Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleitektől fogadnátok el pénzt?

Szüleitektől fogadnátok el pénzt?

Figyelt kérdés

Alapvetően elég rossz a kapcsolatom szüleimmel.

Párommal vettünk egy lakást és felajánlották, hogy jelentősebb összeggel beszállnak a felújításba.


Visszautasítottam a pénzt és teljesen kiakadtak, hogy hálátlan vagyok, nekem semmi sem jó, csak kéretettem magam és túlságosan fennhordom az orrom.

Viszont hogyha elfogadom a pénzt fel akarják majd használni az alkalmat, hogy minden apró részletbe beleszóljanak és átvegyék az életünk fölötti irányítást.


Igazából az a kérdés hogyan tudnám ezt a helyzetet a legkevesebb balhéval megúszni.


2021. aug. 10. 10:18
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
22%

"Napi 30-40 hívás? Szüleid teljesen elmebetegek."

Vagy csak izgulnak, hogy vajon miért nem veszi fel a telefont órák múlva sem... Ha normál mederben tudná tartani a kérdező a dolgokat, akkor nem hívogatnák annyiszor, de eleve nem normális a viszonyuk, ami rajta is múlik, nem csak a szülőkön.

2021. aug. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
87%
Jól tetted. Pont azért dühösek, mert a beleszólás jogát akarták volna megvásárolni. Tipikus. Folytasd, ahogy eddig csináltad, nem kell semmin változtatnod.
2021. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
94%
Bizony, jól mutatja a reakciójuk. Nem tartják tiszteletben a döntésedet. Miért nem lehet annyit mondani, hogy rendben, elfogadjuk, hogy nem kell a pénz, miért kell mindennek elhordani, csak mert nem úgy történnek a dolgok, ahogy azt ők elképzelték? Miért kell mindenért kritizálni? Ilyen reakciót kapni olyasmiért, ami semmi kárt nekik nem okozott, hiszen megmaradt nekik a pénz. Nem is értem.
2021. aug. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem így cselekedtél helyesen.

Ne akarjon megvenni kilóra. Így sokkal kisebb a balhé mint pár év múlva amikor azt mondja hogy kussolj mert nélküle nem lehetett volna lakásod

2021. aug. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
17%

A családi pénzügyek alapszabálya: Fogd a pénzt és fuss!!


El kellett volna fogadnod a pénzt és utána kedvesen leszerelni a beledumálási próbálkozásokat. Ne hagyj pénzt a családi asztalon, ha nem muszáj.


Az élet kegyetlen.

2021. aug. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

"Így sokkal kisebb a balhé mint pár év múlva amikor azt mondja hogy kussolj mert nélküle nem lehetett volna lakásod"

Csak ugyanakkora: most se, akkor se kellene majd belemenni semmiféle balhéba, hanem meg kell tanulni hárítani, a helyükön kezelni az esetleges beledumálási próbálkozásokat, a szúrkálódásokat, nem felfújni, ha olyat vágnak a fejéhez, ami nem esik jól neki, stb.

2021. aug. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
89%

Én is azért akartam függetlenedni anyagilag meg mindenhogy, hogy ne tudjanak mindenbe beleszólni a szüleim. Már a jogsimat is saját pénzből csináltam (holott a tesómét fizették), de így ahhoz a sulihoz mentem, ahova én szerettem volna. Mindenről az ellenkezőjét gondolták folyton, mint én. A férjemmel saját önerőből vettünk egy házat, nem kértünk egyik szülőtől sem segítséget soha semmiben. És nahát, egyikünk családja sem szól bele semmibe. Karácsonyra kaptunk tesómmal 1-1 nagyobb összeget ajándékba, hogy költsük amire jónak látjuk, nekünk félre van téve, és sose kérdezték meg, hogy mire költöttük, mire szeretnénk költeni stb. Teljesen kinőtték a régi énjüket, lassan már akkor se mondanak semmit, ha kifejezetten én kérek tanácsot. :D Mert nem akarnak beleszólni, irányítani. Sokkal jobb lett a kapcsolatunk, mióta a saját házunkban élünk, örömmel jönnek hozzánk, mindent dicsérnek, örülnek, mert a férjemmel szakember nélkül újítottuk fel a két kicsi kezünkkel amit csak tudtunk, talán kétszer jöttek segíteni, hogy haladjunk is. :D

Szóval teljesen megváltoztak, lehet, hogy a Te szüleid sem akarnának már mindenbe beleszólni. :)

2021. aug. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!