Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engedékenynek kell lenni egy...

Engedékenynek kell lenni egy 15+ tinivel, hogy a jó szülő-gyerek kapcsolat megmaradjon?

Figyelt kérdés

En sokat viaskodtam a szüleimmel, komoly viták voltak. Amikor már anyukám megengedett valamit, akkor apukám előtt titkolózni kellett mert ő még akkor se engedte. Ottalvas 18 éves koromban volt, akkor majdnem 4 éve voltunk együtt. Házibuliba nem mehettem 18 éves korom előtt mert a szüleim azt hitték más fiúkhoz megyek.


Én nem akarom, hogy a gyerekek ez miatt majd nehezteljen rám.

Úgy vettem eszre a fiatal szülők engedékenyebbek.


Szerintetek hogy normális, nálatok hogy vannak ezek a dolgok?


2021. ápr. 28. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondom, hogy csak az engedékenység a király, de szerintem azért a te szüleid átestek a ló túloldalára. Bizonyos fokú bizalom és ha mondjuk ismerik a társasági korod, akkor már engedhettek volna.
2021. ápr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A szülőnek is el kell fogadnia, hogy a gyerek kamasz és vannak vágyai, nem egy kutya, amit ki kell herélni, ha sokat szökik.


Szóval igen, valahol kompromisszumok kellenek. Ill. nem is, nem ez a jó szó rá, inkább épeszű szabályok lefektetése és következetesség.


Oké, elmehetsz, de x-re itthon leszel. Ha valami baj van, hívsz. Stb.

Szerintem ezt egy kamasszal meg lehet beszélni. Ha nem tartja be a szabályokat, akkor jöhet a retorzió. De halehetőséget se hagynak...


(Sose értettem ezt a 18. szülnapos baromságot. Mitől lesz más, ha valaki 18 lett? Mostantól, ha felcsinálnak, akkor hivatalosan is a te bajod, vagy mi????)

2021. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal fontosabb - és célszerűbb! - agyilag felkészíteni a kamaszt a rá leselkedő veszélyekre, mert a tiltást simán ki lehet játszani.

Én is voltam 15-16-17, baromi szigorúan fogtak (még nőgyógyászhoz is elcipeltek 17-ik évesen, hogy szűz vagyok e), de ettől még amit nagyon akartam, azt megcsináltam, ...csak az iskola látta kárát, mert onnan lógtam.

Ezért nevelem másképp a gyerekemet és soha nem volt okom megbánni a döntésem.

2021. ápr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen. Egy bizonyos határ betartását lenne jó kitűzni, pl érjen haza először 9-re. Abban az esetben ha ezt betartja akkor lehet 16 évesen 10-11 belőle később, 17 évesen 12 stb. Ha nem akkor marad egy korábbi időpont. Tehát az ő érdeke is hogy ne éljen vissza a bizalmaddal. Fel lehet ezt fogni a nevelés részének. Ha ő betartja amit megbeszéltek akkor te is betartod. Ha látja hogy bízol benne akkor kevesebbet fog titkolőzni.

Lehet még a tanulmányi eredménytől is függővé tenni.

15 évesen még nem, de 16 évesen emlékszem már engem is engedtek buliba nyári szünetben, 17 évesen meg már év közben is pedig későnérő voltam. Nem csináltam semmi hülyeséget, viszont a tanulás rovására ment.

2021. ápr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha jól neveled a gyerekedet, sose lesz szükség külön tiltásokra és szigorra.
2021. ápr. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!