Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi történik olyankor, ha...

Mi történik olyankor, ha igazából egyik szülő sem tudott felnőni a gyereknevelés feladataihoz?

Figyelt kérdés

Adott egy pár akik összehoztak egy gyereket. A kapcsolatukat a gyerek miatt próbálták meg összetartani. 10 éves a kislány és a szülei eredetileg sem túl jó kapcsolata végleg megromlott. Mindkettejüknek van már új párja. A szülők mindegyike szeretné nevelni, de igazából mindegyik remekül elvan nélküle. A kislánynál komoly viselkedészavarok alakultak ki.

Ilyenkor mi lene a legjobb döntés? Kinél maradjon a gyerek?


2021. jún. 28. 09:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Normális szülőnél. De ha az egyik sem az akkor elkerülhetetlen a gyermek sérülése
2021. jún. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nincs itt jó döntés, a gyerek így vagy úgy tovább fog sérülni.
2021. jún. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Hát akkor per. És aki kevésbé akarja leútálni/jobban akarja a gyereket, az viszi.
2021. jún. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
C verzió: Nagyszülőkhöz kerül.
2021. jún. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%

A szülők mindegyike szeretné nevelni, de igazából mindegyik remekül elvan nélküle.


xD mennyi defektje lesz még neki te jó isten. Szerintem bárkit is "nyer" meg szegény gyerek...küldjétek pszichológushoz, míg nem válik belőle egy tisztán diagnosztizálható borderlineos.

2021. jún. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Járhat majd pszichológushoz, pszichiáterhez, ahogy én is tettem. Talán annyi szerencsém volt, hogy engem nagymamám nevelt fel többnyire, így megúsztam egy "kis" pánikbetegséggel, szorongással és enyhe személyiségzavarral.


Üdv,

Egy tisztán diagnosztizálható borderlineos

2021. jún. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Te milyen szereplő vagy a történetben Kérdező? Ismerős, barát, munkatárs esetleg tágabb rokonságból való?
2021. jún. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

Vagy a kérdés pusztán elméleti? A gyakorlatban a fentiek alapján hogyan van beleszólásod? Örökbefogadó szülő lennél gyámhatóságon keresztül esetleg?


Ui: ez a verzió később jutott eszembe...


7-es válaszoló voltam.

2021. jún. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Az apa testvérének vagyok a felesége, illetve szomszédok is vagyunk, mert egy telken belül van mindkettőnk háza, a kert közös.

A kislánnyal iskolapszichológus foglalkozik a tanév alatt, de szerinte csak azzal van baj, hogy lassabb mint a kortársai és túl visszahúzódó. Látná itthon, mikor ököllel üti az apját és válogatott káromkodásokat és sértéseket vág hozzá, az apja meg csak áll és tűri illetve ad neki valami ajándékot, hogy leálljon. Az anyjával hasonlóan kedvesen bánik, pedig soha nem verte őt senki.

Régebben vigyáztam rá párszor, de mióta ennyire verekedős nem szeretem a gyerekeim közelében tudni, mert nekik is nekik megy.

2021. jún. 28. 10:12
 10/24 A kérdező kommentje:

Igazán beleszólásom nincs a dologba, de az apja elég sokat van nálunk és nekünk kesereg, hogy mit csináljon a lányával, viszont érdemben semmit nem fogad meg.

A kislány nincs fizikailag elhanyagolva, amit kiejt a száján azt megkapja, ruhák, játékok, telefon, tablet...

Leginkbb tehetetlenségemben írtam ki a kérdést.

Bíróságra egyikük sem akar menni. Nem voltak házasok, közös vagyon sincs, csak a gyerek közös.

Egyik nagyszülő sem vállalná magára a feladatot, ezt mondjuk nem is csodálom.

2021. jún. 28. 10:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!