Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyenkor melyik gyerekét"válas...

Ilyenkor melyik gyerekét"válassza"az ember?

Figyelt kérdés

Adott egy mozaik család. Anya 6 évig egyedül nevelte a fiát, jól megvoltak, majd lett új párkapcsolata. Először kimondottan jó volt a viszony a nevelőapa és a gyerek között, de ahogy kiskamasz lett a fiú, ez megváltozott. Ebben mindenki hibás, az anya nem jól kezelt bizonyos helyzeteket, mondhatni elkényeztette a fiút kicsi korában, nem volt következetes.

A nevelőapa indokolatlanul szigorú lett a gyerekkel szemben, igyekszik korlátokat szabni, szabályokat felállítani, ha nem megy, iszonyú veszekedések vannak, amik már lassan napi szintűek.

A gyerek befeszült és már csak azért sem csinálja, amit a nevelőapa szeretne.

Az anya ott tart, hogy bár szereti a férjét, már elválna, hogy a gyerek(és mindenki) lelki békéje meglegyen.

Viszont van egy 4 éves közös gyerek, akit imád az apja és ő is az apját és aki sérülne nyilván a válás miatt, csonka családban nőne fel, holott nála ezt nem indokolja semmi.

Szomorú ezt írni, de a veszekedések 90%-a a nagyobbik gyerek körüli dolgok miatt van, ami nem feltétlenül az ő hibája, csak már az is irritálja az apát/gyereket ahogy a másik veszi a levegőt.

Ha pl a nagy gyerek elmegy 2 hétre táborba mint most, otthon kicserélődik a hangulat, egy hangos szó nincs, mindenki idegrendszere lenyugszik, nevetgélés, közös programok vannak.

Az anya nyilván szereti egyformán mindkét gyerekét, ezért is fontolgatja a válást olykor a nagy érdekében.

De helyes e tönkretenni az egész családot a nagy gyerek nyugalmának érdekében?

Mi a helyes döntés ilyenkor?

A nagy 14 éves, a kicsi 4.



2021. júl. 28. 22:51
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
24%
36-os vagyok. Egy kamasznak, egy gyereknek igenis idegen az anyja férje, élettársa. Neki ő senki, idegen. Én ezt átéltem, tudom, milyen. És szerintem nem 8 éve neveli a nagyot.
2021. júl. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
85%
Nem olvastam végig a kommenteket, nem tudom, hogy írta-e már ezt valaki. Csak szerintem az nem család, amiben az egyik gyerekem nincs benne. Sem az, amikor egy felnőtt ember lemegy állatba egy kamasz gyerek miatt, és nem fogja fel, hogy ő is tehet a kialakult helyzetről. Ez a mérgező légkör pedig a legkevésbé sem jó a kicsinek sem. Először leülnék külön-külön beszélni velük, aztán ha azzal jutunk valamerre, akkor együtt is, mert a békés megoldások híve vagyok alapesetben. Nincsen csak azért is, vagy csak azért se, nincsen a levegővételért is belekötök, egy felnőtt ember viselkedjen felnőttként, a gyerek meg szedje össze magát. Simán meg lehet nekik mondnai, hogy ezzel téged bántanak, a kkcsivel csesznek ki. És na, hát nem turném ehyiktől sem ezt tovább. Viszont ha nincs eredmény, én pont leszrom, hogy milyen kenyérre kenhető a párom akkor, ha nincs ott a nagy. Attól még ugyanaz az ember, aki nem képes felnőttként viselkedni a fiammal szemben. Na, és ez nincs rendben. A gyerekem, főleg ebben az érzékeny korban, az a gyerekem marad. A párom viszont már nem biztos. Mert ebben így a kicsi is sérül. Nem is opció, hogy nem. Annak ellenére pedig, hogy a párommal esetleg szétmennék, még igenis kötelességem gatyába rázni a nagyot, mert nem akarom, hogy megszokja, hogy neki bármit lehet, és majd én mondok le mindig mindenről és mindnekiről akkor is, ha ő is összeférhetetlenül viselkedik. Melós lesz.
2021. júl. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
16%
Azért elég nyilvánvaló hogy a hapsi elmarná a gyereket.... Tök mindegy miért.
2021. júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
32%
43as nekem meg az a nyilvánvaló hogy a kölök marná el a férfit
2021. júl. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, gondolom a hisztis nagy táborát nem csak te fizetted saját keresetből.


