Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi időre hagyhatom el a...

Mennyi időre hagyhatom el a gyermekem?

Figyelt kérdés
Van egy 14 hónapos gyermekem. Munkában olyan lehetőséget kaptam, ami a jövőnkre nézve nagyon kedvező hatással lenne anyagilag, de ehhez 2 hónapra el kellene mennem 900 km-re. A 7végenti hazautazásomat is megoldanák. Lennének olyan 7végék mikor nem tudok hazajönni. Talán 1-2hétre a családom is ki tudna jönni hozzám. Nem tűnik sok időnek de eddig minden szabadidőmet Vele töltöttem. Szakadhat el ennyi idő alatt olyan kötelék köztem és a baba között ami egész életünk végéig kísérne? Szeretném ha bízna bennem és számíthatna rám mindig. Ez sérülne? Köszönöm!31 éves apuka

2021. jún. 28. 20:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem működhet h hétvégén jársz haza

Több olyan ismerősöm van akinek hetel az apuka,gyermeke imádja ugyanúgy mint mikor otthon volt vele

Eleinte biztos nehéz lesz,de az én véleményem h nem lesz belőle gond

2021. jún. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan menj, 2 hónap nem a világ, Ha 2 évet mondtál volna, az sok lenne.
2021. jún. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Egyetértek a 2essel.


2 hónap ok, egy kis kikapcsolodas sem árt, de ne hosszabbíts.

2021. jún. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Jaj bocsi az kimaradt h 2 hónap

Én azt mondom menj ki,az tényleg nem sok idő főleg úgy hogy hétvégén haza tudsz menni

1 es voltam

2021. jún. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is vállald be. Ha hétvégén hazajársz, ők is mennek hozzád és mondjuk a többi időben videochateltek akkor minden rendben lesz. Bárcsak több apuka gondolkodna így, mint te.
2021. jún. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
nézd, olyan férfi lányaként írom, aki több időt töltött a családjától távol, dolgozva, mint a családi ház nappalijában: nem abba ment tönkre a ki sem fejlődött apa-lánya kapcsolatunk, hogy harminc nap munka tizenkét nap szabadság rendszerben harminc napot nem volt velem, velünk, hanem hogy a másik tizenkettőben úgy ahogy van telibe szrta a létezésünket is, mert ami nem facebook, politika vagy haverok, az csak akkor érdekes, ha egy ötös osztályzat egy kék füzetecskében. nem baj ha nem vagy ott minden órájában a gyerek életének, csak amikor ott vagy, akkor legyél ott igazán. ez egy általános érvényű pro tipp a kölyök egész életére.
2021. jún. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Működhet. És hétközben beszélhettek web-kamerán keresztül valamelyik csatornán. Ez sokat jelent a folytonosságban. Az unokaöcsém is így tartotta a kapcsolatot a szüleimmel (az ő nagyszülei) a járvány alatt, a legdurvább időszakban hónapokig nem találkoztak személyesen. És ő sem volt sokkal idősebb, mikor ez kezdődött, 18 hónapos. Kötődik a szüleimhez, nem szakadt meg a folytonosság.
2021. jún. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha érzelmileg kibirod akkor mehet.
2021. jún. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A kifejtés végéig azt hittem, az anyuka vagy. :-)

Örömteli, hogy ennyire fontos neked a gyereked. Én azt mondom, ne tarts semmitől!

Nem fog sérülni a kisgyerekedhez való viszonyod. Pár hónapos koromban apukámnak 6 hétre kiküldetésbe kellett mennie, közben egyszer sem tudott hazajönni (akkor még vezetékes telefonunk sem volt, tehát maximum levelet írhatott haza). Nem befolyásolta a kapcsolatunkat. Nem befolyásolta a másfél évvel idősebb bátyámmal sem a kapcsolatát. Természetesen, ha esténként tudtok telefonon beszélni, esetleg skype-on vagy valami más képes megjelenítésen, akkor ezt használjátok ki.

2021. jún. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
900-km-t realisan nemhiszem, hogy minden hetvegen meg fogsz tenni. 1000 km-re lakunk Magyarorszagtol, nagyon hossz minden heten megtenni ennyit oda is es vissza is, szovaleztel en nem szamolnek. Ket honap nema vilag vege, es ha ez titeket csaladkent ennyivel elorebb vinne, akkor nem tunik hosszu idonek nekem. Hoztam aldozatokat en is hasonlo okbol, es azzal szamolni kell, hogy a gyerek abban az idoszakban van, hogy ido kellhet majd, ha veget ert a munka, hogy ujra veled akarjon lenni, ha eddig napi szinten ott voltal. Ezt segitheti, videochateltek minden nap, es megprobalsz minel tobb hetvegen hazamenni, ha birod a munka mellett.
2021. jún. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!