Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet hogy néha csinaljunk egyutt valamit?

Figyelt kérdés
18 eves vagyok, sose volt nalunk divat se a kozos nyaralás, se a kozos programok stb. Anyukam most nem dolgozik, mondhatni megcsinalja az itthoni teendőket, es utana tvzik, alszik. Ha hívom valahova, akkor csak izél, kifogást keres. Mindig talal valamit, most a korona jott kapóra egy ideig, aztán a meleg van/hideg van, későn szóltam stb. Nem nagy programokra kell gondolni, pl. hogy menjunk el fagyizni, ami max. 1 ora, nincs rossz egészségügyi allapotban. Nem akarom hogy mar ilyen koran betunyuljon. Igy hogy nem csinalunk semmit egyutt, a kapcsolatunk sem tul mely. Nem is mindig hívom el kintre, annyit mondok hogy üljünk le tarsasozni, arra itt sohajtgat, hogy neki nincs kedve, es utana csodálkozik hogy napokig egy szot sem váltunk. Nyilvan nem csak programok kozbe lehet beszelni, de az elegge ossze tudna hozni két embert. Ez a helyzet sokszor mar odáig is elfajult hogy a sajat rokonunkhoz (o testvére, es annak gyerekei) egyedul mentem, mert sokallta a tömegközlekedés arat, es az idot mire odaerunk.(oda vissza 2-2,5 ora, a jegyek meg összesen kb 1500ftba kerulnek) Nem azt mondom hogy csinaljunk heti szintu látogatást, de mar az évi szintu is elmaradt, mert ilyen hulyesegeket hoz fel indoknak, aztan nekem tok ciki ott magyarázkodni hogy miert nem jott anya, a “lényeg”. Mit tegyek hogy legalabb ilyen kis programokra eljöjjön? Apámat meg sem probalom, ő még rosszabb ilyen téren.
2021. júl. 9. 23:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
A legtöbben ilyenkor már örülnek, hogy nem a szüleikkel kell menni közös programokra. :) Szervezz programot a te barátaiddal, s próbálj elszakadni tőlük.
2021. júl. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
96%
kérdezd meg lenne e kedve közös programra, és mondj neki ötleteket, ha leszólja mindet, kérdezd meg mi a hobbija, hogy kipróbálnád te is, csináljátok együtt, ha azt mondja nem tudja mi a hobbija, akkor kérdezd meg nem e akar ezt meg ezt kipróbálni, vagy mond neki h unatkozol és segítsen eked lefoglalni téged, pl:és itt mondod az ötletet mivel
2021. júl. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1, eleg ritkan vagyok itthon, sztem en mar 14 evesen elszakadtam toluk, nagyreszt a barataimmal/baratommal vagyok, szoval nincs arrol szo hogy unatkozok es anyaekat akarom mozgósítani. szerintem egy normalis csalad ne csak akkor programozzon mikor kicsi a gyerek, felnőttkorban is ugyanugy kell. Nem bulizni hívtam oket, hanem megenni egy fagyit es kozben beszelgetni, ez miert ciki?


2, koszonom. nincs hobbija, max a tvnezes. mondjuk ezt csinalhatnank egyutt

2021. júl. 10. 00:06
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Mondd el neki azt amit ide is leírtál, hogy szeretnéd elmélyíteni a kapcsolatotokat, időt szeretnél tölteni vele.
2021. júl. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
36%
Reménytelen. Unott érdektelen lusta depressziósok. Ki kell szabadulnod. Ez is mérgez. Felejtősök a szüleid. Kollégium, költözés, élet: ezt tedd.
2021. júl. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Vegyél valami finom nasit amit szeret és nézzetek együtt filmet vagy sorozatot

Lehet ha elkezdtek beszélgetni kicsit megnyílik és rá tudod beszélni egy közös programra

Eléggé antiszociálisnak tűnik ahogyan leírtad. Szerintem csak a kezdet nehéz, ha végre kimozdulna veled akkor biztosan jól érezné magát.

2021. júl. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
13%
Ennyi idösen már sehogy, gyerekként még elhet több esélyed lett volna a dologra.
2021. júl. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Mivel évek óta nem mozdultak ki valóban rá kell venni őket, de lehet hogy csak a kezdet nehéz. Szerintem is elbeszélgethetnél anyukáddal erről, sőt szerintem is elmondhatok ugyanígy ahogy leírtad. Szeretnélvekül időt tölteni... Talán ezen elgondolkozik legalább az egyikük.
2021. júl. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%

Kérdezted egyáltalán, hogy ő szeretne mélyebb kapcsolatot? Mi van akkor ha neki nem a minőségi idő hanem az ajándék vagy az érintés a szeretet nyelve?

Ha apuddal sem mozdulnak ki, mert nekik jó bent akkor miért pont veled tenné meg?

2021. júl. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
21%
Apukád?
2021. júl. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!