Tudatosítani kell benne hogy ha nem kell a pasi, ne kelljen a pénze se, ne kelljenek az extra dolgok, amiket te egyedül, két gyereknek nem tudnál megteremteni. Mert gondolom közös kasszán vagytok.


Neked meg nevelni kellene a fiadat, alap illemszabályokkal nincs tisztában

2021. júl. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
54%
"Vagy pl férjem nagyon nem szereti, ha valaki úgy bont ki valamit, pl csipset, hogy nem kínálja meg a többieket, vagy kérdés nélkül megeszi valamiből az utolsót." Engedély kell hogy megegye valamiből az utolsót? A saját otthonában? Ez egyszerűen egósimogatás a férjed részéről, hogy lenyomjon másokat A chipset még meg is értem, illik megkínálni másokat, de a másik dolog csak arra jó hogy főnöknek érezze magát, és ilyen semmi dolgokban is az engedélyére várjon más.. Magyarán ezzel nyomja le a többieket, hogy alsóbbrendűnek érezzék magukat hozzá képest. Érdekesen játszmázik a pasas.
2021. júl. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg az a nyilvánvaló hogy ez egy átlagos kamasz szülő perpatvar, független attól hogy az apa mostoha. A válás icipicit túlreagálásnak érzem. Leírta alapján ez csak a kamaszkor kezdete, szóval kössétek fel a gatyát mert lesz ez még rosszabb, de hogy a válással se lesz jobb az tuti. Az életet a kamasszal jól megélni nem, csak túlélni lehet. És mire túl lennétek rajta kamaszodik a kicsi. Üdv a való világban. Részemről már bocsánatot kértem a szüleimtől a kamaszkorom miatt. És erre csak akkor került sor, amikor már saját gyerekeim voltál. Még fiatal felnőttként is felemlegettem a sérelmeimet emlegettem. Nézzétek vissza saját gyerekkorotokba, és tudatosítsátok hogy értetek is mennyi szart elviseltek. Na szülőnek lenni pont ilyen.
2021. júl. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
70%
46os, akkor is ezt írnád ha a férfi enné meg a gyerek elől az utolsó finomságot?
2021. júl. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
70%
Persze.
2021. júl. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 A kérdező kommentje:

Az engedély kérés az nem minden ételre vonatkozik meg nem is engedély kérés igazából. Pl nagyon szeretjük a túrórudit, nagy kiszerelésben veszem. A férjem azt várná, hogy aki elveszi az utolsót, szóljon, hogy"elvettem az utolsó rudit, kér valaki egy harit? " Mindig az a válasz, hogy"nem, egyed nyugodtan, akkor holnap veszünk" Inkább a gesztus lenne a lényeg, hogy figyelünk a másikra.

Sok válasz érkezett, mindegyikben van igazság. Azért bosszant az egész, mert olyan kevés elég lenne mindkét részről, hogy béke legyen.

Valaki írta, hogy nem lenne olyan férfivel, aki így viselkedik az egyik gyerekével és elmarja. Bennem is ez van, mikor megfogalmazódik a válás gondolata.

Ugyanakkor nem egyik napról másikra lett ez. Volt mikor kimondottan oda meg vissza volt a gyerekért, lassan fajult idáig és ebben a fiamnak nagyon benne van a keze.

Igyekszem én nevelni inkább, nekem jobban szót is fogad, de nem tudom mindig elkerülni ezeket a helyzeteket, nem tudok mindig a sarkukban lenni. Nagyon bánt, hogy ide jutottunk.

2021. júl. 29. 15:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!