Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mentsem ki tesómat a...

Hogy mentsem ki tesómat a borzasztó családi körülmények közül?

Figyelt kérdés

Én évekkel ezelőtt elmenekültem "otthonról". Szinte semmivel. Borzasztóan durva családi körülmények voltak, vannak. A "szülők" van hogy éjszaka verekednek, a hím állandóan szétveri a házat, a cuccokat. Az sem baj, ha a gyereké... A nőstény egy jellemtelen sunyi alak, aki tűri, hogy a férje tönkretette a 2 gyerekét, és már beállt ebbe a sorba. Állandóan áskálódik, amikor jóba van a férjével, akkor mindenki mocskos szemét, a férje a megtestesült tökéj. Mikor nincsenek jóba, akkor a férje a mocskos féreg, mindenki más meg milyen jó ember.

Mikor elköltöztem, és helyre jött az életem, lett saját házam, akkor hívtam tesóm, hogy költözzenek ide. (Párjával) De nem akart, mert hogy hogy férünk el 5-en... (Párom, én, kisfiam. párom is mondta nekik pedig, és a ház sem kicsi, 140 m², 2+2félszoba). Oké, valamilyen szinten megértettem. Aztán sikerült venni egy kis házat, előtte megkérdeztem, hogy ha megveszem oda költöznek-e. Azt mondta igen. Mégis mikor megvettem, megsértődött rám. Mert miért nem adtam oda a pénzt, hogy vegyen sajátot, az anyjáékkal közösen. (5 millió Ft kp meg 2 millió hitelt vettem fel rá) Egy, nem loptam a pénzt, megdolgoztam érte. Kettő, tudtam, hogy felfelé mennek az árak. (Jelenleg 15+ milliót kapnék érte) Három, 200 ezerből mikorra tudná megadni. Négy, az anyjáéknak akkor sem adnék 5 Ft-ot, ha annyin múlna az életük.

Szóval ingyen bérmentve lakhatnának ott, a rezsit kéne fizessék. (Csak közüzemi számlák, adót, törlesztőt továbbra is én fizetném.) Jelenleg havi 50-50 ezret ad haza tesóm is és barátnője is. (Összeköltözni egyikőjük szüleihez sem engedik őket.) Tesóm viszont egyszerűen nem képes leszakadni a mindenhogy lehúzó szüleitől. Amikor elkezd valamit lépni, akkor vesznek neki valamit, amivel megveszik. (Igaz, saját pénzéből, de nem látja, vagyis nem akarja látni...) Rosszat nem lehet mondani rájuk, mert megsértődik. Mégis van, hogy éjszaka önkívületi állapotban hozza el a párja. (Mikor óriási balhé van, és valahogy kikészül.) Majd ha megnyugodott, haza kell vigye, mert mi lesz az anyjáékkal. A párkapcsolata teljesen tönkre fog menni, a barátnője elmondta, hogy ott fogja hagyni, ha nem lépnek. (Neki is, és nekem is elmondta.) De nem veszi komolyan. Amúgy többször a pohár után nyúl. Ha külön lesznek, biztos, hogy alkoholista lesz. Pénzt nem vagyok hajlandó adni, ha a szüleivel közösködik. A nélkül pedig nem fog tudni venni most, mivel neki nincs pénze, én nem sokat tudnék adni, és egy rossz régi hosszúház is 15 milliótól indul.

Beszélni nem lehet vele, mert hisztizik, és azonnal elmegy/rámnyomja a telefont, ha mondom neki. Pszichológus hallatán őrjöng...


Van valami megoldás, vagy szüntessem meg a kapcsolatot vele? Ugyanis többször éjszaka azon gondolkodom, hogy tudnám úgy megmenteni, hogy ő nem akarja. Másnap meg dolgozok... Nem akarom elveszíteni, mivel unokatestvéreim sincsenek, de belebetegedni sem akarok. Mit gondoltok?

Tesóm 22 éves, én 26 F.


2021. júl. 21. 22:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Semmit 🤷‍♀️

az ilyen típust nem lehet megmenteni magától, ezt saját magának kell megtenni.

2021. júl. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ja, az anyjáék persze nem neki adnák a pénzt, hanem hogy öcsém adja a pénzt, és az anyja meg apja nevére menne, hogy ne legyen a nevén semmi, mert majd akkor nem kap támogatást. Ezért nem vagyok hajlandó! Több házuk van (örököltek), ha akarnák, akkor egyet odaadnának neki. De nem, mert akkor nem lenne, aki kiszolgálná őket, és mindent megcsinálna helyettük.
2021. júl. 21. 22:25
 3/23 anonim ***** válasza:
99%
Nem tudsz ennél többet, így is erőn felül teszed! Az ő élete, úgy szúrja el, ahogy akarja.
2021. júl. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
5%
Hívd rá a polgár rendészetet.
2021. júl. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
4-es, mire? Tesóm nagykorú. Az meg, hogy 2 felnőtt ember veri egymást, (nem lehet meghatározni, hogy ki hol áll, most az egyik kezdi, 2 perc múlva a másik, aztán fordítva.) az nem tartozik senkire. Úgy is letagadják. Öcsém meg nem fog ellenük vallani...
2021. júl. 21. 22:31
 6/23 anonim ***** válasza:
28%
ennyire cigánynak lenni azért elég durva
2021. júl. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
21%
Buta vagy. Nagyon nagyon. Semmit nem kellett volna a halatlan testverednek venned, nem hogy hitelt a nevedre, még házat sem. Latod, mire mentel vele? Konkretan hulyet csinaltak beloled, hogy nem fogadtak el. Tetsvered egy eletkeptelen gyerekeszu ember. Szakadj le rola, felejtsd el. Eld a sajat boldog eleted, ők meg eljenek szinten ugy, ahogy ok akarnak.
2021. júl. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
98%
22 évesen ha akar változtat. Nem kell felnőtt ember mellett hős megmentőt játszani...
2021. júl. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
Nincs valami haverja, nagybácsi, nagynéni, bárki, aki tud hatni rá?
2021. júl. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

6-os! Hát viselkedésben aljasabbak, mint a cigányok, pedig nem vagyunk azok. Családfát visszavezettem az 1700-as évek végéig. Az előtt meg nem hiszem, hogy keveredtek.

7-es! Igazából annyi más lett volna, ha nem mondja, hogy mennek oda, hogy kiadom albérletbe. De még mindig nem adtam ki, mert bízom benne, hogy megjön az esze...

8-as! Nehéz gyerekkorunk volt. Én tudtam lépni, ő nem.

9-es! Senkire sem hallgat. Barátnőjére sem, haverjaira sem.

2021. júl. 21. 22:54
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!