Mérgező szülők?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok.

A szüleimmel soha sem volt fényes a kapcsolatunk érzelmi szempontból, de kezdenek elvadulni a dolgok.

Eléggé biztos vagyok abban, hogy mérgezőek a szüleim, és én is egyre több mentális sebet, problémát gyűjtök össze miattuk az évek során.

Állandó manipulálás folyik itthon, érzelmi zsarolás. A minap apám a következőt fogalmazta meg "menj, keress valami módot arra, hogy a barátodhoz költözz, ide csak akkor gyere ha méltó vagy rá".

Megjegyzem, naponta minimum 1 óra házimunkát végzek (ami kritizálva van minden alkalommal), nem járok sűrűn bulizni, nem hívok át senkit a barátomon kívül (akivel már 2 éves kapcsolatban vagyok) és ha nem hergelnek szándékosan kedves és érdeklődő vagyok.

Sokszor apám köszönés nelkül ér haza, majd lekiabál valamilyen miniatűr probléma miatt amit 2 mozdulattal meg lehet oldani. Elvárja, hogy kerdezgessem, de választ alig kapok, nem hogy még visszaérdeklődjön.

Minden nap megkapom, hogy egy senkiházi szar vagyok és ne gondoljam magam senkinek, főleg ne mellettük.

Mindenben tökéletes viselkedést várnak el, és ha probléma van, azt úgy oldják meg, hogy nem szólnak hozzám, és a testvéremhez.

Beszélgetni nem tudunk rendesen, mivel minden egyes szavamból vita kerekedik, majd úgy tesznek, mintha semmi nem történt volna egy óra mulva.

Állando megjegyzéseket kapok a testemre, pedig teljesen normális alkatom van, de mégis mindig le vagyok kövérezve.

Utálok itthon lenni, de nem költözhetek még egy évig sehova. Viszont utána pedig tovább szeretnék tanulni, és ha elmegyek, akkor nem tudom hogyan lesz pénzem egyszerre az egyetemre, és a saját magam fentartására.

Tud valaki véleményt, tanácsot mondani?



2021. júl. 18. 11:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Elmesz egyetemre, koliba, keresel mellette munkat, es fenntartod magad. Utana egyszer csak tobbet nem mesz haza.
2021. júl. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%

mérgezők? Hát, akkor ne harapj beléjük.... :)


17 évesen hogy ne költözhetnél el?


Amúgy ezek utálják egymást, azért ilyenek. És tuti, hogy mindkettő félrekurogat. Ha nagyon felbosszantanak, nyugodtan odaböfögheted, hogy még a szeretőjét sem tudja kielgíteni, biztos azért ilyen mindig. (gázspré legyen nálad)

2021. júl. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Próbáld meg kivitelezni, hogy eltartsanak egyetemistaként. Tőlük jó távol választanék egyetemet, koliba mennék, vagy többedmagammal lakást bérelnék. Erre már most el kellene kezdeni a pénzgyűjtést.
2021. júl. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
95%

Szia!


Pontosan tudom, hogy milyen nehéz most neked, én 27 vagyok, de nekem is nagyon rossz a szülői hátterem.


Szívesen beszélgetnék/adnék neked tanácsokat, írj üzenetet, ha szeretnél.

2021. júl. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedre válaszolva,igen mérgezők,mert nem a jó tulajdonságaidat értékelik,hanem a hibát keresik benned.A megoldás pénz ! Nem tudom,hogy hol laksz,falu,vagy város.Próbálj meg diák munkát keresni.És bocsánat,de az apád egy tapló !
2021. júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok!

Tényleg nehéz most...keresek jelenleg is pénzt studiozassal, hálistennek ezt barhol tudom végezni, de sokszor még emiatt is kiabálást kapok, mert semmit sem csinálok csak ülök és énekelgetek...

Csak azt nem tudom, hogy zenészként hogyan tudnék munkát találni hamar, emiatt is aggasztó az egész kialakult helyzet, és félelmetes pénzügyi szempontból.

És igen, apám egy tapló. Egyébként ők nagyon szeretik egymást, a helyzet így még durvább, hiszen dupla erejük van. Nagy az egyetértés...

2021. júl. 18. 14:23
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az egyetemet ne zeneszkent probald elkepzelni az eletedet, az lehet egy hobbi, es kesobb sikeres keszel belole de ahhoz nagyon sok ido, szerencse, tamogato ember, es penz kell. A studiozason kivul menj ek dolgozni, amig tudsz, es addig se fogjak a veredet szivni, ha meg hazaertel, allj neki a dolgodnak, es a megjegyzeseiket a fuled mellett engedd el. Koli ajanlatos jovore, minel elobb menj el, de ezt a kis idot fel labbal kibirod. De azt ne felejtsd el, hogy a testveredet soha ne hagyd cserben es hanyagold el ha vele is igy bannak, te leszel az egyetlen biztos pontja.
2021. júl. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Mi ebben a mérgező?
2021. júl. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
Jó kis szüleid lehetnek neked is, ha nem jön le ebből, hogy mi a mérgező benne...
2021. júl. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Itt már minden mérgezőnek számít, minden kérdésnél dobálják ezt, a költözz el frázissal együtt.
2021. júl. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!