Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire egészséges,etikus ha...

Mennyire egészséges,etikus ha valaki egy családi,vitás érzelemkitörésekkel teli interakcióban hangfelvételt készít a konfliktusról,melyet nem közöl a résztvevőkkel azon célból hogy lejátsza majdan egy nyugodtabb élethelyzetben reflektív jelleggel?

Figyelt kérdés

2021. jún. 13. 01:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem hohy nem.etikis de tilos!

Semmire se hasznalhatod fel es raadasul meg torvenytelen is.

Tehat hivatalos eljarasban se erne semmit. Ha meg a sajat rokonaidnak igy tartanal gorbe tukrot elejuj, akkor joggal utalnanak meg meg jobban es viselkednenek még gazabbul.


Ezt normalisabb helyeken ugy oldjak meg, hogy egy nyugoetabb pillanatban vagy a mar lezajlott vita utan vetik fel, hogy figyeljetek legkozelebb felveszem es visszahallgathatjuk hogy viselkedtunk. Es amikor ujra elerkezik a vita latvanyosan elo kell venni a teleront/dikzafont felmutatni es hangosna jelezni oke akkor most inditom a felvetelt es holnap visszahallgatjukhogy vitatkoztunk. Es kirakod kozepre.


Elarulom ilyenkor altalaban behal a vitahirtelen senki nem akar rola.felvetelt:-).


Tehat hang es videofelvetel is csak akkor keszulhet, ha elore jelzed most nekiallsz felvetelt kesziteni. Minden egyeb esetben egy sunyi kis kigyo vagy es semmit nem fogsz elerni.


Sajnos ez egyre divatosabb amugy, mowtanaban nekem is kuldtek masok vitairol felbeteleket, hogy a vitapartnert lejarassak, de nem nagyon hatott meg, mert nagyon aljas huzasnak tartom az ilyet.

2021. jún. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
61%
Törvénytelen. Beperelhet a másik fél. Utolsó, elviekben jól hangzik amit mondasz, de nagyon kevés kivételtől eltekintve csak abban a rózsaszínű világban működik, ahol a Duracell nyuszi a Milka tehénnel ölelkezik. 10-es vagyok.
2021. jún. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%

#10

".... tessék a sarokra állni!"


Miért álljon a sarokra? Ő nem prosti. :D

Nem azt akartad írni, hogy "....tessék a sarKADRA állni!" ?

2021. jún. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
23%

#13.


Mindenkinek üzentem, ezért nem fogalmaztam egyes szám második személyben.

2021. jún. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%

#14

Ebben az esetben "... álljatok a sarkatokra!"

Esetleg "...tessék a sarkatokra állni"

Vagy "...álljunk a sarkunkra"


A "tessék a sarokra állni" azt jelenti, hogy az utcán ácsorogsz a sarkon (mint egy prosti, aki vár egy kuncsaftra)

2021. jún. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
60%
A feleségem minden vita után letagadta a sértései nagy részét. "Én olyat nem mondtam!" Ez volt az állandó reakciója. Egyszer felvettem egy veszekedésünket és visszajátszottam neki. Elborzadt saját magától. "Úristen, ez a banya én vagyok? Így rikácsolok?" - kérdezte elhűlve. Azóta sokkal kulturáltabban veszekszik. Ügyel arra, hogy mit mond.
2021. jún. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
46%
Ha békés megoldás nem létezik, van, hogy sajnos ez marad.
2021. jún. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
66%

Anyám ugyanezt csinálta, aztán a videóival bizonyította, hogy a nagyi már nem beszámitható. Szüksége volt rá, nem etikus, de ilyen helyzetekben lehet, hogy segít.

Persze ha fenyegetőznek vele, az semmiképp. Tudok egy nőről aki elvált, de előtte szándékosan tűréshatárig idegesítette a férjét, és hangfelvételt készített róluk, hogy neki ítéljék a lányukat majd. Ez nem igazán etikus, mindenki utálja is érte.

2021. jún. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
41%
Hát valahogy meg kell nekik mutatni, mit művelnek.
2021. júl. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
41%

Akik azt írják, hogy törvénytelen, és nem felhasználható bíróságon, azoknak szerencsére nincs igazuk, ugyanis ha a hangfelvétel pont azt bizonyítja, hogy a másik fél mit csinált/mondott, más körülmények között pedig nem, vagy csak nehezen lenne bizonyítható (mint például egy rágalmazás/becsületsértés bizonyítéka), akkor nem törvénytelen, de még etikátlan sem. A jelenlegi történet erre hajaz, bár a kérdező nem akarja bíróságon bemutatni, és harmadik félnek sem, ezzel akár lejáratva a felvételen szereplőket, ezért ezzel semmi probléma nincs. Tehát amíg a fiókban marad, és legfeljebb az érintettek hallják, addig jogi értelemben ezzel nincs gond. Más kérdés, hogy a rossz viszonyt még jobban elmérgesíti, mert nyilván a szereplők nem magukba néznek, hanem a felvétel készítőjének torkának ugranak. Ez pont olyan dolog, amit már más is megjegyzett, hogy ha nekem nincs szégyellnivalóm, akkor nem csinálok problémát a felvételből, ha tudok róla, ha nem (aki pedig a biztonsági őr általi megmotozással tette párhuzamba, az remélhetőleg elgondolkodik magán...). Azt viszont mindenképp meg kell érteni, hogy egy bizonyos szint alá kell, hogy süllyedjen egy kapcsolat, hogy valakinek ez megforduljon a fejében, mint például a gyakori ordítizások, tehát ezek a dolgok mindig okkal történnek, és nem mindig rosszindulatból.


Sajnos a mi családunkban is előfordult az, hogy az „új feleség” áskálódásai odáig rontották a dolgokat, hogy feljelentésekre került sor családon belül, és ezen a pár hangfelvételen múlhat, hogy a bíróság hogyan dönt.

2022. jan. 3. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!