Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy sráccal járok akinek az apja német az anyja magyar. A srác 9 éves koráig élt Németországban. Amikor bemutattam a szüleimnek akkor kiakadtak hogy miért nem magyar pasim van. Pedig ők is magyarul beszélnek, magyar hagyományokat követnek, magyar állampolgárok. A fiú családja engem teljesen elfogadott. A fiút nem zavarja hogy az én szüleim nem fogadják el. Most több mint 5 évvel később van. Az 5 évben összesen 5- ször találkoztam szüleimmel ahol a párom is ott volt de mihelyt a párom kiment vagy ilyesmi rögtön szidták. Most megkérte a kezem és nem tudom hogy elmondjuk e szüleimnek vagy ne, és ha igen akkor hogyan? Egyáltalán meghívjuk őket az esküvőre?

Anyámmal soha nem volt a legjobb a kapcsolatom apával azért egész jó a kapcsolatunk. A tesóm sokat lógnak vele. A családom minden tagja beszél németül szóval ez se akadály, de az ő családja is beszél magyarul.



2021. aug. 19. 14:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Én elmondanám, de ha elkezedenek pampogni, akkor leállítanám őket.


Az esküvőre meghívást nektek kell eldönteni, szerintem ebben nem lehet tanácsot adni. Gondold át, hogy mennyire fontos neked, hogy ott legyenek, mennyire esik rosszul, hogy miket mondtak a vőlegényedről.

2021. aug. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Legközelebb esküvőkor csak megtudnák... vagy max oda sem kell öket hívni, ennyi.
2021. aug. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha 5 év alatt nem tudták elfogadni, teljesen felesleges meghívni őket.
2021. aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Mit nem lehet azon a srácon elfogadni? Hogy német az apja? Az eszem megáll, milyen nyomorék emberek vannak.
2021. aug. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
5%

Rossz, gyenge a kommunikáció köztetek, erről csak ti tehettek, ezt mi a virtuális térből nem tudjuk megoldani neked.


Az élet azért tol eléd akadályokat(problémákat), hogy meghalad, s az által több legyél s tanulj belőle.

Abból amit ide leírtál nekünk mi nem tudjuk megoldani a te személyes életedet.


Ha elmúltál 18 éves akkor vállald a tereidért a felsőséget, s tedd azt amit a legjobb tudásod sugall, pld:

- kérj segítséget SZAKembertől

- olvass könyvet, SZAKírodalmat az adott témában(kommunikáció)

- stb - stb


Az alap, hogy a szüleiknek(szeretteinknek) nem hazudunk, mert visszafelé fog elsülni!

(te hazudsz de te fogod megutálni őket, mert tudatalatti az lesz benne, hogy ők kondicionáltak, hogy hazudj nekik, s ezért utálni fogod őket, ez egy óriás önbecsapás)

2021. aug. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Helyedben összehívnám a családot és a pasid jelenlétében elmondanám a családnak, hogy megkérte a kezem a pasim és én igent mondtam rá.

Kijelenthetnéd azt is, hogy lesz esküvőnk és szívesen látnád őket, aztán majd ők eldöntik, hogy elmennek-e rá vagy sem.

2021. aug. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Elmondanám minél hanarabb, meghívnám őket az esküvőre is, akármilyen rossz is a viszony. Sokkal nehezebb lesz később visszahozni ezt a viszonyt.
2021. aug. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%

Én nem hívnám őket, és el is titkolnám előttük.

Ha ennyire utálják a párodat, akkor lehet, hogy ott a helyszínen botrányt csinálnának. Kell a fenének, hogy ilyenek miatt idegeskedjél akkor, amikor a legboldogabbnak kéne lenned.

2021. aug. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
7%

Persze persze..

5 éve vagytok együtt, megkérte a kezed a SRÁC...

2021. aug. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Mert szüleid szerint az ő vérük tiszta magyar? Nincs is már ilyen. Párom dédszülei is németből jöttek. Bennem is biztos van más nemzettség, ahogy mindenkiben. Legalább erős a génjeitek.

Én ezért nem szakítanám meg akapcsolatot velük, mondjátok el nekik az eljegyzést és ha tényleg ellene vannak, akkor mondjátok meg, hogy akkor az unokáktól is mondjanak búcsút... Örüljenek, hogy nem kisebbségi a párod.

2021. aug. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!