Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek se jó, hogy...

Szerintetek se jó, hogy valakit 16 évesen nem engednek el vonattal valahova (esetleg barátnővel se)?

Figyelt kérdés

Egyszer megkérdezte a barátnőm nyáron, hogy felmegyek a vele egy 45 km-re fekvő városba. Sötétedés előtt haza értünk volna, de anya nem engedett el. Most nyárra is megkérdeztem hogy elengedne-e, amikor 1-2 hónap múlva leszek 17. Azt mondta, nem tudja.

Ameddig középsuliba nem jártam, addig busszal se engedett el a 2 km-re fekvő városba.


2014. febr. 13. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Változnak az idők, változnak a emberek. Mi rákénszerültünk naponta 7km-t gyalogolni a suliba. Télen-nyáron. Azután vonaton 27 km-t. Minden kontroll nélkül. Most a telefonok századában nem nagyon értem, mi a probléma.
2014. febr. 13. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*rákényszerültünk
2014. febr. 13. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

De durva, akkor aki bejárós (pl. kisvárosunkban az összes bejárós középiskolás 30 km-re ingázik), azzal mi van? Sötétben mennek és jönnek télen.

Anyád túlságosan félt, 2 km-t meg gyalog is meg lehet tenni, nem is értem.

2014. febr. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Én 16 évesen 400km-t utaztam rokonokhoz vonattal egyedül.Át is kellett szállnom Budapesten.Ha volt valami gond segítséget kértem ismeretlen emberektől vagy a szüleimtől.Igazából sosem kerültem olyan helyzetbe ami veszélyes lett volna,pedig elég sokszor utazgattam így. Szerintem túlságosan félt anyukád főleg úgy,hogy barátnőddel kettesben mennétek. Próbálj vele beszélni,hogy már nem vagy olyan kicsi lány,persze ne vitatkozz ha azt mondja,hogy nem. Tartsd tiszteletben a döntését. 18L
2014. febr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
Ez nagyon nem normális.
2014. febr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Próbálj vele beszélni, mondd el pontosan hova szeretnétek menni. És ígérd meg, hogy telefonálsz amikor odaérsz.


Ezek nem nagy távok, 45km kb egy óra közlekedési eszközzel. Ez kocsival még kevesebb lenne mert nem kell megállni.


A két kilométer pedig röhejes, a gimim pont annyira volt a házunktól. 20 perc alatt hazagyalogoltam ha olyanom volt és senkinek fel sem tűnt, hogy 7 perccel később értem haza mintha villamosoztam vagy buszoztam volna.

2014. febr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!