Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 evesen elkoltozzek otthonrol?

16 evesen elkoltozzek otthonrol?

Figyelt kérdés

Nem lenyeges hogy ebbe reszletesen belemenjek de nagyjabol az a lenyeg hogy a szuleim gyerekkorom ota bantalmaznak eleg durvan es a csaladom az egesz eletemet elrontja, szeretnek elkoltozni toluk. Mielott barki belekotne, tenyleg megvan ra az okom, sehova nem engednek el, volt olyan hogy rendorseggel hoztak haza valahonnan, egyfolytaban orditoznak velem, egy olyan nap nem telik el hogy valami balhe otthon ne legyen, alkoholista az apam, nagyon rossz anyagi helyzetunk van, sokszor van olyan hogy nincs amit enni, pl multkor az en 1000 ft zsebpenzemet kertek el hogy vegyenek etelt, olyan is volt hogy 1-2 honapra ismerosokhoz koltoztunk mert nem volt ahol lakjunk, egy ideig papucsban jarkaltam mert mas cipom nem volt, stb stb, es a legnagyobb baj az az hogy a jovendobeli celjaim elereseben is hatraltatnak ezzel, nem tudok igy rendesen tanulni vagy barmi hasznosat csinalni, viszont ez a szuleimet egyaltalan nem erdekli. Csak ugy letezem es varom hogy teljen az ido. Hallottam valami olyasmit hogy 16 evesen legalisan el lehet koltozni otthonrol, gondolkoztam azon hogy kiiratkozok a sulibol, elmegyek dolgozni es fizetek majd annak a szemelynek aki befogad magahoz csak nem tudom hogy ezt hogyan lehetne tenyleg megvalositani. Lehet hogy orulten hangzik de ebben a helyzetben ez a legjobb megoldas ami eszembe jutott. Nem tudom hogy lenne-e eleg batorsagom ahhoz hogy ezt megcsinaljam, vagy hogy megbannam-e, ezert kerek itt segitseget, kivancsi vagyok hogy masoknak mi a velemenye errol, esetleg ha latja ezt a kerdest valaki aki hasonlo helyzetben jar/jart az irja le hogy o mit tett. Kerlek akinek van barmi otlete, tanacsa, biztato szavai vagy atelt mar ilyesmit az segitsen mert nagyon el vagyok keseredve, felek hogy ez ki fog hatni az egesz eletemre, nem tudom mi tevo legyek.

Elore is koszonom a valaszokat!:)



2021. aug. 28. 04:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
21%

Ezt sem teheted meg, hogy egy idegennél laksz pénzért, mert onnan is a rendőrök vinnének haza! Ráadásul, valami beteg pedofil állat fogadna be, akinek nem a pénzed kéne fizetségként...

Türelem! Hamar eltelik az a két év!🙂

2021. aug. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
87%
11: Aki 16 évessel szexel, az nem pedofil.
2021. aug. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
13%
az kiskorúak megrontója. XD
2021. aug. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
14%
Hol a válaszom???
2021. aug. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
89%

"a jovendobeli celjaim elereseben is hatraltatnak ezzel, nem tudok igy rendesen tanulni ... gondolkoztam azon hogy kiiratkozok a sulibol"

Ha kiiratkoznál, az hogyan segítené a jövőbeli (nem jövendőbeli, az más, az az, akihez hozzá akarsz menni feleségül :) ) céljaid elérését meg a tanulásodat? Sehogy, úgyhogy felejtsd el! Pont a suli az, ami segíteni tud: beszélj az ofőddel, a gyermekvédelmissel vagy az iskolapszichológussal, ők tudnak segíteni, tanácsot adni, elmondani, hogy milyen lehetőségek vannak, segítenek koleszt keresni is, és meggyőzni a szüleidet, hogy ott jobb lesz neked.

2021. aug. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
91%
Két lehetőséged van: kibírod vagy elsétálsz a gyámügyre.
2021. aug. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
94%

#11

"valami beteg pedofil állat fogadna be"


Egy 16 éves a pedofilok érdeklődési köréből már jópár éve kikerült. A serdülőkor a lányoknál legkésőbb 12-13 kor körül megindul. Nő a mellük, megjelenik az intim szőrzet, stb. A fiúknál egy kicsit később, de 16 évesen már ők is bőven kamaszok. Ahogy ez elkezdődik, a pedofilok már nem izgulnak rájuk. Egy 16 éves ráadásul testileg már szinte felnőtt. Nem csak kezd hasonlítani egy felnőttre, hanem már szinte teljesen olyan.



#kérdező


Legkorábban 18 évesen költözhetsz el teljesen magadtól. Addig csak úgy, ha a szüleid engedik. (Pl mehetsz koliba, vagy nagyszülőkhöz). Viszont mivel az alapvető szükségleteidet se látják el a szüleid (étel, ruha), érdemes lenne valami szervezethez fordulni. (pl gyámhatóság)

2021. aug. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

17 éves vagyok, nekem sincs aranyéletem. Tudom, hogy nehéz, hiszen hasonló körülmények közt éltem(!) mint te, bár én tudom hogy 16 evesen nem lehet elköltözni, meg nem nagyon van zsebpénzem stb.

Tanulok, diákmunkázok stb, érettségi után elmegyek, és elem az életemet. Ez az egyetlen jó megoldás sajnos, ez ilyen. :(

Kitartást!


(Ha annyira rossz otthon, fordulj a családsegítősökhöz, hiszen ők tudni fognak neked segíteni)

2021. aug. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Senior Séf ***** válasza:
100%
Én is 16 évesen önállósítottam magam, de az 46 éve, még jócskán az átkosban történt, és akkor még lehetett találni (feketén) éjszakai vagonrakó, meg sírkövesnél segédmunkás kereseti lehetőségeket. A mai világban nem tudom, mihez kezdenék.
2021. aug. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
67%
Ha alkoholisták a szüleid, ill. az apád, akkor miért olyan fontos neki, hogy a rendőrökkel hozasson haza??? Te sem lehetsz valami jó firma. De előbb mindenképpen a gyermekvédő egyesületnél v. valami hasonlónál kellene jelentened a helyzetedet. Elköltözni nem tudsz, mert nincs önálló kereseted.
2021. aug. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!