Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, aki gyűlöli az...

Van itt olyan, aki gyűlöli az anyját? Ha igen, akkor elárulnád, hogy miért?

Figyelt kérdés

2021. máj. 18. 06:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Anyámat nem, a másik szülőmet igen. Remélem megdöglik kínok kínja közt. Nem érdekel, ha visszaszáll rám, már úgyis sz*r minden. Majd odaát megkapa tőlem a magáét, mert itt az életben lecsuknának érte.

Édesanyát utálni csak nagyon-nagyon de nagyon szélsőséges esetben lehet. Mi történt köztetek?

2021. máj. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
97%

Az én esetem érdekes. Néha gyűlölöm néha elvagyok vele.

Az oka legfőképp az hogy sokat vert kisgyerekként és az egész tini koromat terrorban kellett leélnem. Sosem mondhattam meg a véleményem semmiről. És a legrosszabb az bárhogy próbálkoztam egyszerűen nem tudtunk kijönni annyira mások vagyunk. Tudom hogy van másoknak sokkal rosszabb helyzete az anyjábal de nekem ez sem tett jót, sokmindenben látszik :/ De már megszoktam, most azt várom hogy elköltözhessek végre.

2021. máj. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
4%
Hát én azért gyűlölöm mert nem vettünk fel egy harmadik lakás hitelt is csak azért hogy új ájfónt kapjak. :/// Mekkora dög már.
2021. máj. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Fulár ***** válasza:
98%

Anyám már akkor alkoholista volt amikor még meg sem születtem.Koraszülöttként és extrém kis súllyal jöttem a világra mert 7 hónapos várandósan részegen nekiesett a forró kazánnak és megindult a szülés.Sokáig voltam inkubátorban és nem sok esélyt adtak nekem de csak megmaradtam.

Egész gyerekoromban vagy lesz*rt vagy alázott vagy êppen agyba főbe vert.Vagy azt kellett néznem,hogy részegen fetreng.Nem nagyon voltak játékaim.Szakadt,ócska ruhákban jártan és néha még enni sem vokt mit mert minden fillért elivott.

Szóval nagyon mókás gyerekorom volt"édesanyámnak"köszönhetően.

2021. máj. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Itt a GYK-n az egyik kommentben olvastam, hogy valaki mennyire gyűlöli az anyját és egyszerűen kiváncsi lettem, hogy sok ilyen eset van-e. Én spec az apámat , mert egy pszichopata, aki igyekezett tönkretenni a családja életét- elég nagy sikerrel. Anyám "csak" a kezére játszott, bár meg kell mondjam, az idők során szépen hozzáidomult az őrült apámhoz.Már öregek, 80 felé járnak, nem tartom a kapcsolatot velük- ez amolyan önvédelem.
2021. máj. 18. 08:42
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Én több mint egy évtizede nem beszélek "anyámmal". Az okokat estig tudnám sorolni.


Először azzal kezdte, hogy nem fizetett semmit soha, mert soha nem szeretett dolgozni. Beköltözött az új pasijával papámhoz (mamám meghalt) es rajta élősködtek. Felvetetett papámmal egy jelzáloghitelt a házra, hogy rendezni tudja az adósságait, amit persze nem fizetett. Én akkor adtam nekik 3 millió forintot, hogy ne ússzon el a háza az öregnek, mert nem lett volna hova mennie. Természetesen így is elúszott, a pénzemet meg azóta sem láttam.


Papám másnap agyvérzést kapott és meghalt a kórházban. Ha ez nem lenne elég, akkor a páromat folyamatosan szapulták, bántották. Ott mondtam azt anyámnak, hogy egy életre felejtsen el.


Annyit tudok róla (amikor néha a rokonokkal szóba kerül), hogy az új pasija csinált neki 2 gyereket és folyamatosan költöznek, mert sehol nem szeretnek fizetni, dolgozni azóta sem szeret.


Örülök neki, hogy ezer éve nem láttam, abszolút nem hiányzik. A temetésére sem fogok elmenni. Ha eszembe jut, akkor maximum gyűlölelet érzek a sok szarság miatt amit okozott jópár évig.

2021. máj. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
98%
Én nem kifejezetten gyűlölöm. De vannak alkalmak amikor egyszerűen azt érzem, bár minél messzebb lehetnék tőle. (Nem, nem az új ájfón miatt vagy mert nem akarom levinni a szemetet...) Szerencsére nem bántalmazott (bár párszor megrángatott kistini koromban amikor felidegesítettem..) viszont iszonyatosan kontrolláló és irányító. Volt pár pillanata amikor konkrétan azt kellett, hogy gondoljam, nem százas (elmeséltem 2 közelebbi barátnak a sztorit objektíven, de szerintük sem volt normális az adott reakció, és NEM ferdítve meséltem nekik a sztorit). Borzasztó, amikor olyan gondolatok kerülnek a fejembe, hogy "ez nem százas" vagy "ki nem állhatom". Viszont másik napokon meg majdhogynem úgy viselkedik mint egy gyerek... Tudom, tudom, 20 évesen el lehet költözni, de sajna még nem adottak a feltételek, hogy 1-2 hónapnál több időre elköltözzek és fenntartsam magam, plusz a tanulmányaimat folytatom még, de ezek már egyáltalán nem relevánsak a kérdés szempontjából.
2021. máj. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon sokáig gyűlöltem, egész gyerekkoromban bántalmazott, fizikailag és verbálisan is, amikor volt rá alkalma nyilvánosan megszégyenített, érzelmileg zsarolt, majd miután az már nem hatott akkor a lakhatásommal zsarolt.. Minősíthetetlen szülő volt, embernek se nevezném. Nagykorúként minden kapcsolatot megszakítottam vele (apámmal is aki csak passzívan végigasszisztált az egészhez), aztán terápia során rájöttem, hogy csak magamnak ártok azzal a mérhetetlen gyűlölettel, nem őt emészti fel, hanem engem.. Nehéz volt, de megtanultam elengedni, lezártam. Ma már semmit nem érzek iránta, egy idegen, egy senki, sosem fogom felvenni vele a kapcsolatot de már nem gondolok vissza haraggal.
2021. máj. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Az én anyámnak nem volt jó soha semmi, amit csináltam, folyton kritizált, megalázott, még molesztált is, (én is nő vagyok.) Nem volt semmilyen függősége, már nem él, de még mindig gyűlölöm, amivel csak magamnak ártok. Apám sem különb, ő meg alkoholista.
2021. máj. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9-hogyan lehet halottat gyűlölni? ugy értem, hogyan megy ez végbe?nekem elég volt kiiktatni az életemből és pár év után már semmit nem érzek, ha rágondolok.
2021. máj. 18. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!