Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mik azok a dolgok ami miatt a...

Mik azok a dolgok ami miatt a lány gyermekek jobban szeretik az apjukat az anyjuknál?

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm a válaszokat.

Az olyan válaszok nem érdekelnek hogy "ugyanúgy szeretik az anyjukat mint az apjukat" mert ez nincs mindig így és engem CSAK az érdekel hogy az apákat sokszor miért szeretik jobban. Csak ennyi a kérdésem és kérlek csak erre válaszoljatok



2021. júl. 15. 09:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Én úgy gondolom a nemkülönbség az oka. Szüleim mindig azt mondták hogy a lányok apásak, a fiúk anyásak. Tehát a lányok az apjukat, a fiúk az anyjukat szeretik jobban. És lehet benne valami. Én anyámat szeretem jobban. de hugom apámat, és bármi van neki ő az első, neki ad mindig igazat meg ilyenek. Én meg valamiért anyám szavait, véleményét látom mindig igaznak/jogosnak.
2021. júl. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Már ott kezdődik, hogy a fejlődéspszichológia leírja at ödipuszi konfliktust, amikor a kislány "szerelmes" lesz az apjába, és riválisnak éli meg az anyját. Ez normális esetben feloldódik, de akkor is az apa az a mérce, amihez egy lány az összes többi férfit viszonyítja tudat alatt. Az apák egy része is amolyan virágszálnak tekinti a lányát, védi, és elnézőbb vele, mint a fiával. A másik dolog, hogy többnyire az anyák végzik a gyerek körüli gondoskodási feladatok nagy részét, azaz nekik jut a napi fegyelmezés, határok felállítása, az apa pedig inkább játszik velük, ami a gyereknek jobb buli, mint a fogmosás.

Ezt simán felülírhatják viszont egyéni családi jellegzetességek, jellemhibák. Az én apám egy gyökér, aki csak bántani tudott, így azt tanultam meg, hogy kerüljem el.

2021. júl. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
mert az anya az aki küszködik velük, elvárja hogy legyen kész a lecke, legyen tiszta a szobája, viselkedjen. Egyes apák szereik ebből kihúzni magukat, így ők lesznek a jófejek a gyerek szemében aki nem cseszegeti őket. (éppen ezek az apák szokták odavágni az anyáknak ha gond van hogy a "te nevelésed" )
2021. júl. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Mindent meglehet vele beszélni, segít amiben tud.
2021. júl. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
29%

#3: Ez baromság. Velem apám nagyon szigorú volt, anyukám mindent elnézett. Tanulásban is ő segített, apám elintézte annyival, hogy ott a könyv, olvassam el abból. Mégis apámat szerettem jobban.

Ez bizony a nemtől is függ. Tavaly olvastam egy olyan tanulmányt, ahol vizsgálták, hogy 3 éves kor előtt meg lehet-e állapítani, hogy később az adott gyermek fiú vagy lány lesz-e. Nem biológiailag, mert azt nyilván tudják, hanem hogy minek fogja magát érezni. Azt vették alapul, hogy melyik szülőjéhez kapcsolódik jobban. Ehhez az is kellett, hogy mindig egyformán foglalkozzanak a szülők a gyerekkel, így sok "tesztalany" nem is volt, mert ez általában nem mondható el minden családban. Az esetek 80 valahány százalékában bejött az, hogy akik az anyjukkal voltak inkább, ők fiúknak mondják magukat, akik meg az apjukkal, azok meg lánynak. Szóval számít a nem.

2021. júl. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%
Ja, ha veled éppen nem úgy volt, akkor baromság. Értem.... A tanulmányra meg kíváncsi lennék... Mert az viszont tényleg baromság.
2021. júl. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
@6 A terhes anyában is sok el nem hanyagolható dolog történik az előtt.
2021. júl. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
72%
#5 Csonka családnál és az örökbefogadottra is kiterjed ez a nemes tanulmány.
2021. júl. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
97%
Lany vagyok de vilag eletemben anyamat szerettem jobban
2021. júl. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%
Akkor a tanulmány szerint, mert én nő létemre nem apámhoz húztam, nekem vagy leszbikusnak kéne lennem, vagy hapsinak érezni magam? Jó hogy negyven én után tudok róla XD
2021. júl. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!