Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez kezdjek az alkoholista...

Mihez kezdjek az alkoholista apámmal?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom, alkoholista az apám. Van olyan, hogy hónapokig nem iszik, és amikor józan, akkor nincs vele gond, és teljesen más ember, de amikor részeg, akkor állandóan kötekedik,veszekszik, néha még agresszív is. Anyumat már kikészítette lelkileg, sokszor volt olyan, hogy sírva várt haza, de elválni nem akar tőle, ez kicsit ilyen se veled se nélküled állapot, mert ő az egyetlen férfi a háznál. Sokáig nem volt munkája, aztán már lassan fél éve van, de egy balesetben eltörte a karját,így muszáj itthon üljön. Azalatt persze van ideje inni is, a fizetése minimum felét is italra költi. Anyum egyszer megmondta neki, hogy vagy az ital vagy mi, de nem nagyon volt hatása neki, a szakembert meg sem merem kérdezni, mert a karjával is alig akart orvoshoz menni, egyszerűen nem tudom mit lehetne csinálni. Örülnék, ha abba tudná hagyni az ivást, de nem tudja, elmenni meg csak úgy megy el innen, ha ráhívjuk a rendőröket, azt meg azért nem akarnám. 17L

2021. aug. 16. 22:08
1 2
 11/12 anonim válasza:
69%

Alapvetően ha van olyan, hogy hónapokig nem iszik akkor szerintem alakulhat a dolog. Mindig van valami oka annak ha valaki el kezd inni. Elszúrt dolgok, problémák, pénz stb.

Mikor a nem ivós időszakában van le kell ülni vele beszélgetni. Nem ez a fejtágítós vagy meggyőzős beszélgetés az amire gondolok. Csak egy sima érdeklődő, jó hangulatú beszélgetés. Ott ki kell deríteni mi az ami miatt elkezdett inni. És ezekszerint eddig nem vette észre, úgyhogy mondjátok el neki mennyi minden jó az életében. Van egy családja, aki ráadásul szereti is és nem ott hagyja ha probléma van hanem próbál rajta segíteni - mint a mellékelt ábra mutatja. Barátok, ház, nem tudom, ami neki van és fontos neki, jó az életében.

Ha megérti akkor már lesz benne hajlandóság. Ilyenkor ha késztetést érez az ivásra, csak annyit kérdezzen magától: "Megéri...?"

Tudom, mert régen én is ittam. Aztán rájöttem, hogy semmit nem érek el vele, felületi megoldás és a probléma ugyan úgy ott lesz.

2021. aug. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám akkor szokott le róla mikor 16lettem,addig vert minket kb mindenért.

Józan volt mikor dolgozott utána egyből kocsma. Neki hiába mondta anyám hogy ott hagyja,mikor nagyobbak lettünk mi is mondtuk..azt is hogy még egy ütés és feljelentjük. Nagyon nem hatott...aztán nem tudom mi történt talán észbe kapott vagy más de 1hét alatt magától eldobta a piát/cigit. 20évesen elhúztam hazulról.

Vagy elköltözöl amint tudsz vagy mérgez lelkileg :(

2021. aug. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!