Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim lelkileg és már...

A szüleim lelkileg és már egyszer testileg is bántalmaztak, mit tehetek?

Figyelt kérdés

21 éves egyetemista lány vagyok. Egyszerre két egyetemet végeztem ebben az évben, ami már a fizikai határaimat súrolta, ezért úgy döntöttem, hogy az egyiket abbahagyom. Persze amikor itthon elmondtam kiabálás lett a vége, fenyegetés... Már ezelőtt is volt erre példa, amikor tavaly nyáron találkozni akartam a barátommal (aki jelenleg még mindig a párom) és Ők mivel nem szeretik, ezért tiltottak tőle, amikor menni akartam hozzá édesapám megpofozott. Azóta mindig valami más indokkal megyek el, csak hogy ne tudják, hogy vele vagyok. Pedig amúgy Ő egy dolgos, rendes, munkával rendelkező személy. Azóta is folyamatosan rettegésben vagyok, hogy mikor ütnek meg, mikor lesz megint lekiabálva a hajam... most szerdán lesz az utolsó vizsgám és ma a barátnőmmel elmentünk fürdeni a nagy melegben (ahova persze nem akartak elengedni, de barátnőm úgymond “kikért”, ami eleve gáz...) és hazaérkezése után azonnal elkezdtek velem kiabálni, és megfenyegettek ha nem sikerül a vizsgám agyon vernek, meg ha nem mondok igazat megütnek.

Olyan szinten vagyok, hogy már félek hazajönni, görcs van a gyomromban. Mit tehetek ilyen helyzetben? Kérlek segítsetek 😞



2019. jún. 15. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

21 évesen azt teheted, hogy fogod magad és elköltözöl a szüleidtől. Élsz, ahogyan tudsz és ahol, amiből. Keresel egy pszichológust vagy egy pszichiátert, a bántalmazások lelki nyomait helyrerakatod magadban.


Ha ezek után a szüleid bármilyen módon megpróbálnak fenyegetni, bántalmazni, akkor pedig a rendőrséghez fordulsz.

2019. jún. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Elmennék a családsegítőbe, hogy vegyenek állami gondozásba bántalmazás miatt.

25 éves korodig eltartanak, annyit tanulsz addig, amennyit akarsz.

Utána a párommal költöznék össze.

2019. jún. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Különben a másik egyetemen kérj passzív félévet, 4-et is lehet.
2019. jún. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Munkahelykeresés, albérleti szoba (valakivel összeköltözve, mert különben képtelenség kifizetni), egyetem levezőre, szülők lakásajtajának becsapása kívülről örökre.
2019. jún. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
21 éves nö vagy. Van egy dolgos, rendes, munkával rend4elkezö valaki akivel párosodsz. Érthetetlen, hogy miért nem vele éled az életed félelem nélkül, boldogságban?
2019. jún. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Csak nem egy 40 környéki pasival sikerült összeállnod?


Ismerek ilyen lányt, korodbeli, 2 egyetemen hallgató, az egyik teológia, a pasija meg 40es, a szülei előtt titkolózik, mert bántalmazzák

2019. jún. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, a barátom 28, csak Ő kint dolgozik Ausztriában hegesztőként. Viszont azon a környéken semmi normális női munka nincs, csak gyárak meg üzemek, ami azért egy nőnek elég megterhelő. Nyilván ezt is vállalnám, csak eddig ugye minden le volt ülepedve, ameddig szorgalmi időszak volt és nem voltam itthon.
2019. jún. 15. 20:52
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem az egyetemen kérj az egyik szakon halasztást, dolgozz, a szüleidet pedig hagyd ott.
2019. jún. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
39%
21 évesen már elköltözhetsz,és ha nem mész vissza soha többé akkor majd elgondolkodnak nyugi..Persze az elköltözéshez bátorság kell ami a lányoknál sajnos nincs meg..
2019. jún. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
57%

ma 20:52


"Viszont azon a környéken semmi normális női munka nincs"


Inkább lennék hajléktalan minthogy a szülők terorizáljanak..Minek szülnek az ilyenek gyereket ha nem tudják holtukig szivböl szeretni?

2019. jún. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!