Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez mennyire ciki szerintetek?

Ez mennyire ciki szerintetek?

Figyelt kérdés

24 éves vidéki fiú vagyok, most végeztem egyetemmel. Budapesten találtam munkát, néztem pár albérlet szobát, kezdésnek nem tudok majd egy egész lakást fizetni. Azt terveztem hogy majd holnap felmegyek 3-4et megnézni és ezek közül választok.

Szüleim felakarnak velem jönni minden áron. Mondtam nekik hogy elég nagy vagyok már, egyedül is el tudom dönteni. De nem, nagy veszekedés lett, mert hogy ők neveltek fel és jót akarnak azzal hogy feljönnek velem, hogy tudják biztonsagos jó környezetbe leszek. Most 20-25 évesek előtt majd bemennek a lakásba és okoskodnak...irtó ciki szerintem, le fognak égetni előttük. Sosem fogok tudni önállósodni, mindig jönnek mqjd utannam.

Amikor ti elköltöztetek, mentek veletek a szüleitek nézelődni?



2021. jún. 18. 19:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Ezt a "jaj de cikik a szülők" mentalitást max 18 éves korig ki szokták nőni az emberek.
2021. jún. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Oké én még nem vagyok abban a korban hogy költözzek DE szerintem menjenek veled nincs abban semmi ciki. Érthető hogy veled akarnak menni mert csak a szüleid akik felneveltek, és lehet észrevesznek olyan dolgokat is amit te nem.
2021. jún. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
velem nem jottek de sztem nem ciki
2021. jún. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem ciki, meg valószínűleg azért ők tapasztaltabbak az albérlet keresésben, mint te, lehet hogy eszükbe jutnak olyan kérdések, amik neked nem, stb. Szóval na, szerintem sosem árt ha valaki az emberrel együtt megy.
2021. jún. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én még egyetemre járok, nem dolgozom és a szüleim fizetik így az albérlet költségeit is. Úgyhogy így egyértelmű, hogy ők is jöttek velem, hiszen a tulajdonos is kíváncsi rájuk, nekik adja ki, ők fizetnek stb. Viszont én kifejezetten örültem neki, hogy apukám is jött velem, mert neki több tapasztalata van ezen a téren (jobban fel tudja mérni egy lakás állapotát, jobban érti mi hogyan működik, mire kell rákérdezni, mit kell megnézni). Valamint hozzátenném azt is, hogy sokszor azt érzem nem vesznek komolyan a korom miatt, pláne lányként. Sajnos vannak emberek, akik kihasználják, ha valaki még fiatalabb, tapasztalatlanabb vagy esetleg nincsen annyira otthon egy adott témában és emiatt is jó volt, hogy van velem kísérő. Apukám nem okoskodott vagy ilyesmi. Nyilván ő is kíváncsi volt és biztos örült neki, hogy látta normális helyről és emberekről van szó, de rám volt bízva a végső döntés, elvégre nekem kell ott laknom. Viszont én tényleg azt érzem, hogy segített és jobb volt így mintha csak egyedül mentem volna. Később pakolni is segítettek, akkor is ugye feljöttek a lakásba. Én egyáltalán nem éreztem cikinek. 22/L
2021. jún. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Engem is elkísért anyukám miért lenne ciki? Szerinted azoknak a 25 éveseknek nincsenek ugyanúgy szüleik , családjuk ? Épp ez az hogy nem nőttél még fel .... gondold ezt át szerintem.
2021. jún. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem ciki. Mi harmincasok vagyunk, és apósom jött velünk házat nézni. Mi nagyon örültünk, hogy felajánlotta, mert öbb tapasztalata volt a témában, tudta mire kell odafigyelni.
2021. jún. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem ciki, örülj neki, ők tapasztaltabbak, lehet adnak tanacsot, eszrevesznek olyat, amit Te nem. Inkább szeresd őket
2021. jún. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
20 évesen mentem el nyári munkára a balatonra, és örültem volna ha valami felnőtt jön velem megnézni a lakást ahol elszállásoltak minket mert kb 2 napig hideg vízben fürödtünk mert nem tudtuk hogy be kell kapcsolni a bojlert, vagy hogy a hűtőn lehet állítani azt hogy mennyire legyen benne hideg. Lehet hogy vicces vagy mi voltunk bénák, de mi ilyenekre nem is gondoltunk. A felnőttek akik azért saját háztartást vezetnek több mindenre odafigyelnek mint mi akik csak "lakunk" náluk
2021. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Egy esetben lehet ciki: ha te egy kis anyámasszony katonája vagy csak "nagyfiúskodni" akarsz és ezt a leendő lakótársak is látják. Akinek egészséges viszonya van a szüleivel, annak nem ciki a jelenlétük. Lehet felnőttként is megjelenni nyilvánosan velük.

A szüleid fogják fizetni az albit, valóban több tapasztalatuk lehet lakás ügyben és nyilván jó szándékból teszik. Szerintem fogadd el a segítséget.

2021. jún. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!