Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most fogok majd költözni....

Most fogok majd költözni. ANyámék olyan hülyeségeket tudnak mondani hogy üljek még itthon 1 évet (nem kapok munkát azért megyek el). Miért mondják ezt? Így sosem leszek önnáló sosem fogom megtanulni mi az hogy élet. Esküszöm néha csak leszívnak. 21/l

Figyelt kérdés
2021. aug. 27. 16:13
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
89%
Szeretetből csinálják, mert féltenek ez egyértelmű de ameddig nincs tőke az efféle elgondolásokra addig igazából értelmetlen a kérdés.
2021. aug. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, simán költözni tényleg hülyeség. Kezdj el önéletrajzokat küldözgetni mindenfelé, és írd bele, hogy ha megkapod az állást, szívesen költözöl.
2021. aug. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Szted nem fogok állásinterjúkra menni? Már jövőhéten mehetek is.
2021. aug. 27. 17:00
 14/35 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk mert tök jó, hogy 3 hónap miatt ki vagy akadva, ami egy pályakezdőnek, pláne végzettség nélkül semmiség, pénzed nincs, de tőlük azért elvárod, hogy fizessék a kis költözgetésedet, albit, rezsit, kaját. Nagyon “önnáló”, mikor anyu-apu fizeti ezeket, te meg játszod a felnőttet.

Majd ha már valóban fél meg egy éve nem találsz melót, akkor jogos lesz a sipákolás. De 3 hónap után te csak lusta vagy és el akarod tartatni magad, de nehogy már szabályok is legyenek.

2021. aug. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
16%
Az állásinterjúra majd kiöltözve menj. :)
2021. aug. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
91%

Ja és ha most kezdesz interjúkra járni, akkor pláne mit vársz?

Talán előbb vegyenek fel valahova, kezdj el dolgozni, legyen fizetésed, lehetőleg teljen le a próbaidő, aztán lehet költözgetni. Esélyes, hogy anyádék is nagyobb kedvvel segítenek, ha látják, hogy csinálsz is valamit, nem csak követelőzöl a semmire.

2021. aug. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Köszi a kedves szavakat.
2021. aug. 27. 17:08
 18/35 anonim ***** válasza:
91%
Le lehet pontozni, de én is így csináltam. Egyetem után hazaköltöztem, mert mégis hova máshova mentem volna a kollégiumból kiköltözve, pénz nélkül. Viszont otthon és a környéken nem kaptam munkát, mert egy poros kisvárosban laktunk, ahol nincsen semmiféle lehetőség. Úgyhogy tulajdonképpen már kamasz koromtól kezdve 100% biztos voltam benne, hogy én nem ott tervezem a jövőmet és bármit szeretnék, ahhoz majd el kell költöznöm. Ezt a szüleim is így látták, emiatt támogattak is benne. Így ők finanszírozták meg azt, hogy el tudjak költözni, tudjak munkát keresni, interjúkra járni stb., majd mikor elhelyezkedtem, elkezdtem pénzt keresni és lett miből fizetnem a kiadásaimat, eltartottam magam. Szerintem semmi gond nincs ezzel. Max meg lehet fordítani a folyamatot, hogy előbb munkát keres az ember és csak utána költözik.
2021. aug. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
46%

Az a baj, hogy ma a fiatalok azonnal akarnak mindent.

Még munka sincs, de már költözik, meggondolatlanul.


Simán mehetnél átmenetileg a gyárba, otthon laksz, tudsz félretenni. Mert mi van, ha most felvesznek, próbaidő alatt repülsz? Megmondom, vagy anyuék fizetik tovább az albit, vagy hazasunnyogsz szépen.

2021. aug. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
98%

ez a 3 hónap aktív munkakeresés diplomával, fővárosban is simán megvan (pláne nyáron, amikor mindenki összevissza szabadságon van a nyaralás miatt, szóval az önéletrajzok olvasása, felvétel sok helyen nem prioritás).

munka nélkül tényleg nincs értelme elköltöznöd még. inkább jelentkezz állásokra, utazz oda ahol épp lesz az interjúd aznap, és majd akkor költözz el amikor felvettek valahova. a családodnak is kisebb anyagi teher lenne így

2021. aug. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!