Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyenkor melyik gyerekét"válas...

Ilyenkor melyik gyerekét"válassza"az ember?

Figyelt kérdés

Adott egy mozaik család. Anya 6 évig egyedül nevelte a fiát, jól megvoltak, majd lett új párkapcsolata. Először kimondottan jó volt a viszony a nevelőapa és a gyerek között, de ahogy kiskamasz lett a fiú, ez megváltozott. Ebben mindenki hibás, az anya nem jól kezelt bizonyos helyzeteket, mondhatni elkényeztette a fiút kicsi korában, nem volt következetes.

A nevelőapa indokolatlanul szigorú lett a gyerekkel szemben, igyekszik korlátokat szabni, szabályokat felállítani, ha nem megy, iszonyú veszekedések vannak, amik már lassan napi szintűek.

A gyerek befeszült és már csak azért sem csinálja, amit a nevelőapa szeretne.

Az anya ott tart, hogy bár szereti a férjét, már elválna, hogy a gyerek(és mindenki) lelki békéje meglegyen.

Viszont van egy 4 éves közös gyerek, akit imád az apja és ő is az apját és aki sérülne nyilván a válás miatt, csonka családban nőne fel, holott nála ezt nem indokolja semmi.

Szomorú ezt írni, de a veszekedések 90%-a a nagyobbik gyerek körüli dolgok miatt van, ami nem feltétlenül az ő hibája, csak már az is irritálja az apát/gyereket ahogy a másik veszi a levegőt.

Ha pl a nagy gyerek elmegy 2 hétre táborba mint most, otthon kicserélődik a hangulat, egy hangos szó nincs, mindenki idegrendszere lenyugszik, nevetgélés, közös programok vannak.

Az anya nyilván szereti egyformán mindkét gyerekét, ezért is fontolgatja a válást olykor a nagy érdekében.

De helyes e tönkretenni az egész családot a nagy gyerek nyugalmának érdekében?

Mi a helyes döntés ilyenkor?

A nagy 14 éves, a kicsi 4.



2021. júl. 28. 22:51
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
95%

Elvinném pszichológushoz a nagyot. Kamasz, tele van belső feszültséggel a hormonok miatt is, ezt tetézi a nevelőapával való kapcsolat.

Az enyém is jár. Olyasmit kell elképzelni, mintha helyettem beszélgetne vele a világ dolgairól, csak nekem nem hisz, mert az anyja vagyok. De a pszichológusnak elfogad mindent. Jót kell találni, aki ért a kamaszok nyelvén.

2021. júl. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
87%
ha az anya nevelte el, akkor vegye ki jobban a részét a szigorból és próbálja ezt a feladatot ellátni a mostoha apa helyett vagy legalább megosztani a terhet. Valószínüleg neveletlen a gyerek és a mostoha apa csak teszi a dolgát, ami persze egy kamasznak nem fog tetszeni. Próbáld mindig elsimítani ezeket a dolgokat a férjed és a fiad között,de úgy hogy se a férjed ne érezze, hogy ő nem nevelhet,se a fiad ne legyen továbbra is elkényeztetve.
2021. júl. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
98%
1. vagyok. Mi is mozaik család vagyunk, sokszor nálunk se egyszerű a dolog. A párom sokszor jobban bírja a kamasz hisztit, mint én. Jó nagy türelem kell hozzájuk, próbáljon a párod is elengedni dolgokat.
2021. júl. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
45%
14 éves kiskamasz, kibírhatatlan. A pároddal beszéld meg, hogy legyen toleránsabb, majd te beszélsz a gyerekkel, ne próbálja ő most nevelni, ott leszel arra te és az apja.
2021. júl. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
54%

Ülj le a férjeddel és a gyerekkel először külön-külön, aztán együtt beszélni. Mondd nekik, hogy leszarod, hogy utálják egymást, de viselkedjenek értelmes emberként. Ne provokálják egymást, ne szóljanak be egymásnak.


Vagy a másik megoldás, bár ezzel nagyon kell vigyázni, ügyesen kell a gyerek felé kommunikálni, nehogy félreértse: vesd fel neki, hogy középiskolában menjen kollégiumba.

2021. júl. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
98%
Konkrét példa? Min feszül be a férj? Mi az, ami miatt ő szigorú, te meg nem.
2021. júl. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
62%

miért ne nevelhetné amúgy a mostohaapa 4-es?

Hisz ha az ő fizuja jól jön a gyerek eltartásánál, akkor legyen már joga nevelni is azt a gyereket. Az már más, hogy ne essen túlzásba,de a kérdező elmondása azzal kezdődik, hogy tudja Ő rontotta el az elején amikor nevelőapu még képben sem volt...

2021. júl. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
98%
Minden kamasz ilyen. Nemcsak a mostohák kapják az ívet a kamaszoktól. Akkor most mindenki váljon el, ha kamaszodik a gyerek? Azért vagytok család hogy hibákkal együtt elfogadjátok egymást. Egy anya nem fog választani a két gyereke közül. Az apa a leírtak alapján 6 éves korától neveli a fiút aki most 14. 8 év alatt azért kialakul vmiféle kötődés, felelősség, szeretet. Nem szoktak 8 éves kapcsolatoktól megválni egy probléma miatt (többnyire). Így feltételezem a kérdés kiírója a kamasz fiú, aki el akarja ugyan tüntetni az apukát mert akkor jobb pozícióba kerül családon belül, de azért bűntudata van az anyja miatt akire rákényszeríti az akaratát. Eltaláltam?
2021. júl. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:

Pszichológusra már gondoltam, fel is vetettem, de nem tetszett a gyereknek, de bepróbálkozom megint, szerintem is jót tenne.

Ilyeneket kell elképzelni, hogy férjem beszól a gyereknek"tudod jól, hogy a héten te vagy a soros kivinni a szemetet, tele a kuka" gyerek meg"ha annyira zavar, vidd ki magadnak"

Ilyenkor persze belépek a képbe én is, számonkérem, hogy mi ez a stílus, mire a gyerek kiborul, hogy persze, mert a férjem pártját fogom, stb... na de ha egyszer igaza van.

Máskor meg fordítva. Mivel a férjem már ki van hegyezve ezekre a helyzetekre, sokszor eleve paraszt módon áll hozzá ő is rosszabb napokon direk a gyerek előtt" a hülye gyereked már megint nem vitte ki a szemetet, pedig ez az egy feladata van"

Ilyenkor meg a gyereket sajnálom, mert ha én nem állok mellé, akkor ki?

Nagyon sokat beszélgettünk már külön is, együtt is. Voltak nagy békülések, összeborulások, aztán 1 hét múlva kezdődik elölről. Nagyon fárasztó ez már.

2021. júl. 28. 23:14
 10/59 A kérdező kommentje:
Nem, az anya vagyok.
2021. júl. 28. 23:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!