Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a családi béke...

Mit csináljak a családi béke kedvéért?

Figyelt kérdés

Van ket lány tesóm, en fiú vagyok, a legkisebb es egyértelműen en vagyok anyám kedvence.


A középső testverem összeveszett az anyámmal, mar több mint egy eve nem beszelnek. Nincsenek családi programok, mert nem lehet összehozni oket. Amugy nincs konkret oka az osszeveszesnek, illetve ami van, az hülyeség.


kulon kulon probalom oket gyozkodni, de nem akarnak bekulni.


Mit tehetnek meg?


2021. júl. 30. 01:37
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Leírhattad volna, ki hány éves.
2021. júl. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

Úgy elég nehezen.

Anyám meg nővérem volt így.

Én mentem mindenkihez de besokalltam én is hogy mindegyik csak a másikra panaszkodik.


Most jegelem mindkettővel a dolgot.

2021. júl. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Neked hülyeség az ok. Anyádnak meg tesódnak nyilván nem az.
2021. júl. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ők is el tudják dönteni, hogy jóba lesznek e vagy sem. Felnőtt emberek, te meg kisgyerek vagy, ne szólj bele a felnőttek dolgába!
2021. júl. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%

2-eshez hasonlóan viszonyulnék én is.

Vagyis mindegyiktől tisztes távolságban maradnék.

Ha egy anya és gyereke képes így összeveszni, ráadásul eszerint nem is valami súlyos dolog miatt, akkor mindegyik olyan ostoba, hogy köszönöm szépen, csak távolról szeretnék kapcsolódni hozzá.


Apukáddal mi a helyzet? Anyukáddal él? Ő beszélő viszonyban van a lányaival? És a nagyobbik nővéred? Ő normális viszonyban van anyukáddal? És a húgával?

Ha csak anyukád és a kisebbik nővéred ilyen stupid, a többiek normálisan megvannak egymással, akkor tartsd a kapcsolatot családod normális tagjaival, ezzel a két maflával meg ne foglalkozz.

2021. júl. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

"ráadásul eszerint nem is valami súlyos dolog miatt"


Ki szerint nem súlyos dolog? A kérdező szerint.


Azért felnőtt emberek nem csipicsupi dolgok miatt szakítják meg totálisan a kapcsolatot a szüleikkel.

2021. júl. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Csak azt nem értem, miért kellett így kiemelni, hogy te vagy a kedvenc? Talán ezen vesztek össze, mert a testvéredet zavarja, hogy neked ki van nyalva a hátsód, tőle meg mindenfélét elvárnak?


Ha szerinted objektíven, érvekkel alátámaszthatóan félreértett vagy túlreagált valamit az egyikük vagy mindkettőjük, azt szépen, diplomatikus előadhatod nekik ("nem hiszem, hogy Zsuzsi úgy gondolta, szerintem csak rosszul esett neki, hogy blablabla....Tudom, hogy te nem azért mondtad, de végülis érthető, hogy magára vette."), hátha attól enyhülnek.


Ha viszont kicsit sem bírod megérteni a problémájukat vagy nem is érdekel, csak azt akarod, hogy mindenki minden ellenére vágjon jó pofát, és úgy viselkedjen, hogy te kényelmesen érezd magad, akkor jobb, ha csendben maradsz, mielőtt valaki besokall és leharapja a fejedet.

2021. júl. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne avatkozz bele ennyire.
2021. júl. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!