Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korig kéredzkedtetek...

Hány éves korig kéredzkedtetek el otthonról?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, de még mindig megesik, hogy elkéredzkedem itthonról, ha másik városba mennék el, ellentétbe anno a nővéremmel, aki csak bejelentette, hogy elmegy, illetve mikor jön. Ti hány éves korig kéredzkedtetek el otthonról?
2021. máj. 18. 15:31
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
*ellentétben
2021. máj. 18. 15:31
 2/28 anonim ***** válasza:
35%
16 éves koromig. utána akkor sem szóltam ha 2-3 napig nem mentem haza.
2021. máj. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 One 77 válasza:
95%
Nem emlékszem pontos váltásra, de szerintem a többnapos eseményekre a gimi végéig elkéredzkedtem. Ha csak kimentem a haverokkal azt kb 15 éves koromtól csak bejelentettem, aztán max nem engedtek
2021. máj. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
80%

Engem úgy 16 éves koromig tudtak megfélemlíteni, utána már keményen lázadtam, de nálunk nagyon szar volt a helyzet. Apám amúgy is mindig részeg volt, anyámat meg csak a kontrollmániája miatt érdekelte az egész, de miután egy fejjel magasabb voltam nála és már nem tudott fenyegetni feladta.

Ettől még szerintem ha szereted a szüleid és jó a viszony akkor érdemes megbeszélni velük ezeket, ha nem is elkéredzkedni, nem kell feleslegesen szítani a fezsültséget :)

2021. máj. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
43%
míg ők tartottak el
2021. máj. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%

Soha nem kéredzkedtem el emlékeim szerint, mindig csak bejelentettem, hog megyek. De nem is voltak extra kívánságaim, ahova menni akartam, mindig tudtam, hogy a szüleimnek nincs kifogása a terveim ellen. A szüleim is partnerként kezeltek, és én is hamar felfogtam, hogy pl. mielőtt hétvégi programot fixálok barátokkal, érdemes megkérdezni a szüleimet, hogy van-e valami családi program, illetve ők is szóltak hamar, ha számítottak rám valamikor valahova.


Illetve most hogy jobban belegondolok, akkor kéredzkedtem el valahova, ha nekik kellett finanszírozni.

2021. máj. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%
Nem emlékszem már, régen volt...A lányom most lesz 18, ő olyan 16 éves korától csak megy, nem kérdezi hogy lehet e. A megállapodás az, hogy ha a mi városunkból elmenne, akkor szoljon rola, mondja meg hova megy és jelezze ha visszaért. Ez a család minden tagjára érvényes, magamat és a 70 felérti anyósomat is beleertve
2021. máj. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
81%
Ismerős, nővérem simán mehetett engem meg alig akartak elengedni. Úgy 18-19 évesen átszoktam rá, hogy csak szóltam és mentem is, vagy nem is szóltam már. Nem tetszett nekik, de ez van, egy idő után megszokták.
2021. máj. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
92%

Én mindig úgy voltam vele, hogy mondtam, hogy megyek ide vagy oda, hívj fel, ha nem jönnék eddig, ezt mondtam, mert pl. sokat járok erdőbe biciklizni és nem lenne jó törött lábbal feküdni egy napig.

De ha csak simán ki menésről van szó akkor csak azt mondom, hogy megyek és, hogy hova, úgy 14 éves korom óta.

2021. máj. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
74%
Én is úgy 16 évesen kezdtem asszem,akkor lett egy kapcsolatom és akkor bejelentettem mindig előtte nap,hogy hova tervezek menni (ha esetleg lenne más program). De nekem annyiból szarabb,hogy most sem merek nagyon menni bárhova (majd egyetemnél más lesz végre),mert 19 vagyok szintén,de ez a tudni akarás,hogy kivel hol,ez nagyon bosszantó. Nem tudom nálatok van-e ilyen még. (Ez a ,,túl kell magyaráznom mindent" érzés,mert pl ha fiúbaráttal találkozok,akkor biztos randi,vagy pont el tud vinni az egyik szülő)
2021. máj. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!