Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a szüleim nem...

Mit tegyek ha a szüleim nem fogadnak el, lelkileg bántanak?

Figyelt kérdés

Az én történetem ott kezdődött mikor a szüleim építkezési vállalkozát indítottak.Gondolom nem kell mondanom hogy az építőipar elég jól termel. A környéken a korombeliek csak "királynőnek" szólítanak amiről a szüleim persze tudomást sem vesznek vagy nem is tudják. Lényeg a lényeg állandóan megpróbálnak szigorúan fogni, ez azt takarja, hogy ennyi idős létemre még sosem voltam bulizni amit a korombeliek manapság hobbiként űznek. Ez által nagyon magányos vagyok és egy igaz barátom sincs ami néha teljesen elszomorít és kifordulok magamból, de ezt megpróbálom nem kimutatni. A szüleimmel milliószor próbáltam beszélni... Anyám sosem ért meg és mindig van valami kifogása, még akkor is ha gimnazistaként kitűnő tanuló vagyok és sportban is jeleskedem csak hogy bizonyíthassak ami sosem jön össze. Ha pedig apámról van szó.... hát... azt sem tudja melyik osztályba járok, de azért azt tudja hogy hogyan bántsa meg lelkileg a lányát. A legszomorúbb az egészben hogy van egy 12 éves húgom akinek minden meg van engedve. Mászkál a barátaival és néha irigylem hogy neki vannak...

Ha van valami tanácsotok légyszi jelezzétek. //H.16



2020. jún. 11. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Két dolgot nem értek, hogy aki gazdag és kétkezi munkával megdolgozott érte, hogy az legyen, annak miért kell beszólogatni. Nem tehetsz róla, hogy tehetős családba születtél, és emiatt csak az cseszteti a másikat, aki irigykedik rá. Persze, van aki ezzel felvág, és a kevésbé tehetősek orra alá dörgöli, de az írásodból nem hiszem, hogy te ilyen lennél. A másik pedig az, hogy azért mert mások 16 évesen sportot űznek abból, hogy buliba járnak, neked még nem kell. Én már el voltam engedve 16 évesen, de lehet ha lesz gyerekem, én nem fogom. Nagyon veszélyes a mai világ, és nem mindekinek való a buli, mert felelőtlen. De még az is járhat pórul, aki ép ésszel bulizik, nem azt mondom. Fogadd el, hogy nem járhatsz bulizni, viszont ettől még kereshetsz barátokat, pl. neten. Itt senki sem fogja megtudni az anyagi háttered, így csesztetni sem fognak, és lehet jó barátságokat tudsz kötni, jobbat mint a környékedbeliekkel.

18l

2020. jún. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Thispain ***** válasza:
57%

Nem tudom, mennyire kivitelezhető, de próbáld te is nem elfogadni őket. Mindig találj valamilyen kifogást arra, hogy miért nem csinálod azt, amit mondanak, és azt ne tudd, hogy apád hol dolgozik, de azt igen, hogy hogyan bántsad meg.


A helyedben ehhez hasonló dolgokat addig csinálnék, míg ki nem harcolom, hogy azt csinálhassam azt amit szeretnék.


A szüleid emiatt nagy valószínűséggel nem fognak elfogadni sem emiatt, sem más miatt, de ha teszel az ellen valamilyen módon, hogy korlátozzanak, emellett ignorálod őket, nagy valószínűséggel nem fognak tudni bántani.

2020. jún. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Ha királynőnek hívnak, akkor viselkedj úgy.
2020. jún. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Szerezz egy baratnőt akivel elengednek, ide oda mert ismerik. Ertheto hogy egyedul nem engednek el de pontosan hova is? nincs valaki a suliban vagy edzesen aki maganyosnak tunik mint te?
2020. jún. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az emberek irigyek ezt már most szokd meg. Nekem is nagyon jó az anyagi hátterem ha ezt már valamelyik válaszomban megemlítem mellesleg tök normálisan mert sosem szoktam felvágni jönnek a lepontozások. Szüleid szerintem csak féltenek még. 16 éves vagy pár éve még tök pici kislány voltál és lehet a szemükben még mindig az vagy. Amúgy meg attól, hogy a korodbeliek hobbi szinten bulizgatnak ezt a szokást nem kell átvenni szerintem alapból tök gáz, persze 1-1 buli belefér de hát engem mindig ez a 15-16 éves korosztály szokott bulikban idegesíteni. Barátkozni azért próbálj akár online bár ott legyél óvatos de élőben sulin belül stb. Csak kicsit kezdeményezőbbnek kell lenni, rengeteg ember magányos mint te (olvasd csak el az ismerkedés témakört) és örülne egy barátnak, és rengetegen vannak a extrovált emberek is mint pl. én aki bárkivel szívesen barátkozik bárhova megyek. Hamarosan 18 leszel akkor majd meg ráérsz bekapcsolódni ebbe a bulizás cuccba bőven nem fogsz lemaradni semmiről emiatt ne aggódj :)
2020. jún. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

"Ha királynőnek hívnak, akkor viselkedj úgy."

Ellenkezőleg. Oka van annak, hogy így csúfolják. És a viselkedésével érdemelte ki. Azzal, ahogy az iskolában kommunikál másokkal. És ahogy viselkedik. De éppen azt nem bírja. Ezért kell változtatni ezen a viselkedésen. Vagy a viselkedést kiváltó hozzáálláson. Az hogy buliba nem járhat, attól még az iskolában tucatnyi barátja lehetne, ha úgy viselkedne a többi társával.

2020. jún. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
6-os te honnan veszed ezt? Ismered? Nem mindenki érdemelte ki, hogy csúfolják. Csak vannak irigyek, akik nem bírják elviselni, hogy másoknak jobb.
2020. jún. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem meg vissza húzódó, nem nagyszájú, azért csufoljak.
2020. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!