Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Tippek, tanácsok?

Mit tegyek? Tippek, tanácsok?

Figyelt kérdés

Mindig is rettegtem attól, hogy az ismerkedés/lányok témaköre szóba kerül. Görcsbe rándul a gyomrom, legszívesebben azonnal eltűnnék. Nagyon nehéz nekem erről beszélni. Nagyon. Barátnőm sosem volt, szerelmes is csak egyszer voltam egy gimis osztálytársamba, akit randira hívtam, de elutasított. Ennek már lassan két éve. Utóbbiról szüleim mit sem sejtenek. Kifogástalan velük a viszonyom, de erről képtelen voltam beszélni. ha összejöttünk volna, azt nyílván elmondtam volna. Másoknak is alig.

Nagyon frusztrál az, ha bárki megkérdezi miért nem volt még stb stb. Viszont tudom, hogy édesapám előbb vagy utóbb biztosan felhozza a dolgot és akkor fogalmam sincs, hogy mit fogok tenni. Ha elmondom a szerelmes sztorit, kiakad, hogy miért nem mondtam el, miért nem kértem tanácsot stb, ha viszont nem árulom el, akkor meg azért tesz fel kérdéseket. Amíg nem lettem szerelmes, addig szinte egyáltalán nem érdekelt ez az egész párkapcsolati téma. Azóta már valamennyire, de elvagyok egyedül is. Ha egyszer lesz párom, akkor sem feltétlenül mesélnék el nagyon sok mindent.


20/F



2021. júl. 19. 22:32
 1/9 A kérdező kommentje:
A szüleim elfogadnak olyannak, amilyen vagyok, de ezen a téren picit tartok apa esetleges reakcióitól.
2021. júl. 19. 22:34
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Próbáld meg elfelejteni azt a kudarcot, nagyon sok embernek volt ilyen kudarca az életben mégis kiheverte és boldog kapcsolatban él. Vesd le a gátlasaid és ismerkedj, ha nem jön össze legalább megpróbáltad majd legközelebb, ha összejön akkor a kudarcot is könnyebben elfelejted, egy régi kudarc miatt ne add fel a boldogságod
2021. júl. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Apukám 13-14 éves koromtól kezdve rendszeres utalt erre, rákérdezett,ami engem nagyon frusztrált, de ezt nem mondtam neki, hogy ne legyen rüla szó. Ahogy telt az idő, egyre ritkábban tette ezt, az utolsó alkalomra nem is emlékszem.
2021. júl. 19. 22:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
megmondod siman nem talaltad meg még akit keresel.
2021. júl. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Miért nincs? Mondd el neki, hogy sajnos félsz a kudarcoktól. Ezen miért akadna ki? Ha normális, akkor erre majd mond valami önbizalomnövelő szöveget.
2021. júl. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
de miért kéne mindent elmondani neki? barátod nincs?
2021. júl. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat

Kedves utolsó válaszoló, magamtól biztosan nem fogom felhozni a témá, de apa valamikor biztosan rá fog kérdezni és abban az esetben lennék tanácstalan, hogy mit válaszoljak, mondjak. 1-2 haverommal beszéltem erről a témáról, de velük is keveset. Ott is ők kérdeztek és az a kevés válasz is nehezen jött ki a számon. Mindenkinek vannak olyan témái, amikről utál beszélni, nekem messze a lányok/ismerkedés téma a legkényelmetlenebb

2021. júl. 20. 17:18
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nem is muszáj mindenkivel megosztani. de apukádnak is elég pár szóval. ha jó a kapcsolatod vele, akkor amit ide írtál, neki is elmondhatod
2021. júl. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy elmondod, hogy még nincs senki és lezárod a témát vagy azt mondod, hogy nem szeretnél erről beszélni. Határozottan, de ne túl durván mondd és akkor hátha annyiban hagyja majd.
2021. júl. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!