Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim...

Mit tegyek, ha a szüleim nincsenek tekintettel arra, hogy sokat dolgozom?

Figyelt kérdés

24-36 órákat szoktam egyben dolgozni, kevés pihenőkkel. Tudom, törvényesen 24/48 vagy 24/72 lenne a normális, de sajnos az én cégemnél, ahol dolgozom nem így van. Legtöbbször úgy dolgozom, hogy 24 órát dolgozom, 24-et otthon vagyok, vagy 36 órát dolgozom, és úgy vagyok otthon 24 órát, majd kezdődik elölről. Az elmúlt hét napban majdnem 100 órát dolgoztam. De nem ez a lényeg.

A szüleim külföldön élnek, és ha kell nekik valami itthonról, akkor én szoktam nekik kiküldeni, most is ez volt. Összepakoltam nekik amik kellettek, de közben heti százszor telefonàltak, hogy mi kell még, meg még xy dolgot is intézzem el. Papírmunkàkról van szó, amik nekik kellenek, de sajnos nekem ezekre nincs időm. Arra is épphogy van időm, hogy nekik összekészítsem a dolgaikat, nem hogy még xy helyre menjek ügyet intézni, ha tudok is menni akkor sem rögtön. Erre nekem álltak telefonban, hogy mi az, hogy nem tudom azonnal elintézni a dolgokat, az hogy sokat dolgozok nem érdekel senkit, egyéni probléma, stb. Ez már nem az első eset, hogy semmibe veszik ezt a dolgot. Minden munkanap hajnal 3 órakor kelek, hogy beérjek munkába, és még aludni sem nagyon van időm kb mostanában. Már ma annyira ki voltam készülve, hogy volt olyan dolog, amit nem is találtam hol van, és egy óráig kerestem, közben végig ott volt a szemem előtt. Már ilyen állapotban sokszor autóba sem merek ülni, mert félek, hogy elalszom a volán mögött. Ráadásul a munkahelyem sem két percre van. 1,5 óra autóval is. És mielőtt valaki nekem állna: Nem faluban lakom, kisvárosban, és a megyeszékhelyen dolgozom, de nem szándékozom beköltözni oda, mert nagyon koszos város, és a közbiztonság is elég rossz ott.

A beosztást leszámítva jól érzem magam a munkahelyemen. Még egy ideig ki szeretném húzni itt.

Lényeg tehát, hogy a szüleim egyáltalán nem veszik figyelembe azt, hogy sokat dolgozom, mindig csak az van, hogy nekik intézzek el mindent, de azonnal. Mit tegyek ez ellen? Mit tanácsoltok? Volt már valaki hasonló helyzetben?


2021. aug. 24. 22:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
99%
Ha elkezdenek pampogni, lerakod a telefont. Megmondtad szépen, hogy ezt vagy azt most nem tudod elintézni, majd 2 nap múlva vagy ilyesmi. Ha elkezdik a hisztit, nyomd ki a hívást, oldják meg máshogy. Muszáj meghúznod a határaidat. Ha mérgesek akkor mérgesek. Mivel rád vannak utalva, tekintettel kell rád lenniük.
2021. aug. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%

MOndjuk kezdhetnéd azzal, hogy közlöd velük: 24 órája fent vagy, sokat dolgozol, most egy darabig nem leszel elérhető. Majd szépen leteszed a telefont, némítod, ha hívnak nem veszed fel. Ha írnak, nem válaszolsz. Majd ha úgy érzed van időd intézkedni, akkor szólsz nekik, hogy most tudsz a dolgaik után rohanni. Ha nem tetszik nekik, akkor telefon kikapcs.

Tudod csak azokat lehet ennyire ugráltatni, papucsnak tekinteni aki hagyja is magát.

2021. aug. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
98%

"az hogy sokat dolgozok nem érdekel senkit, egyéni probléma, stb."

Mond nekik, hogy a szutyok papírjaik meg az ő problémájuk, ha nem tetszik valami, akkor jöjjenek haza, és intézzék el ők.

2021. aug. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Majd szépen megvárják, ha meg nem bírják, megoldják hamarabb maguknak. Mást úgysem tudnak csinálni :D
2021. aug. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg keresd meg a telefonon a kikapcsolás gombot. A munkahelyeden is hívogatnak? Ott meg a főnök megtiltotta a telefonálgatást. Kapcsold ki!!!

Hívd fel őket hetente egyszer, és a kívánság listára közöld, hogy sajnos nem fogsz tudni mindent elintézni. jövő héten majd megmondod, mi fért bele.

Csak aztán tartsd is magadat ehhez.

2021. aug. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
77%
Milyen szar munkahely ez?
2021. aug. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
94%
Felhívod őket, közlöd velük, hogy vége, többé nem ugráltathatnak, és leteszed. Számukat többé nem veszed fel.
2021. aug. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Igazatok van, köszönöm a válaszokat!

Hatos, nem szar munkahely, én szeretem, csak mostanában ez a beosztás készít ki, de ha visszaàlltunk újra 24/48-ra, akkor egy fokkal jobb lesz. A 24/48-as beosztást már szeretem azért, ott végre van időm nagyjából mindenre, csak most beírkàltak engem össze-vissza mindenki helyett túlóràzni, és már kivagyok. A túlóràt meg hát el kell vàllalnom, a pénz is kell, meg ember sincs.

2021. aug. 25. 03:47
 9/29 anonim ***** válasza:
91%

Egyik ismerosom megoldotta: fogta es osszekoltozott a parjaval.


O csak kasszas volt, de az is iszonyat leterhelte, legtobbszor meg pont olyan beosztasban volt, hogy ugyeket sem tudott intezni. Kitartas kerdezo... Muszaj megszabnof a hatarokat.

2021. aug. 25. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
ha valaki külföldön él, akkor mi az a sok dolog, amit itthon kell nekik intézni?
2021. aug. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!