Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem szeret az anyám és...

Miért nem szeret az anyám és hogy tudnám ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
Kérlek még mielőtt megpróbálnátok meggyőzni az ellenkezőjéről... Sajnos eltelt annyi idő,hogy tudjam ez így van. Olyan 14 éves koromban kezdődött az egész. Onnantól kezdve, hogy elkezdtem kamaszodni nem éreztem igazi anyai szeretetet a részéről. Az volt a fontos, hogy ötöseim legyenek, ha nem így volt akkor lusta szar voltam. Versenyekre is azért járatott mert örült, hogy büszkélkedhet velem. A mélypont az volt amikor a második barátommal összejöttem anno és már hosszabb ideje együtt voltunk. Olyan féltékeny volt rám a kapcsolatunkra (később beismerte, hogy házasság téren akkor nem álltak a legjobban a dolgok), hogy brutálisan durva obszcén megjegyzéseket tett arra, hogy vajon mit csinálhatunk mikor együtt vagyunk. Ekkoriban sokszor megkaptam a k betűs jelzőt. Miután vége lett annak a kapcsolatomnak ezért bocsánatot kért, úgy éreztem helyrejött akkor valamennyire a kapcsolatunk. Egyetemista vagyok és a páromat, akivel együtt vagyok szereti, de úgy érzem velem változatlan a dolog. Ideig óráig próbálja a látszatot fenntartani leginkább mások előtt, de amikor ketten vagyunk kijön az igazi énje. Ha egyetemen szar jegyet kapok leolt. Egyszer megbuktam egy tárgyból, harmadjára sikerült átmennem, pszichésen brutálisan megviselt. Elhitette velem, hogy én vagyok a hülye a lusta. Amikor harmadjára átmentem meg bontotta a pezsgőt, hogy jaj de jó. Ha sikerem van akkor örül, de azt hiszem azt aki én vagyok igazán nem szereti. Nem tudom mi ennek az oka igazából mindig jó gyerek voltam csak annyiban különbözünk, hogy én szeretek szabadidőt csinálni magamnak nem pedig egész nap tanulni mint minden normális ember. Nem volt jó gyerekkora és elég fiatalon tette le a voksát apám mellett. Ezt megértem,fontos lett volna az önmegvalósítás, az álmai. Csak én erről nem tehetek és mindenben támogatom. Mindig csinálnék vele valami programot,de O mindig talál kifogást, hogy miért nem tud jönni. Úgy érzem régebben azért mentem bele toxik kapcsolatokba mert ezt a szeretetet próbáltam tudat alatt megkaparintani, ami persze tőle esett volna és esne jól. A jelenlegi párom egy tündér, nagyszerű férfi nagy nehezen említettem erről pár szót. Igazából ennyi idő után most jött el az a pont, hogy ezt itt leírjam ilyen formában, mert senkivel sem tudok erről beszélni sajnos. Olyan érzés, hogy legbelül még én szégyellem magam, hogy ezt leírom, de ez a helyzet, és ezek az érzéseim. Nem akarom, hogy örökre beárnyékolja ez az életem. Talán, ha elköltözök majd más lesz, és jobban értékeli az együtt töltött időt. Így egyelőre elég szenvedős. Kiskoromban tökéletes volt a kapcsolatunk gondolom azért is mert egy kisgyerek hibátlan tökéletes nem kell még teljesítenie. Köszönöm, ha írtok választ, ha kívülről hallja/olvassa az ember a sztorit akkor jobban tud objektív, segítő véleményt alkotni.

2021. jún. 3. 20:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Nézd!

Ez a te döntésed.Akarsz szenvedni vagy megpróbálsz ezzel együtt élni, hasznosítva a tapasztalatot,amit megszereztél.

Ha akarod,tudok mesélni a mérgező szülő és a sz.r családi életről.

De minek?

Van ilyen.Nem te vagy az egyetlen, akinek az anyja/apja keresztbe tett,csak mert nem alkalmas szülőnek.

Én megpróbáltam tanulni a dologból.

Nem akartam dagonyázni a mi lett volna ha... helyzetekben.

Megtanított ,hogy túl lépjek sérelmeken,hogy milyen ne akarjak lenni.

Felnőtt vagy.Innentől a magad ura.

Tedd,amit jónak látsz!

Ettől még bármi és bárki lehetsz.

Ha örökké a múlton és a miérteken rágódsz,akkor hagyod,hogy a jelened is tönkre tegye.

Majd az élet hozza,hogy mi legyen ,hogy hogyan állj hozzá.

Nem kell ezen görcsösen rágódni.

Legyél tőle független és majd évek távlatából jobban fogod látni,hogy valóban annyira rossz volt vagy mégsem.

2021. jún. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor van az, hogy tűrsz, vagy teszel valamit, pl sajat életet kezdeni, külön.
2021. jún. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
fel kell fogni, hogy az a vonat elment. Vannak dolgok , amik kimaradnak az életünkből. Neked az anyai szeretet. Örülj, ha találsz egy szerető párt és koncentrálj arra a kapcsolatra. Majd megadod azt a szeretetet Te a gyerekednek.Kerüld messzire anyádat, mert lehoz az életről.
2021. jún. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
66%
Pszichológus ebben jobban tudna segíteni, mint mi.
2021. jún. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem féltékeny rád, amiért fiatal nő vagy. A sikerekben saját magát látja, de a férfiakkal szemben féltékeny, mert ő már sose lesz ilyen fiatal. Nyilván nem gerjed a pasijaidra, csak simán hiú és boldogtalan.
2021. jún. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szinten annyit tudok hozzatenni, hogy ez nem is olyan ritka, mint mondjak. Popper Peter mondta, hogy az egyik legnagyobb hazugsag, a "Minden anya szereti a gyermeket"mondat, mivel a legtobbszor ha ez nemigaz, meg a szulo is szegyenli onmaga elott es megprobal ugy csinalni, mintha szeretne a gyermeket, de a gyermek erzi, hogy ez nem igaz, es igy no fel.

Az en anyam is allitotta, hogy szeret engem. Csakhogy ez a szeretet semmiben sem nyilvanult meg.

2021. jún. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Pszichológushoz tervezek menni.
2021. jún. 4. 05:54
 8/16 anonim ***** válasza:

"Nem volt jó gyerekkora és elég fiatalon tette le a voksát apám mellett. Ezt megértem,fontos lett volna az önmegvalósítás, az álmai. "


Szóval ő most valószínűleg benne van egy szerelem nélküli kapcsolatban. Az élete kudarc.

Gondolom ez lehet az oka, hogy így viselkedett. Általad akarta megvalósítani az álmait, közben néha irigy is volt.

2021. jún. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hol jobb hol rosszabb a kapcsolatuk, de alapvetően én is úgy látom, hogy jobb lett volna elválni, mert más beállítottságúak mindketten. Erről is sokszor beszéltem vele, próbáltam támogatni,hogy akkor is ugyanúgy szeretni fogom őket és rendben leszek, mert el tudnám fogadni, ha így döntenek, de végül sosem történt meg.
2021. jún. 4. 09:57
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a gond, hogy nem szeret. Anyud önmagát nem szereti, a legnagyobb csalódás számára az életben saját maga, de ezt soha nem fogja elismerni. A belső feszültséget pedig rajtad próbálja levezetni. Emellett ott van az is, hogy a te sikereid a sajátjainak tekinti, amit ő nem tudott megélni, azt rajtad keresztül akarja.


Sajnos soha nem fogja megérteni, hogy nincs olyan, hogy késő változtatni... Ha akarná, akkor lehetnének saját sikerei az életben.

2021. jún. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!