Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha ennyire rovid...

Mit tegyek ha ennyire rovid porazon fognak es alig engednek valahova?

Figyelt kérdés
Jelenleg ott tartok hogy 17 evesen fel kilencig vagyok elengedve. (Nyar) Eletemben eloszor be tudtam illeszkedni egy tarsasagba, ahol jol erzem magam es elfogadnak es partnernek tekintenek engem a szorakozasba. Ez szamomra eleg nagy elorelepes mert eddigi eletemben ebben soha nem volt meg reszem, egy osztalykozossegbe se tudtam beilleszkedni (ami lehet ez is a neveltetesem miatt van mert kb 14 eves koromig a kapun nem mehettem ki max a boltba) bar oszinten nemtudom ez miert van. Utaltam magamat sokaig amiert 1-2 emberen kivul senki nem beszelt velem szivesen meg hat eleg kellemetlen mindig ugyanazzal a par emberrel beszelni egy ido utan olyan mintha megfolytananak az allando tarsasagukkal. Tegnap viszont olyan jol ereztem magam. Annyira onfeledt voltam, es nem az volt mint az elmult par evben h ilyenkor megmondjak h ,,figyi sok vagy” hanem mulattak velem es annyira boldog voltam. Aztan kapom a hivast h mi a @t kepzelek magamrol h kis @ros letemre ilyenkor lent vagyok meg h biztos valami ganéságot csinalok meg h ezutan egy honapig sehova. Aztan el is sirtam magam es olyan cukik voltak ott az emberek h nem azt kaptam h na jolvan fellottek a pizsit papa hanem tenyleg probaltak vigasztalni meg tanacsokat adni. Aztan hazajottem sirva es azt hittek be vagyok rugva mert sirok:)) en csak szeretnem magamat jolerezni de egyaltalan nem hagyjak, pedig mindent megteszek

2021. jún. 5. 10:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
"...mindent megteszek" - na, ez a baj. Aki ennyire alárendeli magát, azzal zsarnokoskodni fognak. le kell válnod érzelmileg a szüleidről, nem az ő (nem is jóindulatú) kedvüket lesned örökké. Ne legyél annyira szolgálatkész, MERT nem értékelik. Egy párkapcsolatban is aki sokkal odaadóbb a társánál, azt elkezdik bántani. Nem mutatsz erőt, ezért csicskát csináltak belőled odahaza. Tanulj meg bekeményíteni, kevesebbet kommunikálj a szülőkkel.
2021. jún. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

Elég gáz. Mármint amit a szüleid művelnek. Nincs valami rokon aki meg tudna védeni ilyen helyzetben? Kicsit hátha enyhítene a szüleiden. Azt viszont tudd, hogy a tiédhez hasonló szülők nem fognak hirtelen egy elbeszélgetéstől megváltozni.


Ha 18 leszel, akkor már nem tehetik ezt veled egyáltalán és amíg be nem fejezed a tanulmányaid ki sem dobhatnak otthonról. Sírás helyett pedig próbáld megtudni, megkérdezni miért csinálják ezt veled.

2021. jún. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
18 evesen huzz el otthonrol!
2021. jún. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
3-as, nem tud elhúzni, úgy nevelték rabságban, hogy nem tanult a világról, az emberekről semmit, nem boldogulna.
2021. jún. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
4-es mit tudnek tenni akkor?
2021. jún. 5. 10:55
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

5

Nem sírsz, hanem lexarod őket, mint egy felnőtt. Mit csinálnak, megvernek? Akkor mész a gyámügyhöz. Bezárják az ajtót? Akkor kimászol az ablakon és elszöksz. Nem sírnki kell nekik, hanem elmondani, hogy "17 éves vagyok, nem ba*ni és beba*ni megyek, hanem jól érezni magam. De annyit tényleg elértek a tiltással, hogy érettségi után elmegyek egyetemre és soha többet rátok sem nézek. Most gondoljátok át."

Ha így sem megy, akkor megszöksz esténként, vagy már este 6kor lelépsz, és majd 10-kor mész haza.

2021. jún. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az semmiképp sem árt meg, ha megpróbálsz őszintén beszélni erről a szüleiddel.

Ha ez nem segít, megpróbálhatod őket érzelmileg zsarolni. Ez nagyon gonosz dolog, de szerintem a te helyzetedben megengedhetsz magadnak ennyit.

Mondd el nekik, hogy ezzel tönkreteszik a fiatal éveidet, és miattuk egy roncs leszel. (Ezzel még nem is hazudsz.)

Megemlítheted, hogy ha így folytatják ne csodálkozzanak, ha majd rájuk vágod az ajtót és feléjük sem nézel.

De megpróbálhatsz az igazság fegyverével harcolni. Egyszer mondd azt anyádnak, hogy tudod, hogy csak azért nem enged sehova, mert sikertelen és boldogtalan az életben és fél, hogy még téged is elveszít. És akkor tedd hozzá, hogy ha így folytatja el is fog.

Egy ilyen beszélgetés után kell majd neki egy kis idő amíg ezt megemészti, mert pontosan tudja, hogy ez az igazság, de magának sem ismeri be.

Bármivel is próbálkozol, határozottnak kell lenned. Eddig a szüleid megszokták, hogy ők irányítanak. Ha egy picit is engedsz nekik, vesztettél.

2021. jún. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ez a legnehezebb mert alapvetoen szeretem oket es hozza is szoktattak ahhoz a rengeteg szeretethez amit adnak nekem. Plusz ott van meg ket idosebb tesom akik ugyszint fognak engem
2021. jún. 5. 11:10
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

ulj le beszelni a szuleiddel, hogy nagyon szeretnel elmenni a baratokkal, igered nem csinalsz semmi rosszat es vigyazol magadra, ha kell smst is kuldesz hogy ne aggodjanak, de engedjenek el kicsit bandazni.


ha ez nem megy, akkor szolkj el, lazadj kemenyen, es 18 evesen lepj le.

2021. jún. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
99%

2 idosebb teso fog téged???


Ok 25 evesen mar 10ig lehetnek kint vagy mi?? Ilyen szulok mellett meg mellejuk allnak nem melled??

Rohadtul nem normalis ez a szitu, de ha a tesoidtol se kapsz segitseget... Ok elturik hogy a szuleid ennyire szabalyozzak az életedet/életüket?

2021. jún. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!