Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa lenne házam felújításakor...

Apa lenne házam felújításakor a szakember. De nem vagyok biztos benne,hogy jó ötlet(kifejtem). Volt ,hogy apa após,akivel nagyon jó a viszony volt a szakember? Hogy ne legyen nagy sértődés?

Figyelt kérdés

A szülői ház kb 125 éve épült,sok átalakításon és felújításon van túl. Apa 38 éve került ide.

Tanúlt szakmái a lakatos és villanyszerelő. Karbantartóként dolgozik, 2500 panel lakás és hozzájuk tartozó lépcsőházak tartoznak hozzá. Már nyugdíjas kollégájától kitanúlta a víz és fűtés szerelést, már csak ő csinál a munkahelyén mindent, szak szerszámai vannak amiket bármikor hazahozhat.

Igen a házunk régi tény és való, de akármit megcsinál néha könnyen néha káromkodás közepedt nem túl tartós. Főleg víz terén. Az is tény és való itt lakik idős nagymamám aki minden csapot szétrángat...néha wct (tekerőscsap) úgy nyitja meg hogy dübörög az egész ház, a bojler védő szelepét is gondolom befojásolja mert mostanában 2 havonta folyik. Csap betétek is pár hónapot bírnak....sarokszelepek is engednek..

Villany terén jobb a helyzet, bár a zúgó kötő dobozok, egy villany felkapcsolásakor a tvm kihagy 1 mpre....

Hívják maszekolni is apát mind két szakmában.

Na ami félelmem, azt mondta nem baj ha ezt azt kell felújítani a házon, villanyt vizet meg tudja csinálni (anyagköltség alatt, amit tud intéz olcsón). De nem tudom bízhatok e benne. Ha meg mást hívok akkor sértődés lesz.



2021. júl. 13. 21:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Egy 125 éves hàzból túl sokat kihozni nem lehet. Nem ebből kell kiindulni.
2021. júl. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A 125 relatív....
2021. júl. 13. 21:27
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérj árajánlatot minden szakembertől(villanyszerelő, vízszerelő, fűtésszerelő), és ha megkaptad mindenkitől az árajánlatot, utána rá fogsz jönni, hogy jó lesz apukád is!
2021. júl. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3as abszolút jogos. Hacsaknem valami mégse jól jön össze neki és utána jövő szerelő csakazértis áttervez valamit...

Sokat találkozom ácsokkal ,ott szokás egyik összeírja az anyagot, de mégsem tudja/akarja válalni jön a másik ő neki már erősebb anyag kell.

2021. júl. 13. 21:43
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
sajnos én ismerem amikor egy rokon "szivességből" ingyen megcsinálja a villanyt és bárhova nézel a "neki jóvanazúgy ingyé mit vár" kólányolás van, pedig "szakember"
2021. júl. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
5ös na meg fáradtan 8-10óra után csinálná. K nagy kedve lehet hozzá az embernek.
2021. júl. 13. 22:06
 7/15 anonim ***** válasza:
Ki elhet abból is csak kérdés megéri-e
2021. júl. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
98%

Nem tudom mit csinálnék ha nem ismernék szakembereket a családon keresztül. Szerintem a gatyámat is ráfitzetném annyira felmentek az árak.

Ha apukádnak villanysuerelő szakmája van akkor szerintem azt hagyd hogy ő csinálja. Viszont ha nem tanult vízszerelést akkor ahoz kérj árajánlatot.

2021. júl. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
6oshoz 8-10 óra munka után*
2021. júl. 13. 22:10
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha majd rájössz mibe kerül egy másik szakember és némelyik milyen gané munkát végez,akkor még azt is bánni fogod hogy nem te próbáltad meg youtube videók alapján magadnak megcsinálni.

Tényleg tisztelet a kivételnek,de szinte lehetetlen megbízható embert találni.

Én rábíznám látatlanba is apukádra.

Kicsit olvasgass a témában fórumokon és tervezd meg alaposan az egészet.

Sok új anyag és technológia van.Ha kicsit képben vagy többre mentek vele mint egy senkiházi "igazi" szerelővel.

Ha teljesen új hálózatot csináltok akkor nem hinném hogy nagy gond lehet.

Ha a régebbi elavult dolgot tákoljátok akkor meg egy szakember se tud csodát tenni.

Vedd meg mindenből a jó minőséget és ne hagyd magad jóvanazúgy megoldásokra rábeszélni.

2021. júl. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!