Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő képes megbocsátani...

Egy szülő képes megbocsátani a gyermekének, ha az öngyilkos lesz?

Figyelt kérdés
Sokszor hallani, hogy dühösek magukra, mert nem bírtak segíteni. De ha valaki tisztázza, hogy nem miattuk tette, képesek lennének elfogadni? Ha szeretünk valakit azt akarjuk, hogy ne legyen rosszul. Akkor nem pusztán önös érdek elvárni, hogy miattunk az életet válassza? Csupán a szülők véleményét szeretném megismerni. Mennyi ideig tart elfogadni egy ilyen tragédiát, ha egészen feldolgozni nem is lehet?

2021. ápr. 10. 20:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt sosem lehet feldolgozni. Nem haragot éreznék felé, hanem hatalmas fájdalmat, és talán magamra is dühös lennék, hogy nem láttam a bajt és nem tudtam megakadályozni.
2021. ápr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs annál nagyobb fájdalom, mint amikor a szülőnek el kell temetnie a gyerekét. Ha tompul is, ez végigkíséri az életét.
2021. ápr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy életre taccsra vág egy szülőt, akinek fontos a gyermeke.
2021. ápr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Régebben néztem ezt a YouTube csatornát:

https://www.youtube.com/c/RachelMoorefield/videos


Rachel akinek a fia 2018-ban öngyilkos lett. Volt már előtte egy öngyilkossági kísérlete.

Jó néhány videó van fent ha tudsz angolul akkor nézd meg, ő nagyon őszintén beszél erről.

2021. ápr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Sosem lehet elfogadni, ha öngyilkos lesz bárki is. Mindig van megoldás, ez csak egy menekülés.
2021. ápr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Képes-e megbocsátani magának, ha a gyereke öngyilkos lesz?
2021. ápr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják "tisztázni" Hogy nem miattuk tette, ugyanis mindenből van kiút. Életük végéig gyötörni fogja őket hogy miért nem kért segítséget tőlük a gyerekük, miért nem találtak megoldást a problémára, mit tettek ami miatt ennyire nem bízott bennük. Jó esetben nem lesz a szülő is öngyilkos a gyerek után "csak" kínlódni fog egy életen át a tudattól hogy ilyen borzalmas módon vesztette el a gyerekét.
2021. ápr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Saját magának nem képes megbocsájtani ezt egy szülő. Anyám se volt képes rá. Alkoholista lett, aztán elment idő előtt. Ő nem lett öngyilkos, de sokkal előbb elvitte őt a krónikus betegsége, mint ahogy azt az orvosok jósolták. Ilyenkor az is simán bekövetkezik, hogy a szülő passzív módon lesz öngyilkos. Mivel tudja, milyen rombolást visz végbe a hozzátartozók életében az öngyilkosság, ezért nem tudja ezt ő is megtenni, viszont nem foglalkozik többé az egészségével. Egy ismerősöm fia nem öngyilkos lett, hanem autóbalesetben halt meg, az anyukája pár évvel élte túl. Szívbeteg volt, műteni kellett volna, de nem ment el a műtétre.
2021. ápr. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Ez borzalmas. Nálunk a csaladban elofrdult már. 2x is. Ez egy ördögi kör a szülők masokat okolnak, majd magukat. Ujra meg újra végig gondolják az egészet. Belemagyaraznak, atmagyaraznak... Elmagyarazzak. Szerencsétlenek nem tudják feldolgozni, mivel egy "normalis" embernek érthetetlen ez a tett, főleg egy szülőnek.


Engem is sokáig megviselt a történt dolgok, de konnyebben túltettem magam mint a szüleik. Olvastam egy tanulmányt egy pszichológus phd-jét. Amiben arról értekezett a doktorandusz, hogy minden öngyilkosságban ott van a büntetés azok felé a hozzá tartozók felé akik itt maradnak. Minél eroszakosabb a halál mivolta, annál nagyobb büntetést akarnak ránk róni. Általában a csalad, olyan ismerős talál rájuk, akit különösen sokkol a látvány,örökké a tudatodba ég. Maga egy halott is, nemhogy igy. Ez, nagyon megfogott. Nagyon sokat gondolkozom ezen. Több tíz év után is.


Az értelmetlenségen, a fajdalmon ami hatramaradt. Velünk marad, és nem szabadulunk tőle sosem. Egy szülő végképp.

2021. ápr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal férfiember, az apja öngyilkos lett, neki kellett levágni a kötélről. Alkoholista lett. Belehalt.

Tudom, hogy itt fordított a felállás, és lám, még így is milyen pusztítást tud okozni.

2021. ápr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!