Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Huszonéves nők, akiknek...

Huszonéves nők, akiknek nárcisztikus (patológiás) az apjuk, hogy oldottátok meg anyukátok terrorjának kérdését?

Figyelt kérdés

Elszöktem a barátom segítségével, mert nagyon sok testi lelki tünetem lett, de anyukám otthon él még a testvéreimmel, és rossz belegondolni miket élhetnek át.Nem bírtam már ott maradni, mert mindig öngyilkos akartam lenni.

Apuka közben a külvilág felé a legjobbfej arc, sorra nyeri el a legfőbb hivatalnoki pozíciókat, rokonok, barátok odavannak érte..Tipikus nárci scenario. Hogy lehet úgy élni a mindennapokat, hogy tudod, hogy édesanyádat bántják? (Bár ő is hagyta, hogy mi bántalmazva nőjünk fel, nagyon tehetetlen volt mindig is).



2021. máj. 28. 00:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
nálunk anyám remekül idomult a nárci apámhoz, ölik egymást a mai napig is -már csak ketten maradtak-szinte hasonult hozzá. 1001 alkalommal kináltam sagitséget, kiutat, végül én lettem a szemét, aki egyébként hogy mer belepofázni az ő életébe.Számomra érthetetlen és értékelhetetlen az egész, minél távolabb tőlük, annál jobb. A kapcsolatot végül megszakitottam.
2021. máj. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jaj, annyira sajnálom kedves 1. válaszoló :'( Igazából az a szomorú, hogy fordítva lenne ez az egész. Egy anya jobb esetben megvédi magát és a gyerekeit is, és még legtöbbször mi leszünk a bűnbakok.
2021. máj. 28. 00:18
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Hasonlóan kezeltem én is.

Nem látja mi a helyzetben a probléma és nem csak a segítségből nem kért még én lettem a közellenség, hogy egy szerető házasságba ne szóljak bele.

2021. máj. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Kezet is emelt rátok apád?Vagy mi volt a bántás?
2021. máj. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen mindegy, hogy mi a bántás. Ha a gyerekben nyomot hagy, az a szülő hibája. A kérdező, leírtam, hogy nem az volt a baj, hogy nem kapott meg valamit.

Kérdező. Ha anyukád nem kéri a segítséget, akkor nem sokat tudsz tenni érte. Lehet, hogy a sok év alatt torzult a személyisége, és nem is érti, mi a baj. Anyám ugyanilyen, mint apád . Mindig az volt a lényeg, hogy neki legyen jó. Én meg rohadjak meg, mert ennivalót kértem gyerekként. Anyám se fogja fel, ezzel mi a baj.

Testvéreid vannak?

2021. máj. 28. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem a te dolgod megoldási, hanem anyádnak.
2021. máj. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem emelt kezet ránk soha, csak fenyegetett ezzel, meg lelki terrorban tartott minket, és mindig azt hallgattuk, hogy anyát hogy gyalázza.

Köpködés mondjuk előfordult, meg volt, hogy éjszaka ránk rontott ordítva.. De testi bántalmazás nincs, pont ezért nem hisz nekünk el semmit,mert ebben az országban csak az a "valami".

2021. máj. 28. 06:41
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Ebben az országban még a testi bántalmazás is semminek számít, lásd pl. Orosz Bernadett esetét.


Nehéz segítséget nyújtani, ha a másik fél nem akar változtatni a körülményein. Van egy belső meggyőződésük, ami miatt minden segítséget eldobnak, sokszor a társadalmi elvárások miatt, vagy erősebb a szégyenérzet, mint maga az eset által kialakult félelem.

Sajnos nem sok mindent tudsz tenni. Lehetséges, hogy jót tenne neked mindezt átbeszélni/feldolgozni egy szakember segítségével. Mármint azt a tényt, hogy sajnos tehetetlen vagy.

2021. máj. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Én is ilyen helyzetben vagyok, folyamatos a lelki terror, ami miatt nem tudok teljesíteni egyetemen se, csak nagyon nehezen. Anyám nem akar igazán a sarkára állni, csak ott akar tartani mert egyfajta biztonság neki hogy nem egyedül kell elviselje. Segíteni csak annak lehet aki akarja, hogy segítsenek neki. Sajnos sokan mindig találnak újabb kifogást, hogy miért aranyember és miért ne tegyék meg az első lépést kifele.
2021. máj. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom. :((
2021. máj. 28. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!