Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnátok példát mondani a...

Tudnátok példát mondani a rossz szülőre?

Figyelt kérdés
Lehet személyes tapasztalat is

2021. jún. 11. 19:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem anyám rendszeresen vert gyermekkoromban, akár csak annyiért is, mert ötös helyett négyest merészeltem kapni az iskolában. Szerintem ő egy tökéletes példa arra, hogy nem mindenkinek való a gyerek.

Sajnos egy gyermeket nagyon sokféle bántalmazás érhet, van, akivel például szinte semmilyen módon nem foglalkoznak, vagy pedig alkoholisták a szülei, a lelki bántalmazás is nagyon szörnyű tud lenni...

Fel sem lehetne sorolni az összes olyen szörnyűséget, ami egy családon belül megtörténhet. :(

2021. jún. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Nekem fizikai bántalmazás hálisten nem volt (lelki annál több, elég is évente 2 kötelező találkozó velük).

Mozaik család, 3 gyerek, tipikus enyém tiéd mienk neveléssel.

Egyetlen egyszerű példa -amellett, hogy az egész életünk ilyen volt- a mostoha húgom tusfürdőt, intim mosakodót meg sampont kapott karácsonyra, én két könyvet, a közös öcsénk meg akkor éppen vadonatúj ps3-at játékokkal.

2021. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"- Ha én a parkettán aludtam, mikor az apám váláskor elvitte az összes bútorunkat, akkor neked sem kell nagyobb ágyat venni, hiába lóg le a lábad.

- Magamnak megveszem a drága inget, mert a munkahelyről kisz@rnak akkor, de neked miért nem jó a tescós ruha, ha meg jó is, minek használod el ilyen hamar?

- Én nem veszek gyógyszert, ha beteg vagy, és fel se nézek hozzád a szobádba, mert elegem van már belőle, hogy ilyen lekvár vagy, hogy mindig mindent összeszedsz.

- Sokszor megpofozhattalak vagy megverhettelek volna, de rendes vagyok, és visszafogom magam.

- Na, ne már, hogy megint kinőtted a ruháidat, és újat kell venni! Ki bírja ezt pénzzel? Nekem kell új gatyákat venni, mert az előző típusú szorít, és az nem jó.

- Biztos, azért nem jössz ki a többi gyerekkel, mert rátarti, elkényeztetett liba vagy.

- Ha éhes lenne, akkor megenné a sima kenyeret is! Nekem kell az öt étkezés egy nap, mert nem bírok dolgozni, de neki...? Ugyan már.

- Nem igaz, hogy nem jó a 400 Ft-os tisztasági betét. Csak hisztis vagy. Értsd meg, hogy nekem kell újabb telefon, mert leégetem magam ezzel a két évessel.

- Minek kell megint új lencse a szemüvegbe? Biztos, szimulálsz!

- Nem is vagy annyira okos, csak egy jó közepes képességű, akit sztárolnak a tanárok. Ja, a ballagásra elmegyek villogni, hogy osztályelső a lányom, meg mutogatom a bizonyítványt a kollégáimnak, hogy milyen ügyes, az más.

- Vegyél vissza a chipsből! Kövér leszel. Én nemrég megint kihíztam az ingem, de nem gond.

- Jaj, hát nem tudlak orvoshoz vinni, mert a haveromnak kell segíteni költözni. Oldjátok meg, ahogy akarjátok.

- Milyen puhány vagy, amiért tüdőgyulladással nem akarsz iskolába menni. Nem, hozzám ne szólj most! Halálomon vagyok, mert kicsit folyik az orrom, kell nekem a neocitran, a csoki, a gyümölcs meg a szabadság.

- Anyád helyében én már intézetbe adtalak volna."

2021. jún. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Apám. Amikor 5 èves voltam elmentünk a mamámèk telkère(amúgy szerettem ott lenni). Apám eltűnt egy időre, majd előkerült, ès megkèrdezte, hogy szeretnèk-e cicát? Mondtam, hogy persze. Erre előhúzott a háta mögül 3 friss macskatetemet, amiknek a tarkójából csöpögött a vèr, közben meg nevetett, ès mondta, hogy tessèk itt van cica. Ő lőtte le őket. Nagymamám kèrte meg rá, mert kárt csináltak a kertben.

Nèha persze kaptam egy-kèt pofont, meg nagy verèst.

Egyszer amikor szakítottam az exemmel azt mondta rám, hogy egy szemtelen kis k*rva vagyok.

Ezt mind azèrt, mert azzal a sráccal is lefeküdtem, ès nem házasodtam össze vele. 17 voltam.

Amikor 15 voltam kirándulni voltunk, ès mondta, hogy fürödjek le.(mindketten nagyon koszosak voltunk) Szerinte túl lassan fürödtem, ezèrt bejött mellèm a zuhanyzóba meztelenül, kivette a kezemből a zuhanyt ès hideg vízzel lelocsolt, hogy kimenjek.

Amikor 6-7 èves voltam azzal szórakozott tèlen, hogy hógolyókat rakott a pizsomám alá,miközben aludtam(vagy próbáltam aludni).

Most amúgy már jóban vagyunk, de ezeket azèrt sèrelmezem a gyerekkoromból.

2021. jún. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha isznak a szülők rendszeresen, ha verik a gyereket, vagy épp siman nem foglalkoznak velük.
2021. jún. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom az összes hozzaszolot, annyi mocsok ember van, aki közelébe egy gyereket sem engednék.
2021. jún. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A szemüveges válaszoló vagyok:

Egyszer ütött meg, de akkor úgy, hogy azóta jóval erősebb lencse kell a bal szememre, mint a jobbra. A szemész jóindulatúan azt hitte, hogy kosarazok vagy kézilabdázok, és véletlenül fejbe talált egy passz...

2021. jún. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%

Apam egyszer megpofozott, kiment elszivni egy cigit, aztan bejott megolelgetett, es kerdezte hogy faj-e

Csomoszor megutott, de ez nagyon megmaradt, a mai napig nem tudom hova tenni, pedig lassan 10 eve tortent

2021. jún. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
Személyesen tapasztalat: anyám egyszer arcon dobott egy villával, mert nem tetszett neki amit mondtam :)
2021. jún. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer olyan verést kaptam, hogy elájultam és nagy eséllyel agyrázkódásom lett.

Szüleim szerint csak megjátszottam de úgy szédültem és hányingerem volt két hétig, hogy csak a falat fogva tudtam közlekedni.

Nem igazán segített a folyamatos ordibálás, hogy viselkedjek normálisan.

Fizikai és lelki bántalmazás elég széles tárházát felvonultatták, leginkább ez maradt meg.

2021. jún. 12. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!