Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mérgező szülőknek megbocsátani?

Mérgező szülőknek megbocsátani?

Figyelt kérdés

Teljesen leromboltàk az önbizalmam az összes álmom lerombolták semmibe nem támogattak , teljesen magukhoz akarnak kötni és érzelmileg zsarolni.

El fogok költözni a nyáron, viszont mégis csak a szüleim meg akkor is ha nem törődtek velem úgy mint egy átlagos gyerekekkel de haragban nem akarok lenni csak jó nagy távolságot. De ha nem haragszom akkor meg magukhoz édesgetnek és folyton megenyhülök pedig csak átmenetileg normálisak.


2021. máj. 2. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell erőltetni. Nyilván akkor nem kell minden kapcsolatot megszakítani, a távolság jót tesz. De ne felejtsd el mit tettek,és emlékezz erre, ha megint zsarolni akarnak.
2021. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Az én anyám is ilyen ! Évek óta nem beszélünk ! Mikor még "aránylag " jóban voltunk, akkor is csak arra kellettem, hogy takarítsak nála és bevásároljak, akkor is szidott állandóan ! Mondván,hogy nem büszke rám , mi lett belőlem stb? Mikor tini voltam, alkoholista volt és szart rám nagy ívben ! Sokszor megvert mikor együtt éltünk, a pasik jöttek-mentek nála , én meg nem tanultam nem figyelt rám senki !
2021. máj. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon nagyon sokszor megbocsájtottam neki de mikor "kibékültünk" újra jött a régi nóta ! Sajnos nem fog változni ! Az idő múlásával én úgy látom, hogy csak rosszabb lesz !
2021. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Csak haragudjál rá, az a legjobb, amit tehetsz. És keresd a normális, szerető emberek társaságát, ami felemel, nem lehúz. Nem kell hálásnak lenned azért, mert odaszülettél hozzájuk.
2021. máj. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell haragudni ! Elég a távolság tartás ! Az emberek nem változnak !
2021. máj. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 PetheD ***** válasza:
91%
Ha távol leszel, tőlük, az segíteni fog. Haragudni nem kell, de légy kritikus.
2021. máj. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az igazán mérgező, rossz szülők sosem változnak, ahogy itt többen írták. Próbálhatod megbeszélni velük, haragudhatsz rájuk, veszekedhetsz velük, úgyse fogják belátni, hogy lelkileg tönkrevágnak és újra meg újra beléd fognak rúgni, míg tartjátok a kapcsolatot.


Így ismeretlenül nyilván nehéz megítélni, mennyire mérgezőek valójában a szüleid, ezt neked kell tudnod. De ha valóban azok, akkor felesleges tartani velük távolságból is a kapcsolatot, csak állandó stressz és cseszegetés lesz az életed.


Én sokáig jártam hozzájuk társadalmi nyomásra, de a legjobb döntésem volt, mikor megszakítottam velük a kapcsolatot. Azóta van nyugalom.

2021. máj. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Saját véleményem az, hogy soha. Nincs az az isten, hogy én apámnak megbocsássak.
2021. máj. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30%
kutyabol nem lesz szalonna, de azert ne szakitsd meg veluk teljesen a kapcsolatot.
2021. máj. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
A saját lelki épséged érdekében érdemes megbocsátani vagy legalább feldolgozni, de ettől még nem kell beengedned őket az életedbe semmilyen szinten. Ha nem is szakítod velük meg teljesen a kapcsolatot, soha többet ne hagyd, hogy kiszolgáltatott helyzetbe kerülj. Ne legyen rájuk szükséged, ne add meg nekik ezt a hatalmat, mert garantáltan vissza fognak vele élni.
2021. máj. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!