Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lehet, hogy ha én...

Miért lehet, hogy ha én vagyok beteg, vagy rossul vagyok, rám nincsenek tekintettel a családomban?

Figyelt kérdés
Nem is sajnálnak,volt,hogy kiröhögtek,nem veszik lejjebb a TV-t,még mikor migrénem van,akkor sem!
2009. júl. 13. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%

Nem tudod, nekem ha migrénem lenne, akkor nem ülnék a tévé mellett, hanem visszavonulnék egy másik szobába....

A migrén egyébként az esetek 78 százalékában pszichés alapú betegség, nem lehet, hogy te vagy egy kicsit érzékeny és a család ezt már nem tolerálja?

2009. júl. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Én úgy értettem, hogy miközben te beteg vagy, pld. migréned van, a család nyugodtan TV-zik, nincs rád tekintettel. Ha így van, elég szomorú. Nyilván ők nem ismerik a migrénes kínjait, ami ez esetek 78%-ban nem pszichés eredetű, ezt az első válaszoló rosszul tudja. /erre én vagyok az egyik élő példa, aki a migrénről már adott elő orvostan hallgagóknak egy prof kérésére!/ Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy nem tartanak tiszteletben. Gondolom nemcsak betegség esetén, hanem egyéb vonatkozásban sem. De te vajjon kíméled őket hasonló esetben? Esetleg nálatok senki nem veszi figyelembe a másik kívánságait? Ezt kellene tisztázni.
2009. júl. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy nem a tv mellett ül, hanem nincs külön szoba, ahova elvonulhatna. Nálunk is így van. Egy szoba van, és kész. De ha meg a te családod ilyen, akkor te is legyél ilyen velük. Ilyen egyszerű. Nehogymár megháláld a bunkóságukat.
2009. júl. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
5%
Talán azért lehet, mert te elvárod és ezt sokan nem szeretik. Az anyukám is ilyen, elvárja, sőt, még rá is játszik! Na én ezt nem tudom elviselni!
2009. júl. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
pl.múltkor délután anyám csak úgy lefeküdt aludni,én fejhallgatóval néztem a tv-t kinn a konyhában,nem zajongtam,nem hallgattam zenét,em csináltam semmi,elvégzem a házimunkát,segít mindenben,vagy meg is csinálom a dolgokat,tehát én mindig tekintettel vagyok rájuk,rám ők mégsem,és ez elég rosszul esik:(
2009. júl. 13. 20:26
 6/11 A kérdező kommentje:
és egyébként nem a TV mellett ülök kedves,hanem a saját szobámban fekszem le és próbálok aludni,2 hányás között,de a szomszéd szobából áthallatszó Tv sorozatok,illetve délutáni beszélgetős műsorok ilyenkor kicsit idegesítőek...
2009. júl. 13. 20:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a kérdésedre nem tudom a választ,de nekem 20 éve van migrénem.Egy orvos ajánlotta,hogy napi 300mg magnézium tablettát vegyek be,tulajdonképpen szívre,de aztán olvastam egy orvosi lapban,hogy a magnézium jó migrénre is. Két éve mindössze 3-szor volt migrénem a havi 3-5 helyett.Azóta szedem a magnéziumot.
2009. júl. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Hát igen, ilyen család is van. Nekem anyukám hasonló beállítottságú. Mikor neki fájt a foga, hazatelefonáltam a munkahelyről is, hogy menjünk-e fogorvoshoz. Mikor nevelőapám szédült reggel, elkéstem melóból, mert nem mertem egyedül hagyni (magas vérnyomásos, teljesen olyan volt, mint aki agyvérzést kap).

Én bent voltam tavaly kórházban terhességi diabétesz (cukor) miatt, tudod mit? Le se sz..tak. Sőt, anyám közölte velem, hogy "túllihegtem" a terhességet, és biztos hiszti miatt voltam benn. Ilyenek. Megváltoztatni nem lehet az ilyen embereket, max. megpróbálni figyelmen kívül hagyni őket, már amennyire lehet.

Migrén: előfordult már velem is, hogy olyan szinten fájt a fejem, hogy szédültem, hánytam. Még az is "fájt" ahogy a tv villogott. Ha lehetőségem volt, félrevonultam egy elsötétített szobába, hidegvizes, v. jeges borogatás, fekvés. A csendet ilyen körülmények közt pl. füldugóval tudod biztosítani, vagy fejhallgatót teszel a füleidre.

Nem sajnálnak? Gondolom nem sajnálatra, hanem együttérzésre vágysz. Légy te is hasonló, de ne bunkó. Pl. ha nekik bajuk van, légy rá tekintettel, de ne kérdezd, hogy "jobban vagy-e, mit segítsek, hogy jobb legyen". Ha szóváteszik: mondd azt: ti is csak annyira vagytok betegek,mint én pl. tegnapelőtt...

hátha valaki ráérez a bandából a lényegre.

2009. júl. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Figyelj! Szerintem ezt velük beszéld meg. Lehet, hogy mivel visszatérő a betegséged Ők ezt már úgy veszik, hog bármikor, bármilyen helyzetben tudod kezelni. Kérd meg Őket, hogy legyenek Rád figyelemmel. Lehet, hogy Neked egyértelmű a tapintatosság, de Ők észre sem veszik, hogy ezzel Neked rosszat tesznek.
2009. júl. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A csendet a patikában kb. 100 ft-ért kapható füldugó (zajdugó) segítségével tudod megoldani, ennek semmiféle káros hatása nincs.

Mindemellett megértem, hogy inkább az odafigyelés, alkalmazkodás esne jobban, de amíg ez nincs meg, szerezz meg egy pár füldugót... Lefekszel, raksz a szemedre egy fekete kendőt vagy pólót, bedugod a füled és próbálsz relaxálni...

És próbálj velük beszélni arról, hogy tényleg szenvedsz, nem csak nyavalyogsz... Menj orvoshoz, aki alátámaszthatja a betegségedet, akkor hátha jobban elhiszik... És nem mellesleg az orvos hátha ajánl valami hatásos gyógymódot...

2009. júl. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!