Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normális? Mit...

Szerintetek ez normális? Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Anyukám elkezdett dolgozni. Reggeltől estig nincs itthon. Apukám, én, és a húgom vagyunk itthon. Eddig anyukám csinálta a legtöbb házimunkát. Most a mosogatással van probléma. Megbeszéltük a húgommal, hogy magunk után mosogatunk. Ez tök jó is lenne, ha apukánk nem akarná elmosogattatni az összes cuccát velünk. Mindhárman külön főzünk magunknak, különböző okokból. És ő nem bírja felfogni, hogy ő csinálja a legtöbb mosatlant és neki is kéne valamit csinálni. Elmondtam, hogy akkor mosogasson mindenki maga után, de az nem jó mert akkor "3x annyi meleg vizet fogyasztunk". Konkrétan még a dinnye héjat, a tányéron tele magokkal is otthagyja és nem bírja elvinni a kukához. Nekünk ez 10 évesen alap volt. Volt már olyan is, hogy azt mondta, hogy elmosogatna, de itt vannak a nagy lányai, már csak azért sem fog elmosogatni. Aha, persze.

Mit csináljak? Én meg a húgom sem akarja az ő rengeteg mosatlanját mosni. Nem csak azt amiből eszik, hanem ugye azt is kéne, amivel a kaját csinálja magának.



2020. máj. 30. 11:06
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez teljesen normális, ne a családfő dolgozzon már
Nem, neki is ki kell vennie a részét a munkában
Kifejtem lejjebb
50 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
4%

Apukátok home office-ban dolgozik, vagy munkanélküli??


Mit szólnátok hozza, ha elzavarna benneteket dolgozni és kifizettetné veletek a rezsit, kaját??


Nehogy már annyira megerőltető legye néhány tányér elmosása!! Hány éves vagy?

2020. máj. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Vállalkozása van. Szinte minden nap, egész nap itthon van.

Leírtam, hogy nem csak egy tányérról van szó, azzal nem lenne semmi bajunk, de hogy minden nap vagy 3x annyi mosatlant elmosni, mint a sajátom az már más.

Egyébként 17 éves vagyok.

2020. máj. 30. 11:20
 3/30 anonim ***** válasza:
4%
Szánalmas amit műveltek! Remélem, elzavar melózni!
2020. máj. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát csak azért mert lányok vagytok nem helyes, hogy rendszeresen mosogattat veletek. Egyébként ha folyóvíznél mosogattok, ugyanannyi meleg víz fogy akár külön, akár egybe lesz elmosogatva a cucc. Ha ennyire mosogatásfobiája van, kössetek vele uzletet, kérjetek valamit cserébe, pl.fuvarozzon el titeket barátaitokhoz, stb.
2020. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Köszi #4!

De sajnos ez nem fog összejönni, nem fog minket fuvarozgatni ezért. Konkrétan semmit nem csinál értünk. Ha egyszer mondjuk kivisz a buszmegállóban, mert késés én vagyunk az màr óriási szívességnek számít.

2020. máj. 30. 12:10
 6/30 anonim ***** válasza:
5%
Lehet lepontozni, de elkényeztetett fruskák vagytok! Eddig Anyukád elől-hátul kiszolgált benneteket - most itt az ideje, hogy törlesszetek valamit!
2020. máj. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Azzal hogy törlesztenénk anyukánknak, ha apukánk helyett elmosogatunk?

Eddig is csináltunk házimunkát. Például fűnyírás, sepregetés, felmosás, porszívózás az egész házban az már egy ideje a mi feladatunk.

2020. máj. 30. 12:16
 8/30 anonim ***** válasza:
62%

Gondolom, eddig szegény anyukád mosogatott mindenki után, most legalább érzitek, milyen kellemes volt neki otthon az élet. Apukád ugyanazt folytatná, amit eddig, áthárítva rátok a mosogatást anyukátok helyett. Nem hinném, hogy változni fog, ha anyukátok sem bírta rávenni. Vagy elmosogattok, vagy folyamatos veszekedés lesz otthon.

Az már más téma, hogy ki csinálja a többi házimunkát. Pl. mosás, takarítás, stb. Anyukátok mit eszik? Ki főz rá?

2020. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
12%

Mindenki külön főz saját magának???


szép kis család! :-s :-s

2020. máj. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

A munkahelyén eszik. Igen, igazad van, eddig szinte mindent ő csinált. Takarítást azt mi csináljuk, mosást azt részben én, részben anyukám.

Egyébként ő meg sem próbálkozott rávenni apukámat, hogy csináljon már valamit. Ő egész nap csak a tévé előtt fekszik. Anya meg elvolt ezzel az életmóddal. Én pedig nem szeretném ezt követni, sem most, sem később, ha már férjem lesz.

Egyébként boltunk van, most nyitottunk egy újat, és anyukám ott dolgozik. Apukám meg kb. heti 3x visz árut.

2020. máj. 30. 12:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!