Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb ember, miért nem...

A legtöbb ember, miért nem szereti a tanácsokat, miért nem fogadják meg szakembertől sem?

Figyelt kérdés
Munkából adódóan sok tanácsot kell adnom, de nagyon nehéz meggyőzni az embereket. Nejem orvos, szintén ezt tapasztalja, ráadásul igen szomorú, hogy sokan még az egészségükkel kapcsolatban sem fogadják meg a tanácsokat.

2019. okt. 27. 14:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Mert megalázó nekik, hogy más jobban tudja náluk.
2019. okt. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De senki nem várja el, hogy értsen hozzá! Miért kéne tudnia a megrendelőnek, megbízónak vagy akár egy betegnek, hogy mit, miként kellene?
2019. okt. 27. 14:27
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Azért, mert Magyarországon elvárt, hogy mindenki értsen mindenhez, mert aki nem, az le van nézve. Ez pedig beépül az emberek személyiségébe, így reflexből görcsölnek, amikor más megmondja a tutit, mert úgy érzik, hogy megint lesajnálják őket.
2019. okt. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mert az emberek annyira buták, hogy fel sem fogják, ha valaki tényleg segítséget nyújt! :-(

Talán úgy éerzik belegázoltál az önállóságukba.

sokan döntésképtelenek, vagy éppen túl lusták meglépni a dolgot.

2019. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Mert villantani akarnak hogy mennyire képzettek, mikor például az orvosnál elkezdik ecsetelni, hogy milyen gyógyszert kellene nekik felírni, milyen betegségük van a tünetek alapján, valamint, a sokat tanult orvost pár Google találaton olvasottakkal megpróbálják sarokba szorítani. Olyan is van, akinek bármilyen szomszéd, vagy ismerős hitelesebb, mint szakember, esetleg rossz tapasztalatok érték őket bizonyos hozzáértők részéről és képtelenek megbízni bennük.
2019. okt. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekünk is sok megrendelőnk gondolja meg magát. Van aki többször is. Arról nem is szólva az észt nem osztogatják mindenkinek. Szerintem a legrosszabb kombó az önfejű, buta, gazdag! Annak bárki mondhat bármit! Sőt ezek úgy képzelik mindenkinél jobban tudnak mindent, csupán azért mert náluk van a lé. A legszomorúbb, hogy manapság nekik áll a világ. :[
2019. okt. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mert mindenkinél okosabbnak akarják mutatni magukat.
2019. okt. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

„Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.”


[link]

2019. okt. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Sebészeti ügyeleten leggyakrabban elhangzott mondat: "Pedig jó ötletnek tűnt!" Második mondat pedig általában evvel kezdődik: Úgy képzeltem... Úgy gondoltam... Azt hittem...

Kontrollra visszahívott betegek szájából szinte ugyanezek hangoznak el, mikor próbálja megtudni az orvos, miért fogadták meg az utasítását, tanácsát. :-(

2019. okt. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Úgy akartam írni:

miért nem fogadták meg az utasítását, tanácsát. :-(

2019. okt. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!