Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nyáron, ha a gyerek az apjánál...

Nyáron, ha a gyerek az apjánál van, annak új párjáva, akkor kinek kellene vele elsődlegesen foglalkozni, szórakoztatni az apjának vagy az apja párjának?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy furcsán hangzik a kérdés, nem a gyerek ellen vagyok, de nekem épp elég, hogy a saját gyerekeimmel foglalkozzak, nincs kapacitásom rá is, mivel teljesen más igényei vannak mint a gyerekeimnek. Nem tudom sehova vinni, azt meg szörnyű látni, hogy egész nap a szobájában gubbaszt és unatkozik. Próbálom bevonni a napunkba, de neki az kevés. A páromat kérdeztem, hogy miért hozta el, ha aztán lepasszolja, de csak megsértődött, hogy mikor lenne vele, nincs már szabadsága. Olyan, mintha nem is akarná megérteni.

Hogyan beszéljem ezt meg vele?


2021. jún. 17. 12:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A párod itt a hunyó. Nyilván a gyerek is az apjával szeretne lenni, nem veled (még ha jó is a kapcsolat).

Igenis ossza be úgy a szabadságát, hogy jusson addigra, mikor ott van nyáron a gyerek. Ne sértődgessen meg hisztikézzen, mint egy gyerek, apaként ez (is) a kötelessége. Anyu egész évben megoldja.

2021. jún. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az apja dolga, nem a tiéd. Az ő gyereke, foglalkozzon vele.

74N

2021. jún. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
A te dolgod is mar, a gyereket is vallaltad ugymond, tudtad, hogy van gyereke, aki neha nalatok is lesz. Ettol fuggetlenul a foreszt nyilvan az apanak kellene elvinni. Minek van egyaltalan nalatok a gyerek, ha az apja nincs is otthon? Nyilvan a gyerek sem miattad tolti nalatok az idot. Apukara ra kellene szolni.
2021. jún. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Júniusra már nincs szabija? Egész évben eddig nem dolgozott? Hagyjuk már... Elhozta, mert gondolom le van írva a láthatás, üljön ott, ő se időt, se energiát nem áldoz rá. Ha te akarsz, áldozol, ha nem, nem.

Szegény gyerek...

2021. jún. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Ismerős elvált férje ugyanezt csinálta,a heti láthatáskor elvitte a gyereket a nőjéhez meg annak a gyerekéhez, ő lelépett haverozni, este hazavitte a gyereket.
2021. jún. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Beszélj a gyerek anyjával, mondd meg neki, hogy a gyerek apja abszolút nem foglalkozik a gyerekkel, ez normális-e.
2021. jún. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
98%

Imádom az ilyen kérdéseket.


1. Természetesen az apa feladata lenne ez elsődlegesen. Ezt nyilván te is ugyanolyan jól tudod, mint mi.


2. Hogyan beszéld meg vele? Hát, te nyilván jobban ismered, mint mi (mi ui. semennyire). Tehát ezt neked kell tudni.


Ugyanakkor:


a) Nem értem, most munkanapokról beszélünk? A láthatás az hétvégén szokott lenni. Akkor tud vele foglalkozni, akkor is, ha már nincs szabadsága.


b) Egyébként tényleg nincs? Ha tényleg nincs, miért nincs? Mire ment el eddig?


c) Te is remek embert választottál magadnak. Magánvéleményem, hogy aki a saját gyerekét ilyen szinten letojja, az nagyobb aljasságra is képes.

2021. jún. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%

Elmondom, nálunk hogy volt. Akkor mentem nyáron apámhoz, amikor ő is, meg a párja is szabin voltak. Apám szolgáltatta a szórakozást, pótanyám életben tartott. Értsd Apu elvitt horgászni, közben otthon főtt az ebéd.

Tehát mindketten igen aktívan részt vettek a rám vigyázásban, de olyan sosem volt, hogy Apu leléceljen, amíg náluk vagyok. Pedig amúgy isteniel ellettünk volna pótanyámmal.

Konklúzió: bárkivel elvan az a gyerek, aki szeret, de a jelek szerint nálatok senki nem tudja neki azt nyújtani, amire szüksége lenne. Inkább fizessétek be egy táborba...

2021. jún. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%
A saját gyerek az közös? Mert akkor sajna nem volt jó ötlet ennek a csókának szülni
2021. jún. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy tahó a pasid. Az ő dolga. Kedves tőled, hogy foglalkozni akarsz vele, de elsősorban az apa feladata törődni vele. A gyermek anyukájával nem tudsz erről beszélni esetleg?
2021. jún. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!