Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha apám így viselkedik mi a...

Ha apám így viselkedik mi a teendő?

Figyelt kérdés

Röviden:

Apámnak volt egy nagy balhéja a családdal nagyim halála után. Azóta 'megkattant' és minden feszültséget rajtunk vezet le. (Előtte se volt százas)


Pl ma ok nélkül elkezdett 'csesztetni'. 100 éves dolgokat hozott fel, amikre a kutya sem emlékszik (még februárban elküldtem a k*rv@ @nyjába, mert megint próbált kötözködni). Arról beszél, hogy én tiszteletlen vagyok, mert nem engedem, hogy lábtörlőnek használjon, mert ő az apám.


Már jó pár éve ilyen, szóval a viselkedése nem újdonság. Anyám annyit tanácsolt, hogy ilyen helyzetben ignoráljam (ne válaszoljak/menjek a szobámba) viszont van, amikor eldurran az agyam (ilyenkor visszaszólok).


Nyár eleje óta az a problémája,hogy nem beszélek vele eleget. Próbáltam. Veszekedés lett a vége, mert őt nem érdekli hogy mi történik velem a suliban, barátoméknál, a buszon stb. Munkáról beszél, hogy milyen krv@ nehéz és legyek hálás, amiért eltart (a saját gyerekét). Arról tart hegyi beszédet, hogy az ő idején még nem volt online oktatás, telefon, laptop...és az én generációm mégis mennyire puhány.

Ma fáradtan jöttem haza, nekiálltam csinálni vacsit. Ő elkezdte a szokásos cseztetést én meg valamiért nagyon gyorsan ideges lettem. Mindent ami a kezemben volt nekivágtam a földnek. Utána anyám beszélt vele, hogy álljon le, de 5 perc múlva újra elkezdett hülyeségeket mondani. Még mindig ideges voltam, viszont kirohantam az udvarra és elsírtam magam. Még soha nem voltam annyira mérges, hogy tárgyakat dobáljak vagy tegyek tönkre, aztán csak úgy a semmiből elbőgjem magam.


Ez az egész pár órája történt. Most épp azon gondolokozok, ha anyámmal valami a jövőben történne, én kiny#rn@m magam.

Tudom, hogy a válasz az annyi lesz 'amint lehet, költözz el' viszont jól esett kiírni magamból, nem csak emészteni.


(Ha szeptemberig hasonlóan fényes lesz a helyzet, lehet beugrok a suli pszichológushoz, még meggondolom)


Köszi mindenkinek aki elolvasta!



2021. júl. 30. 22:37
 1/5 anonim válasza:
86%
Hát sajnállak apád miatt senki nem érdemel meg ilyen szülőt. Hány éves vagy mert ha mindjárt 18 akkor reményt adhat az hogy eltudsz költözni és akkor édesanyádat is magaddal tudod vinni.
2021. júl. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kolesz esetleg nem lehetőség? Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy.
2021. júl. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
94%

Én is a kolit javaslom, de csak akkor, ha tényleg nem tudsz otthon már tanulni sem tőle. A koliban ugyanis megint más emberekhez kell alkalmazkodnod, akik szintén nem biztos, hogy a legjobbat akarják neked. Tehát ott is lehet ennél még jóval durvább konfliktusod is.


Sajnos a szülő-gyerek konfliktus elkerülhetetlen. Tapasztalatból is írom. Értem, hogy problémás apukád, de abban igaza van, hogy biztosítja a feltételeket a tanuláshoz számodra. Sajnos azt is tapasztalom, hogy Magyarországon vannak azért bőven olyan gyerekek, akiknek ez nem adatik meg. Ne értsd félre, nem az ő pártjára állok. Nem ismerem ugye egyikőtöket sem, csak reálisan próbálom megközelíteni.


Valószínűleg a nagymamád halála miatt kicsit kivan, aztán most mindenben a hibát látja. Egyszerűen hagyd rá, nem veled van konkrétan problémája, hanem a világgal. Lehet, hogy munkahelyen is csesztetik eleget. Ez kb. olyan, mint hogy részeg emberrel nem vitázunk.


Tipp: amikor nem ilyen, utalj rá, hogy hálás vagy azért, hogy biztosítja a feltételeket számodra. Még ha nem is így gondolod.Ezzel enyhülni fog picit.

2021. júl. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minél elöbb menekülni töle :(
2021. júl. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos az ilyen helyzetekben mindig a minél előbbi kiszakadás az ilyen közegből a megoldás. Nem azért szoktuk ezt mondani, mert olyan jól hangzik... Viszont jellemzően az ilyen mérgező emberek egész életükben azok is maradnak. Sajnos ez jellemző a magyar társadalomra. Az egész balkáni nép búskomor, depressziós, stb... azért lehet velük ennyi mindent megcsinálni.


Az se véletlen mondás, hogy sírva vigad a magyar... Nem véletlenül vagyunk több millió alkoholista hazája se.


Én is azt mondom, hogy próbálj meg koleszba költözni, ha a középsuli/gimi alatt már nem is fog sikerülni, de egyetem/fősuli idejére mindenképp.

2021. aug. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!