba szeretnél egyetemre menni ahol élsz? Mert ha nem, akkor a koli megoldás.

Ne add fel.

Az én sztorim 2 éve történt, azóta 3x beszéltem az apámmal.


Albi esetleg? Egyetem mellett munkával + ösztöndíjjal mi is fent tudunk tartani egy albit, igaz nem a fővárosban.

2021. ápr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Albit beszéltük, de tartózkodunk tőle. Ennek az az oka, hogy olyan lakásra fizetnénk ami sose lenne a miénk :(
2021. ápr. 28. 11:12
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

#1: ezt nem láttad..? Két hete meg már másfél éve volt együtt azzal, akivel most csak egy éve. :-D


https://www.gyakorikerdesek.hu/tini-parkapcsolatok__egyeb-ke..



Kérdező, hogy dolgozhat a párod négy éve, ha még csak 19 éves?

Na mindegy, költői kérdés...

2021. ápr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
5 nap ott létnél semmivel sem pofátlanabb odaköltözni pláne ha a kereső párod belefizet a szüleinek a rezsibe. Akkor nem is ingyen vagytok. A közös élet tervezést kezdhetnétek azzal, hogy közösen megoldjátok a lakhatási problémád. Aztàn ha valóban fontos az egyetem elmész kollégiumba és kérsz szociális támogatást.. ha nem fontos, akkor pedig munkát keresel és nem vagy levelezőn tanulsz majd tovább később munka mellett. Persze ez mind csak arra érvényes ha tényleg rossz a helyzet és nem arról van szó, hogy egyszerűen csak nem tudtok felnőtt emberként kommunikálni, mert te is és ők is még mindig gyerekkènt tekintenek rád. Inkább ez jön le az írásodból ami nem is lenne baj, ha mellette nem beszélnél itt komoly tervekről. Készíts valódi tervet a jövődre (mikor? Hol? Miből? Miért) Húzd ki magad és ülj le velük, ha felnőttként átgondolt ötletekkel ülsz az asztalhoz talán úgyis kezelnek majd.. Az ő dolgozik és majd szeretnènk házat se nem terv, se nem komoly. Kb minden tini, akinek először lesz kereső párja és szerelmes így gondolja.
2021. ápr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Úgy dolgozik 4 éve, hogy 15 éves kora óta vállal munkát maszekba, volt szovetkezetnél most bejelentkezett rendes munkára, a mi dolgunk szerintem hogy hogy.

És köszönöm hogy mindenbe bele kötöttök, tanácsokra vártam.

A kollégium megoldható ha pl budapesten van egyetem, és én budapesti vagyok?

2021. ápr. 28. 11:18
 9/16 anonim ***** válasza:
30%
Ne Budapesten keress egyetemet.
2021. ápr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"A kollégium megoldható ha pl budapesten van egyetem, és én budapesti vagyok?"

szinte esélytelen. a koli azoknak van akik messze élnek az egyetemtől.

2021. ápr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!