Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleitektől fogadnátok el pénzt?

Szüleitektől fogadnátok el pénzt?

Figyelt kérdés

Alapvetően elég rossz a kapcsolatom szüleimmel.

Párommal vettünk egy lakást és felajánlották, hogy jelentősebb összeggel beszállnak a felújításba.


Visszautasítottam a pénzt és teljesen kiakadtak, hogy hálátlan vagyok, nekem semmi sem jó, csak kéretettem magam és túlságosan fennhordom az orrom.

Viszont hogyha elfogadom a pénzt fel akarják majd használni az alkalmat, hogy minden apró részletbe beleszóljanak és átvegyék az életünk fölötti irányítást.


Igazából az a kérdés hogyan tudnám ezt a helyzetet a legkevesebb balhéval megúszni.


2021. aug. 10. 10:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
80%

Tudod mikor hagynam, hogy barki barmibe is belepofazzon? Ha adott ra penzt, ha nem. Engem szuleim es nagyszuleim is támogatnak egyik oldalrol, nagyon nehez volt az elindulasunk, de ha egyszer is beleszolnanak barmibe ellenenek kuldve a fenebe, aztan egyszeruen csak nem vennem fel nekik a telefont, es nem nyitnek ajtot, penz ide vagy oda.

En elfogadnam, tudom milyen mikor minden ezres egy nagy segitseg. Csak nem lennek tohonya, es nem hagynam, hogy beleszoljanak az eletembe. Ha fel akarjak hantorgatni, fogod magad, es letiltod a szamukat, kaput meg nem nyitsz.

2021. aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
95%
Ha a kérdésedben foglalt feltételezés helytálló, akkor hozzád hasonlóan cselekednék.
2021. aug. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
89%
Én bárkitől bármennyi pénzt szívesen fogadok. Attól még nem hagyom, hogy beleszóljanak a dolgaimba, illetve meghallgatom őket, és csinálom ahogy jónak látom.
2021. aug. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Elképzelhető, hogy paranoiás lettem.

Elmúlt 30 évre alapozom, hogy beleszólnának mindenbe.

Régebben amikor nem értettünk egyet addig erőltették amíg teljesen le nem harcoltak és be nem adtam a derekam.


Elmúlt pár évben nem hagytam nekik. Töröltem a facebookom, hogy ne írjanak folyamatosan, csináltam másik email címet és szereztem több sim kártyát, hogy a szüleim és párom ne ugyanazon a telefonon hívjanak.

Amikor rákezdenek a dömpingre a napi 30-40 hívással és sms -el nem tudok mit kezdeni úgyhogy berakom azt a telefont a fiókba, hogy tudjak dolgozni.

Másik telefon aminek nem tudják a számát nálam marad és azon elér a párom és a baráti köröm.

2021. aug. 10. 11:49
 15/27 anonim ***** válasza:
92%
Napi 30-40 hívás? Szüleid teljesen elmebetegek. Jól tetted, hogy nem fogadtad el a pénzt. Én meg se hívnám őket oda soha, ne tegyenek megjegyzéseket arra, aminek én örülni akarok.
2021. aug. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
59%

Most megerősítésre vágysz???? Nem értem emiatt minek kellett a 800. hasonló kérdést kiírni...


Hagyd őket duzzogni, majd lenyugszanak. Meg vannak sèrtve, hogy nem övèk a kontroll. Semmi esetre se fogadd el. Tessék, megerősítették.

2021. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

"Szüleitektől fogadnátok el pénzt?"


Én az enyémektől igen

2021. aug. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
39%

"az örökségét is úgy látta jónak, hogy egy részét nekem ajándékozta"

Te kb. 50 vagy, ő akkor kb. 70 fölött és mégis még mindig megvan az öröksége (vagyis az, amit akkor kapott, amikor a szülei vagy másvalaki meghaltak - ugyanis ezt jelenti, hogy öröksége)?

2021. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
75%
Megdumalod velük hogy de szeretnéd ha ti dönthetnétek mindenben, ugy elfogadjatok.
2021. aug. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

A szüleidnek magyarázd el, hogy pont, hogy akkor lennél hálátlan, ha elfogadnád a pénzt, mert utána sem engednél beleszólást az életedbe, ekkor bélyegeznének csak igazán hálátlannak.

Ha nem fogadod el a pénzt, nem kell hálásnak lenned. Ennyi előnye van, az biztos. Ha rossz viszonyban lennék a szüleimmel, én sem hiszem, hogy elfogadnám a pénzt. Jó viszony esetén is csak akkor, ha ez tényleg nem megterhelő a szülőknek, és utána nem jönnek mindenbe belemagyarázni.

Mondd el nekik, hogy mivel nem vagytok túl jó viszonyban, ezért így olyan színezete lenne a dolognak, mint ha így akarnák megvásárolni a szeretetedet, figyelmedet. Ennek így nincs értelme. Nem pénzzel kell rendezni múltbeli sérelmeket.

2021. aug. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!