Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Korai volt elköltöznöm?

Korai volt elköltöznöm?

Figyelt kérdés

19 éves lany vagyok, nagyjabol 2 honapja koltoztem el a szuloi haztol. Szerencses helyzetben vagyok mert tudnak tamogatni anyagiakkal a szuleim, szoval esetemben a penz nem volt donto szempont a koltozes soran, a lelki resze a dolognak viszont annal inkabb.

En vagyok a legkisebb gyerek, a novereim mar mind elkoltoztek, igy a szuleim utolso gyereke is “kirepult”. Ez mindenkepp nagy nyomast helyez ram, felek nehogy maganyosnak erezzek magukat holott tudom hogy boven van igy is dolga mindkettejuknek.

Ugyanakkor nagyon kozel van a lakas ahova koltoztem ezert nagyon sok idot toltok a szuloi hazban is, minden nap hazajarok, amikor csak tehetem igyekszem idot tolteni a szuleimmel es segiteni nekik amiben csak tudok. Megis van bennem egy nyomaszto erzes, hogy talan tul korai, hulyen hangzik de meg nem akarok felnoni, olyan szep gyermekkorom volt, hogy nem akarom meg elengedni..tudom hogy a legtobbeknel az anyagiak jatszanak a legfobb szempontot az elkoltozesben es sokan azert maradnak otthon az egyetem ideje alatt is, de megis elgondolkodtato hogy az osszes korombeli baratnom meg a szuleivel el, atlagosan olyan 23 evesen koltoznek az emberek es talan jobb is ugy..

Nagyon szeretem a csaladomat, nagyon szep eletet biztositottak/biztositanak nekem es nem arrol van szo hogy ne tudnek onallo lenni, de ugy erzem hogy lehet hogy meg korai, meg nem jott el az ideje.

Mit gondoltok? Masban is megvan ez az erzes? Van valami megoldas?


2021. júl. 7. 08:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
A többségben megvan mikor elköltözik. De a gyerekkort el kell engedni, hogy a szép gyerekkor szép, és szórakoztató felnőttkorrá válhasson, bővebb határokkal mint ami az eddigi életeben volt. Ami a szülőkhöz járást illeti: ha neked jólesik, és a szüleid örülnek neki, csináld csak, amilyen sűrűn akarjátok :) a felnőttség nem azonos az elhidegüléssel a szülőktől.
2021. júl. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem volt korai. Ha neked nem nagy gond, meg többszőr visza tudsz menni, akk nincs nagy gond (bár alapból is meg kéne szokniuk szüleidnek).
2021. júl. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
nyugodtan költözz haza, ha akarsz. nem ciki
2021. júl. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

Tarts önvizsgálatot innentől kezdve 3 hónapon át, hogy miért jársz haza, és hogy jobb lenne-e, ha hazaköltöznél. Lehet, hogy csak tartasz az önállóságtól egyelőre. Elmúlik.

23 év: Egyáltalán nem irreális 19 évesen elköltözni. Van, aki később teszi. Te a Gauss-görbe elejére esel. Ennyi.

Nem ciki visszaköltözni.

2021. júl. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
A legtöbb ember koleszos/albis lesz a főiskola/egyetem alatt és nem megy haza minden nap, sőt sokan minden héten/hónapban se... Ilyen téren fel kell nőni és önállósodni. :)
2021. júl. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Hála Istennek semmi nem kötelező! Sem az elköltözés, sem a visszaköltözés.

Én alapban úgy gondolom, hogy mindenki akkor költözzön el, amikor Ő úgy érzi, hogy ez minőségi változást hozna az életében, nem pedig akkor, amikor a haverok, vagy a Gyakori publikum úgy diktálja.

Ha soha nem költözöl el Kérdező, mert neked úgy a jó, akkor soha, ezt neked kell érezned, minden ember más!

2021. júl. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
Miért gondolod, hogy magányosnak éreznék magukat? Ott vannak egymásnak. Itt nem arról van szó, hogy mondjuk egyik szülőddel éltél volna csak, és egyedül hagyod, szóval nem lesznek magányosak.
2021. júl. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Ilyenkor sokan elköltöznek más városba az egyetem miatt, de hétvégén és nyáron hazajárnak. Szóval kicsit ritkábban, mint te. Nem korai, de egyéntől függ.

Miért költöztél el? Szüleid biztattak? Vagy semlegesen természetesnek vették? Vagy marasztaltak volna? Azóta kérdezték tőled, hogy hogy érzed magad, nem akarsz-e visszaköltözni?

Albérletbe mentél vagy vettek neked lakást? Mindkettőt vissza lehet csinálni, ha úgy érzitek, te is és a szüleid is, de ha ők jól elvannak így, akkor a megoldás az, hogy kezdd el kialakítani a saját életedet.

2021. júl. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem röhejes, hogy elköltözöl és naponta hazajársz. Gyerek vagy még, ha mindennap hazajársz, nem igényled az önállóságot, nem szakadtál le.


Nyugodtan költözz haza, a lakásod meg adjátok ki albiba.

2021. júl. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

17 evesen koltoztem el....

most 21 vagyok, baromi nehez utalom a felnott eletet foleg mikor nehezsegek jonnek.

2021. júl. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!