Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megbocsátanátok, ha kiengednék...

Megbocsátanátok, ha kiengednék a macskát, a macska pedig elkóborolna?

Figyelt kérdés

El kellett utazni pár napra, és a közelben lakó szülők ígérték meg, hogy napi egyszer átjönnek, adnak friss vizet a macskáknak, almot kicserélik, kapnak ételt. Kiszellőztetik a házat, miegymás. Jó a kapcsolat, így ilyesmi segítség abszolút nem gond a családban, oda-vissza működik. Kettő benti macska van a házban, akik sose mennek ki (van zárt kifutó nekik), ez tudják a szülők is évek óta.

Átjöttek segíteni, és mondván, hogy "a macska úgyse kóborol el, majd visszajön, tudja az, hol az otthon", kiengedik őket, ameddig a házban tevékenykednek. Erdő mellett van a ház... Pár óra múlva hívnak fel, hogy mi történt. Az egyik macska azóta sincs meg... Most persze mondják, hogy ők nem tudták, hogy ez lesz, ne haragudjunk, azt hitték, hazajönnek. Mindkét macska 3-4 hónapos koruk óta nálunk vannak (menhelyről), velünk aludtak, családtagok.

Nem vagyok híve az örök haragnak, de teljesen semmibe vették a kérésünket, kérésemet a saját otthonomban. Ha segítek valakinek, és ők úgy szeretnek valamit, ahogy kérik, akkor azt úgy igyekszem megcsinálni, nem? Nem állok neki okoskodni, hogy "majd azt én jobban tudom".

A macskáim nagyon fontosak. Nem tudok egyszerűen nem haragudni. A telefont sem bírom már felvenni, hogy hallgassam a sírást, hogy ne haragudjak.


2020. dec. 28. 10:36
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
93%
Én tuti beragnék.Tobbet ne kérd meg oke semmire.
2020. dec. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
96%

Ha azt mondtad, hogy ne engedjék ki őket, és ők kiengedték, teljesen jogosan vagy felháborodva.

Főleg, hogy ezek szerint a cicák nem szoktak kimenni, nem ismerik a környéket.

2020. dec. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
96%
Huhh, nagyon sajnállak, tudom, milyen szeretni az állatokat. A haragod talán elmúlik idővel, de többet nem engedném őket "felügyelet nélkül" a házba, a kulcsot is visszakérném. Megbocsátani lehet, de az eljátszott bizalmat visszaszerezni nehéz. Plakátold ki, hogy keresed a cicát, hátha látta valaki.
2020. dec. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon kiakadnék. De egy idő után biztosan megbocsájtanék. Főleg, hogy látszik, hogy őket is bántja a dolog.
2020. dec. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen igazad van. 😔😔 azt hitték, majd ők jobban tudják, aztán szerencsétlenül befürödtek a nagy ötletükkel. Nem csodálom, hogy haragszol. Nyilván nem direkt csinálták, de én is nagy állatszerető vagyok és családtagként kezeljük állatainkat. Teljesen kifeszültem volna, megmondom őszintén.
2020. dec. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
30%

Gyermekkorom óta cicatulajdonos és imádó vagyok. Jelenleg is van cicám, családtag nekünk is. Rengeteg cicát elgyászoltam már.

Nagyon sajogna a szívem, meg siratgatnám, de nem tudnám ez miatt kizárni a szüleimet a szívemből,mert belőlük csak van igazán egy. Bocsánat, hogy ezt írom, de "egy macska" miatt képtelen lennék haragot tartani velük. Azért a fontossági sorrendet muszáj felállítani.

2020. dec. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
82%
Fontossàgi sorrend? Legkozelebb mi lesz szetverik a falat mert nekik jobban tetszik? Vagy kib.asznak egy fontos papirt mert minek az? A NEM az nem.
2020. dec. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem akartak rosszat. De egyszerűen nem tudom benyelni, hogy felülbírálták a döntésünket ebben a kérdésben. És belegondolni, hogy mi lehet szegény cicával... Persze, raktunk ki plakátokat, körbe is jártunk a szomszédokhoz, hogy ha látják a macsot, akkor szóljanak, próbálják befogni. De semmi.

Mondták, hogy úgy gondolták, hogy túlféltjük őket, és hogy feleslegesen vagyunk ennyire szigorúak és csak jót akartak. Én ezt értem, csak nem tudom túltenni magam rajta.

2020. dec. 28. 11:04
 9/55 anonim ***** válasza:
100%

Én ezért nem merek albérlőt fogadni, pedig hely lenne, és anyagilag sem lenne rossz. Az emberek egyszerűen nem képesek felmérni, hogy mit jelent egy állattal életvitelszerűen élni, hogy nem lehet csak úgy komótosan besomfordálni az ajtón, nem lehet tárva nyitva hagyni az ablakot, csak ha a macska be van zárva a másik szobába. Persze mindenki megígéri, hogy vigyáz, el vannak ájulva, hogy jaj, cica, de egyszerűen ha nincs véredben, hogy először résnyire nyitod csak az ajtót, és csak a lábadat dugod be, hogy hátrébbmenjen, és te be tudj menni anélkül, hogy kiszaladna, akkor szinte csak idő kérdése a szökés. Nálatok persze még durvább az eset, hiszen tudatosan kiengedték őket, de az indok hasonló, nem tudták felmérni a valós veszélyt, azt hitték csak túlaggódjátok.

Biztos állati dühös lennék, sokáig tartana megbocsájtani, és ezt az időt persze nagyban befolyásolná, hogy előkerül-e még szegény cica. Elfelejteni meg soha nem tudnám.

2020. dec. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
100%
Azért megmondanám nekik, hogy soha többet ne akarjanak helyettetek gondolkodni, bár tudjátok, hogy nem direkt csinálták. Nem bébik vagytok.
2020. dec. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!