Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hülyeség átjárni...

Szerintetek hülyeség átjárni egy másik városba, mert a lakhelyedet nem szereted?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, de a távoktatás miatt már picit több mint egy éve itthon vagyok, hazaköltöztem ugye a szüleimhez. Vidéken élünk egy kisvárosban és én itt már nem érzem jól magam, nagyon hiányzik az egyetem városa. Szerettem sétálni a városban, eljártam könyvtárba, edzőterembe, kávézóba, múzeumba stb., illetve ugye oda jártam egyetemre, ott voltak a barátaim és szaktársaim is. Itthon ezeknek egy részét szintén meg tudnám tenni, mert itt is van edzőterem, sétálni bárhol lehet, van könyvtár stb., de egyszerűen annyira elegem van már ebből a helyből, hogy az utcára sem szeretek már kimenni. Ez a tipikus vidéki kisváros, ahol soha nem történik semmi, kihalt a város és ilyen nyomott, unalmas, szürke minden. Valamint a családomon kívül szinte nem is ismerek itt senkit. Szóval már egyszerűen unom, hogy itt élek és egyedül vagyok egész nap, nem tudok mit kezdeni magammal. Emiatt el szoktam menni az egyetem városába heti pár alkalommal, hogy ott - mikor mihez van kedvem - pl. elmenjek valami edzésre, beüljek a könyvtárba, sétáljak, egyek valamit stb. Ez legalább némi változatosság és jól érzem magam, találkozom korombeliekkel, egyetemistákkal. A szüleim szerint ez hülyeség és mindig megkapom tőlük, hogy minek megyek el oda mikor itt is van ez meg ez, itt is lehet menni ide meg ide stb. Hiába magyaráztam nekik, hogy de ott vannak fiatalok is, de egy egyetemi könyvtár más, hogy ott nem csak kocsmák vannak stb., szerintük ez csak felesleges idő és pénz pazarlás és nekem mégis miért nem jó ez a város, itt születtem stb.

Ti mit gondoltok erről?


2021. máj. 22. 15:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és én fizetem, ezen az oldalon ez fontos kérdés, tudom.
2021. máj. 22. 15:15
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugye be vagy oltva? :D
2021. máj. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A költözés szociológiája olyan, hogy általában ha kis profészekből származol, akkor abból középiskolás, de legkésőbb egyetemista korodra eleged lesz. Beköltözöl egy nagyvárosba, éled az életedet, örülsz neki, hogy nem este nyolckor megy az utolsó busz. Talász magadnak párt, gyereketek születik, jön az ötlet, hogy költözzetek vidékre, az milyen jó már a kisgyereknek. Nektek ugye a távolság sem gond, már biztos egzisztenciátok van, így autótok is, meg a buli sem vonz már titeket. Aztán a gyerek tizenévesen megutálja a szülőhelyét, ilyenkor érdemes intelligensnek lenni, és emlékezni rá, hogy te hogyan élted meg a tinédzserkorodat.
2021. máj. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1-es Be vagyok oltva, persze.

2-es A szüleim is itt éltek mindig, sosem laktak nagyvárosban, ők nem is igénylik.

2021. máj. 22. 21:14
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség ha neked így jó miért ne az hogy nem történik ott semmi ez nálad mit jelent minek kellene történnie?
2021. máj. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!