Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 evesen elkoltozzek otthonrol?

16 evesen elkoltozzek otthonrol?

Figyelt kérdés

Nem lenyeges hogy ebbe reszletesen belemenjek de nagyjabol az a lenyeg hogy a szuleim gyerekkorom ota bantalmaznak eleg durvan es a csaladom az egesz eletemet elrontja, szeretnek elkoltozni toluk. Mielott barki belekotne, tenyleg megvan ra az okom, sehova nem engednek el, volt olyan hogy rendorseggel hoztak haza valahonnan, egyfolytaban orditoznak velem, egy olyan nap nem telik el hogy valami balhe otthon ne legyen, alkoholista az apam, nagyon rossz anyagi helyzetunk van, sokszor van olyan hogy nincs amit enni, pl multkor az en 1000 ft zsebpenzemet kertek el hogy vegyenek etelt, olyan is volt hogy 1-2 honapra ismerosokhoz koltoztunk mert nem volt ahol lakjunk, egy ideig papucsban jarkaltam mert mas cipom nem volt, stb stb, es a legnagyobb baj az az hogy a jovendobeli celjaim elereseben is hatraltatnak ezzel, nem tudok igy rendesen tanulni vagy barmi hasznosat csinalni, viszont ez a szuleimet egyaltalan nem erdekli. Csak ugy letezem es varom hogy teljen az ido. Hallottam valami olyasmit hogy 16 evesen legalisan el lehet koltozni otthonrol, gondolkoztam azon hogy kiiratkozok a sulibol, elmegyek dolgozni es fizetek majd annak a szemelynek aki befogad magahoz csak nem tudom hogy ezt hogyan lehetne tenyleg megvalositani. Lehet hogy orulten hangzik de ebben a helyzetben ez a legjobb megoldas ami eszembe jutott. Nem tudom hogy lenne-e eleg batorsagom ahhoz hogy ezt megcsinaljam, vagy hogy megbannam-e, ezert kerek itt segitseget, kivancsi vagyok hogy masoknak mi a velemenye errol, esetleg ha latja ezt a kerdest valaki aki hasonlo helyzetben jar/jart az irja le hogy o mit tett. Kerlek akinek van barmi otlete, tanacsa, biztato szavai vagy atelt mar ilyesmit az segitsen mert nagyon el vagyok keseredve, felek hogy ez ki fog hatni az egesz eletemre, nem tudom mi tevo legyek.

Elore is koszonom a valaszokat!:)



2021. aug. 28. 04:42
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

9es: rosszul irtam, nem szuleimtol kaptam zsebpenzt hanem egy ismerosom adott 1000 ftot, mar reg ota tartogattam.


20as: az apam nagyon rosszindulatu, nem igazan erdekli hogy mi van velem de ha valami ‘rosszat’ csinalok egybol ott van, valamilyen agybaja van, sokszor volt pszichiatrian ez miatt szoval szerintem ertheto hogy miert ilyen, amugy meg nem csinaltam semmi olyant amiert rendorseget kellett volna hivni, nem kerultem rossz tarsasagba, nem ittam/drogoztam/cigiztem se semmi ilyesmi.



probaltam mar segitseget kerni felnottektol meg iskolapszichologustol is de ok is ugyanezt mondtak amit itt, hogy az en helyzetemben csak gyamhatosagra mehetek viszont ott nem az en erdekeimet nezik. Hogyha nincsen mas megoldas akkor mindegy, majd valahogy lesz, azert koszonom mindenkinek a valaszokat!

2021. aug. 30. 00:54
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

"csak gyamhatosagra mehetek viszont ott nem az en erdekeimet nezik"

Hanem kiét?

2021. aug. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalat: Tudnak neked segíteni, ha kéred őket. Foglalkozz a tanulással, és haverkodj. Kitartást!
2021. aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
87%

az első ötletem a kollégium.


a második az, hogy - ha nem írják alá a kollégiumhoz szükséges papírokat - menj be gyámügyre és kérd azt, hogy ne gyermekotthonba vagy nevelőszülőkhöz vigyenek, hanem az egyik rokonodhoz kerülhes.


Én enyit tudok segíteni. Átérzem min mész keresztül. Sok szerencsét és kitartást!

2022. jan. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Troll volt, már rég ki van tiltva.
2022. jan. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki troll, akit kitiltanak. Ő valószínűbb, hogy korhatár alatti volt, hiszen azt írta, hogy:

"Csak ugy letezem es varom hogy teljen az ido. Hallottam valami olyasmit hogy 16 evesen legalisan el lehet koltozni otthonrol",

úgyhogy a kérdés is a jövőre vonatkozott:

"16 evesen (majd) elkoltozzek otthonrol?"

2022. jan. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!