Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell anyámnak mindenről...

Miért kell anyámnak mindenről következtetéseket levonnia?

Figyelt kérdés

Komolyan bármit csinálok, jön belőle egy következtetés.


Pl azt mondom, hogy nem érdekel a tizenegyedikes fizika jegyem, mert úgyse abból lesz a legjobb az utolsó kettő a természettudományos tárgyakból. Ezért nem hajtok négyesre az utolsó dogával, hogy be hármas legyek, mint minden eddigi évben. Ebből az a következetes jön le, hogy én meg akarok bukni.... 3,34-es lenne az átlagom abból a tárgyból, ha témazáró lenne az utolsó jegy(de nem az), és egyest írnék. Tehát nyilván nem buknék meg, bőven nem.


Vagy letörik egy körmöm, levágom az összeset, mert szerintem nagyon ronda, ha egy sokkal rövidebb, mint a többi. Ebből anyám arra következtet, hogy fiú akarok lenni.


Kipróbalok egy random sminket, akkor az a következetés, hogy tetszeni akarok a fiúknak a koliba.


Ha nem borotválom le a lábam, abból is jönnek a következtetések, hogy pl fiú akarok lenni.


Vagy említem, hogy tömegközlekedés alatt kisgyerekek visítását hallgattam, és nagyon idegesített és azt jegyzem meg, hogy pont ezért sem kedvelem gyerekeket. Ebből az a következtetés jön, hogy én nem akarok gyereket, tehát leszbikus vagyok.


Ha rajzolok és lányt rajzolok, vagy két lányt egy padon ülve, akkor az a következtetés mindig, hogy leszbi vagyok. Pedig százszor említettem, hogy csak nem tudok annyira jól férfit rajzolni, nőt egyszerűbb, ráadásul érdekesebb ruhákat lehet rárajzolni.


Anyámról azt is tudni kell, hogy szinte semmilyen zenét nem szeret hallgatni. Mégis mindig érdekli, hogy mit hallgatok, és mivel semmit nem szeret, semmi nem fog neki tetszeni. De ő mindig arra jut, hogy azért hallgatok adott zenéket, mert tudtam előre, hogy neki nem fog tetszeni... Tehát még véletlenül sem azért nem tetszik neki a zenei ízlésem, mert amúgy ő minden zenét utál szinte, nem, bizonyára az a baj, hogy én direkt keresem a zenéket, amik nem fognak neki tetszeni...


Vagy ha nem írok neki vissza hétköznap, akkor mindig azt hiszi, hogy haragszok. Ha meg visszaírok akkor meg az a baj, mert tuti direkt el vagyok vonulva a koliba, és egyedül vagyok. Pedig amúgy nem, csak lehet zuhanyzik valaki, akivel jóban vagyok, vagy én már befejeztem a tanulást, a többiek nem, lehet mindenki más foglalkozáson van. Meg amúgy is, mintha akkora baj lenne, ha direkt egyedül akarnék lenni...


Ha valamiről ellentétes a véleményünk akkor az valószínűleg nem azért van, mert képes vagyok önálló véleményre. Biztos azért az az adott véleményem, ami, mert tudom, hogy az övé mi, és akkor az enyém direkt az ellenkezője...


És még sorolhatnám az ilyen értelmetlen következtéseket. Csak nem tudom honnan jönnek ezek neki, meg miért.


Komolyan, miért vannak ilyen értelmetlen következtetései? Mi értelme ezeknek?


2021. jún. 1. 20:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Mert hülye.
2021. jún. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Nincs nekik semmi értelmük, talán még szerinte se, csak valamiért élvezi ezt csinálni. De legalább összefüggőbb következtetéseket vonhatna le ezekből, mert ezeknek semmi értelme nincsen.. :D
2021. jún. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem, hogy miért kellett lepontozni a #2-t, hiszen igaza van. Nincs jobb dolga anyádnak, csak ilyen baromságokon gondolkodni. Mégis, ha arról, hogy rajzolsz egy lányt, az jut eszébe rögtön, hogy leszbikus vagy, megnézném milyen gondolatai vannak még.
2021. jún. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Thispain ***** válasza:
71%
Én teljes mértékben egyetértek #1-el. Kérdezd meg tőle, hogy ha ő meg akarna bukni, így csinálná-e. Ha igen, miért nem.
2021. jún. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem anyád leszbikus. Mint az Amerikai szépségben, ahol az apuka mindig megvádolta a fiát, hogy meleg - pedig nem volt az - erre a végére kiderült, hogy ő a kályha.
2021. jún. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Laylah ***** válasza:
46%
Amellett, hogy látens leszbikus, anyádnak a világa saját maga körül forog, minden mást csak a saját vonatkozásában képes észlelni.
2021. jún. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Olvasd el a Mérgező szülők című könyvet, és majd köszönd meg az ötletet 30-40, vagy akár 60 éves korodban. Röviden: nem kell szabadkozni, mentegetőzni, hanem hagyd rá, amit mond. Válaszolj neki, de ilyen semleges dolgot, mint pl. Értem, vagy Érdekes, hogy így gondolod. Különben ettől fogsz szenvedni életed végéig. Ha majd elköltözöl otthonról, te döntesz, hogy ezt elvisled-e és hogy partner leszel-e egy ilyen játszmában.
2021. jún. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Hetes vagyok. Annyit még, hogy azért lehetőleg meg ne lássa nálad ezt a könyvet, vagy megkapod rendesen, hogy büdös hálátlan kölyök, ilyeneket olvas szegény mártír anyukájáról, aki az életet adta neki.
2021. jún. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem rosszul kommunikál. Próbál kapcsolódni hozzád, érdekli mit csinálsz csak valamiért kritikusan sül el mindig amit mond. Esetleg neki nincs önálló véleménye és úgy akot magának "személyiséget" hogy leszólja amit te csinálsz.

Vannak ilyen emberek, van aki kapcsol és változik, van aki ilyen belekötős marad egész életére. Aztán meg majd jön hogy "nekem nem mondasz el soha semmit" és meg van sértődve hogy azért nem mert nem érdekel téged a beszólogatása.

2021. jún. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Szorong. Egyedül van, ugye? Pszichológus kéne neki, de nem elég intelligens ahhoz, hogy erre rájöjjön. Szerintem pedig ráhagyás helyett szembesítsd a hülyeségeivel (személyesen célszerűbb, mint távolról), a ráhagyástól nem múlik el, de a tartós következetes szembesítéstől igen. Ha folyamatosan rábizonyítod, hogy hülye, majd nem fog akarni hülyének látszani, ezért inkább nem mondja. Nem kell eltűrnöd!
2021. jún. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!