Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha én nem...

Mit csináljak ha én nem akarok velük maradni? Miért nem mondtak el hamarabb hogy nem ők a rendes szüleim?

Figyelt kérdés

1 hónapja lettem 18 éves és most nem rég mondták el hogy ők örökbefogadtak engem még mikor baba voltam. Nem akarok velük beszélni, nem akarom őket látni mit csináljak?

Szerintem jobb lett volna ha hamarabb elmondják megértettem volna.

Az igazi szüleim hogy keressem meg?



2021. aug. 10. 22:34
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
97%
Ők az igazi szüleid. Biztosan sokkoló ezt megtudni, de örökbefogadóként nehéz erre jó időpontot találni. Látod, téged is mennyire megvisel. A vér szerinti “szüleid” nem a szüleid, nem foglalkoztak veled, nem gondoskodtak rólad, elhagytak. Meg sem érdemes keresni őket, nem tartozol nekik semmivel. Szeresd az igazi szüleidet, akik felneveltek, mert (ellentétben a biológiai “szüleiddel”) ők szeretnek téged.
2021. aug. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
95%
Szóval azokat az embereket akarod, akik eldobtak téged, akik még felneveltek sajátjukként, azokat bünteted. Van baj a toronyban.
2021. aug. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem most nem látsz tisztán a dühtől,ami amúgy érhető is,DE ők voltak azok,akik felneveltek és szerettek. Ők az igazi szüleid,nem azok,akik eldobtak maguktól. Próbálj meg megnyugodni és nem bántani őket. Keresd meg azt,aki megszült és valószínűleg rögtön megérted, hogy jobb életed van,mint,ami lett volna.
2021. aug. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
96%
Első jól mondja. Felneveltek, szerettek, gondoskodtak rólad. Méghozzá saját, tudatos döntésük alapján. Éppen hogy jobban kéne tisztelned őket emiatt, mint eddig.
2021. aug. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
27%
Hálátlanok a nem vérszerinti gyerekek és itt a példa
2021. aug. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
97%

Ennyi miatt otthagynád őket a fenébe? Rosszul bántak veled? Nem szerettek? Nem tettek meg mindent amit tudtak? Nagy újdonságot mondok: nem attól lesz valaki szülő hogy kipottyant egy gyereket, hanem hogy felneveli.


Az "igazi" szüleidnek nem kellettél, eldobtak. És tök mindegy hogy azért mert valami felelőtlen kiscsaj volt-e anyád aki ész nélkül dugott, vagy azért mert veszélyeztettek és elvettek tőlük, esetleg valami ab-ellenes bolond volt, aki azért szült meg hogy eldobjon mint a szemetet....

2021. aug. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
94%
Egy felnőttől jobban elvárható, hogy ezt megértse, ezért vártak vele eddig. Most rajtad a sor, hogy bebizonyítsd, felnőtt vagy, és nem egy hisztis kisgyerek.
2021. aug. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
96%

Szóval szerinted azok a "rendes" szüleid, akik elhagytak, s lemondtak Rólad? Értem én, hogy fiatal vagy, s az örökbefogadó szüleidnek ez a vallomása hideg zuhanyként ért.

Ha viszont megkeresed a vér szerinti szüleidet, nem biztos, hogy azt kapod a találkozástól, amit várnál. Én régen olvastam olyan az oldalon, hogy egy nő megkereste a szüleit, de azok nem akarták látni. Viszont kiderült, hogy van még két lánytestvére, akiket más szülők fogadtak örökbe, mint őt. Velük tartja a kapcsolatot, sőt, az örökbefogadó szülei azt mondták, ha tudták volna, hogy van még két lánya annak a házaspárnak, őket is adoptálták volna.

Ha meg akarod keresni a vér szerinti szüleidet, megteheted, de a nevelő szüleiddel ne szakítsd meg a kapcsolatot, ha nem bántak rosszul veled. Ők akkor is ott lesznek Neked, ha a "rendes" szüleid nem kíváncsiak Rád.

2021. aug. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 anonim ***** válasza:
94%
Ha megkeresed az igazi anyádat, vagy nem akar látni se, vagy pénzt akar tőled, most, hogy nagykorú lettél. Négykézláb fogsz visszakullogni az örökbefogadó szüleidhez. Nincs is miből egyél, ruházkodj, semmid sincs, téged még el kell tartani, vagy koldulni fogsz az utcán? Másik örökbefogadót akarsz? Azt nem kapsz a piacon.
2021. aug. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:
88%

Érthető, hogy ez sokkolt most. Érthető az is, hogy meg akarod keresni a vér szerinti szüleidet. Szinte bizonyos, hogy bennük csalódnál.

Az ténykérdés, hogy az örökbe fogadó szüleid óriási ostobaságot csináltak azzal, hogy sok éven át ezt titkolták előtted. Mindenképpen jogos feléjük a kérdésed, hogy miért nem voltak őszinték veled.


Én azt tanácsolom, fordulj pszichológushoz. Ez egy sokk, amit kezelni kell. Sőt, a legjobb az lenne, ha az örökbefogadó szüleiddel együtt mennél el, mert valójában itt családterápiára lenne szükség. Nekik is be kéne látniuk, mekkora törést okoztak ezzel a lelkedben.

Viszont az elmúlt 18 évet nem lehet visszacsinálni. Érezted a szeretetüket? Ha igen, akkor mégiscsak jót akartak neked. Az elmúlt 18 év alatt róluk kialakult véleményed is legyen rajta a mérlegen, ne csak az, hogy most becsapottnak, átvertnek érzed magadat.

2021. aug. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!