Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez lehetséges? Vagy várjak 18...

Ez lehetséges? Vagy várjak 18 éves koromig?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

8 éves koromban elhunyt apukám (nem önsajnáltatás, csak a történet része) és anyukámnak emiatt egyre jobban ki voltak az idegei, ami persze érthető.

Az idegességét rajtam vezette le, ami odáig fajult, hogy elköltöztem a nagymamámhoz.

Ekkor lehettem kb 13 éves.

Most 16 éves vagyok, mindketten sokat változtunk, anyu nyugodtabb természetű lett.

A kérdés az lenne, hogy hogyan mehetnék esetleg vissza hozzá? Vagy lehetséges egyáltalán?



2021. aug. 1. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nyugodtan visszamehetsz, csak meg kell beszelni.

Bar azt nem irtad, hogy koltoztel at, a gyamugy adott at nagyanyadnak vagy csak atcuccoltal magadtol. De mivel nem irtad, gondolom az utobbi.

2021. aug. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A gyámügy által.
2021. aug. 1. 12:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg gondolom veluk kell megbeszelni. Ennek a folyamatat nem tudom, gondolom beszelgetnek mindharmotokkal, felmerik, tenyleg nyugodtabb lett-e a kornyezet anyukadnal. Ha ugy van ahogy mondod, es tenyleg anyukaddal akarsz lakni, es mindharman ezt mondjatok, akkor ketlem, hogy akadalyoznanak a dologban.
2021. aug. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Óvatosan. Nehogy visszajöjjenek a "régi szokások".

Töltöttél máér vele egy-egy hétvégét?

Pont nyár van, ideális lenne 1-2 hetet nála tölteni, hogy tuti minden oké-e. Vagy tölts nála a nyár egész hátra lévő részét. Akkor meglátod, hogy tényleg van-e esélye a dolgonak, érdemes-e bele energiát ölni.

Sok sikert!

2021. aug. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy visszamehetsz, ha

- anyád sértődés nélkül visszafogad,

- a gyámügy beleegyezik a változásba,

- nagyanyádnak megmagyarázod, hogy nem azért teszed, mert ő rossz volt hozzád.

2021. aug. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A nagyid mit szól hozzá?
2021. aug. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én először is kipróbálnék egy ilyen 1-2-3 hetes "nyaralást" nála. 1-1 hétvége már csak azért is nem elég, mert 2-3 napig tudja magát egy idegroncs - manipulatív ember is teljes mértékben álcázni, ám 2-3 hétig már nem, vagy csak kevésbé, annyi idő alatt megcsillan a foga fehérje.

Óvatosan ezzel a "azóta megváltozott" dologgal, sajnos sok ilyen emberrel volt már dolgom.

Gyakorlatilag külső szemlélőként, amíg lényegében csak "vendégként" vagy anyádnál, vagy anyád csak "vendégként" van nálatok, addig abban a pár órában esetleg pár napban azt mutat amit akar.

Remélem tudtam segíteni, üdv!

2021. aug. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell beszélni vele is, nagyiddal is és a gyámüggyel is.
2021. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen mindenkinek!
2021. aug. 3. 10:26
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
meg kel beszélni nagyszüleiddel,anyuddal és a gyámüggyel.anyud megváltozott,jó anya lesz
2021. aug. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!