Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, hogy lány létemre apám férfiként kezel? Vagy velem van a gond?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, elnézést ha kicsit furán jön le, de totál így érzem a dolgot, ahogy leírtam. Húsz év feletti lány vagyok, nincs tesóm. És néha totál úgy érzem, hogy férfiként kezel az apám! Már kis koromban is állítólag egy csomó inkább fiúknak való játékot vett, ami aztán vagy tetszett vagy nem, de erre annyira nem emlekezem már. Aztán 14 voltam amikor az ő hatására elkezedtem motort vezetni, később pedig együtt vezettünk autót sokáig, sok hasznos dolgot tanultam tőle. De mostanában azt veszem észreh hogy mintha túlságosan férfiként kezelne. Új kocsit vett és állandóan azzal jön, hogy olvassam el a több 100 oldalas használati utasítását és ha nem azt csinálom, más már nem is hasznos dolog. Vezetés közben meg nagyon csúnyán leolt, ha valami elrontok, a legjobban az zavar, hogy az ő 30 éves tapasztalatát várja el tőlem is. Kicsit kezdem úgy érezni, mintha férfiként kezelne. Szeretem az autókat meg vezetni is, de ez kicsit mitha sok lenne nekem. Meg most éppen női gondjaim is vannak, amit soha nem használtam kifogásként, de ma elég rossz napom volt e miatt éés kicsit se volt erre tekintettel, hkötöködni.grvábban elkezdett velem kötözködni, de ez most bolti dolog volt: néhány női dolgot venni, erre minek az nekem...na vajon????? Ezen ma nagyon kiakadtam, pedig még 1x írom, nem vagyok csak e miatt kényeskedő, soha nem fájt semmim, de ma mégis bőgni lett volna kedvem...


Én reagálom túl?



2015. ápr. 9. 22:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hülye elírásokért, a billentyűzettel vmi nem frankó... A kocsikkal meg az gondom hogy ok hogy szeretem őket, de mát kicsit sok belőlük...
2015. ápr. 9. 22:10
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
És mit szólt akkor, amikor te mindezt megpróbáltad vele megbeszélni?
2015. ápr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Örülj annak,hogy legalább kicsit is törödik-foglalkozik veled apád....Lásd meg a jót(még a kicsit is)!
2015. ápr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Az én apum is pont ilyen volt. 3-om gyereke van, köztük egy fia is és mindig én voltam a kedvence. Velem is így bánt lány létemre, de aztán rájöttem, hogy egyenrangú félként. barátjaként kezel. 16 évesen pl elhívott sörözni, meg ilyenek. 12 évesen kifestettem a körmöm, mire közölte, hogy majd akkor fessem, ha ő is, minek ilyen hülyeséggel foglalkozni..

Elfogadtam, hogy ő így fejezi ki a szeretetét és kész.

Még mindig jobb, mint amikor egy apa lekezeli a gyerekét, mert "csak" egy lány. (Ismertem ilyet is.)

2015. ápr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nem az jön le, hogy fiúként kezel.


Vannak akik allergiásak a vezetésre, teljesen mindegy ki és milyen nemű az aki mellettük ül.


A menstruációval kapcsolatban pedig elég ostobák tudnak lenni néha a férfiak.

2015. ápr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Persze, hogy elvárja az Ő 30 éves rutinját, ez természetes szerintem :) Mint ahogy az, hogy kicsit lecsesz, mikor elrontasz vmit (megjegyzem, nem a leüvöltöm a fejed stílusban). Személyes véleményem szerint egy nő is elolvashatja a használati útmutatóját egy kocsinak (megjegyzem, nekem, mint férfinek (khhmm, fiúnak)) nem sok újat mond :)


Az utolsóhoz nem tudok hozzászólni, lehet apádnak is rosszabb napja volt.

2015. ápr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Titokban fiút szeretett volna helyetted. Van ilyen apa, nem is egy. Hát megpróbálja rád vetíteni a saját elképzeléseit, amit a fiával csinálhatott volna. Ebben csak az a csavar, mert valaki fiúnak születik, messze nem biztos, hogy az apja vágyait, elképzeléseit mind magáénak érezze.

Sok szülő a gyerekében próbálja önmagát , az ő életében nem sikerült dolgokat megvalósítani.

2015. ápr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit túlreagálod.

Azért, mert lány vagy, érdekelhet jobban egy kocsi a színén kívül.

A lányos cuccokban meg apukád engedhetne.


Inkább örülj neki. AZ én nevelőapám azon volt, hogy egy nő minek vezessen.


Na, akkor melyik a jobb? A te faterod ezerrel.


28/N

2015. ápr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én kicsit irigykedem rád. Én is lány vagyok, de a fiús dolgok mindig jobban vonzottak. De ezt apám nem bírta soha elfogadni, és nem volt hajlandó velem fiúknak való dolgokat csinálni, sajnos.

Beszélj vele erről, hogy téged bánt ez az egész. Nem te reagálod túl, normális, hogy így érzel. Meg kell beszélni, ha szeretnéd, hogy változtasson a hozzáállásán. Viszont kicsit te is nyiss felé, ne utasíts el minden pasis programot, amire elhív, még ha néha nagyon azt is szeretnéd.

2015. ápr. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm, most legalább van egy képem, hogy más hogy látja ezt. Nem mondtam neki ssemmit, mert nem szeretném megbántani, ezért néha úvangy teszek mintha érdelne a dolog. Jó volt olvasni fiúk szemszögéből is a dolgot, talán nem is kezel annyira fiúként :) Meg legalább ennek veszem vmi hasznát az életben, mintha vmi más hülyeség lenne.
2015. ápr. 9. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!