Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 41 évesen férfiként késő már...

41 évesen férfiként késő már gyereket vállalnom?

Figyelt kérdés
2021. szept. 7. 10:40
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
38%

Őszinte leszek, szerintem már nagyon késő. Én konzervatív vagyok, szerintem akinek legkésőbb 35 éves koráig nem születik meg az első gyereke, annak már ne is legyen, mégpedig azért, mert nagyon gyanús, hogy valójában nem is akar (különben minek húzta volna az időt), csak fél meghozni egy olyan végleges döntést, hogy gyerektelen marad örökre.


Ezzel semmi baj nincs, nekem sincs gyerekem.


Plusz gondolj bele, 50 éves leszel a dackorszakban, 55-60 kamaszkorban, szerintem nagyon méltatlan és egészségtelen helyzet, gyakorlatilag áthidalhatatlan ez a generációs szakadék. Nem hinném, hogy az a természet rendje, hogy egy ötvenes-hatvanas ember egy lázadó kamasszal hadakozik.

2021. szept. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
75%

#30

Férfiről szól a kérdés Jóasszony!

A Down-szindróma pl. az idősödő nők gyerekeit fenyegeti, a férfi kora nem számít. Tehát a te esetedben célszerű lenne ilyen vizsgálat, de szerencsére nem akarsz gyereket.

És az “öreg” spermáról:

Egy aggastyán esetében lehetséges, hogy már nem elég fürgék, vagy az ondóban kisebb a spermiumszám, ezért a megtermékenyítés kétséges, de az apa kora megtermékenyülés esetén nem hat ki a gyerek egészségére.


Kérdező!

Egy 40 éves, egészséges férfi még javában vállalhat gyereket! Életereje teljében van, a fejelágya már benőtt, az egzisztenciája megteremtve, teljesen ideális állapot.

2021. szept. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
79%

Már hogy lenne késő férfi esetén?

Azok akik fiatalon házasodtak és elválnak, azok újabb kapcsolatban már nem vállalhatnak gyereket?

Dehogynem!

Erre millió példa van és nem születik az ilyen kapcsolatokban több hülyegyerek, mint egyébként.

Sőt, vizsgálatok kimutatták, hogy érettebb embereknek értelmesebbek a gyerekeik.

2021. szept. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
85%
16-os vagyok. A sperma minőségéről csak annyit, hogy van egy gyönyörű, okos 3,5 éves fiam, akit az apja 40 évesen "csinált". A második 44 évesen "készült", köszöni, jól van. Ugyanakkor sok tőlünk jóval fiatalabbnál is előfordult a terhesség alatt kiderített betegség mostanában.
2021. szept. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
37%

A férfiak többségét (és a kivételnek hatalmas tisztelet) csak az érdekli, hogy valaki továbbvigye a nevét. A gyereknevelés sok 20-on, 30-as férfit sem érdekel, csak hogy legyen gyerek. Egy kép az irodában az asztalon.


Önzőség, de hát maga a gyerekvállalás az.

2021. szept. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
91%

31.: Ez neked a nagyon késő? 🤣 Nem, semmi késő sincs benne, lehet, hogy addig nem talált megfelelő partnert vagy csak volt annyi esze, hogy nem gyártott babát huszonévesen a meztelen s.ggére, mint a sok unintelligens.


35.: Van, akit a név sem érdekel. Sok pasinak a gyerek gondolata is a legrosszabb rémálom megtestesülése.

2021. szept. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
87%
A lányom apja 40 éves volt, én 33 amikor a lányom született. Első és egyetlen alkalommal azonnal "összejött" pedig konkrétan nem terveztük, bár nem is zavart bennünket mert fel voltunk készülve rá.
2021. szept. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
31%

Több hátránya van !!! tapasztalat.


Ki tudja meddig élsz az átlag életkor 65-70 év.

Kb 25-30 éves lesz a gyereked amire meghalsz


Nem látod az unokát


Gyereked éppen végezz a tanulmányaival,nem leszel ott amire elkezdi a nagybetűs életet


Nem tudsz neki segíteni elindulni az életben.


Szégyellni fog téged,hogy amikor mész be a suliba szülőire,papának hisznek


Az anyukám 44 éves volt, apa 42 amikor születtem.

25 éves vagyok és már nincsenek szüleim.


Anyámat a mamámnak nézték,nekem kínos volt 13-16 évesen.


Testvérem sincs akire tudnék támaszkodni

2021. szept. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
84%

Jaj hagyjuk már ezt utolsó... Oké, ez a te tapasztalatod, sajnálom a szüleidet, de ne vetítsd ki a világra!


Nekem anyám volt 38, és az egész család ilyen 80-90+-os emberekből állt, soha, semmi hátrány nem ért. A szüleim fiatalosak, nekem nem volt ciki megjelenni velük sehol. Anyám ismeri nővérem unokáját engem meg a mai napig is támogat. Sajnálom, hogy nálatok nem így volt, de nem lehet kategorikusan kijelenteni dolgokat!

2021. szept. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
98%
Kedves utolsó! Attól még hogy nálatok így alakult, nem biztos hogy másnál is így fog. Az én anyukám is 40 volt mikor szült, apum 43. Szerencsére még jó egészségnek örvendenek, pedig én bizony már 40 vagyok. És biza 4 unokájuk is van, sőt, a legnagyobbnak jövőre lesz az esküvője. Soha nem szégyelltem őket egy pillanatra sem. Anyukám most is kenterbe ver sok 60 évest. Apukám még borászkodik. Rengeteget segítettek az életben. Nem kell általánosítani, mindenki élete más és más. Nem tudhatod kinek mi a sorsa.
2021. szept. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!