Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan érzem igazságtalannak...

Jogosan érzem igazságtalannak ezt a helyzetet? Ti mit tennétek? (A többi lentebb.)

Figyelt kérdés

Nem rég meglátogatott apám (felnőtt nő vagyok a 20-as éveimben), de nagyrészt csak kritizálni jött. Mindenem leszólta és érzem, hogy rendesen lenéz. Mikor még a szüleimmel éltem nagy szegénységben éltünk, mostanra viszont apám bőven átlagon felül keres. Én hozzá képest sokkal rosszabbul élek, viszont én elégedett vagyok azzal amim van, nem szoktam panaszkodni, se segítséget kérni semmilyen téren és nagyon rosszul esett, a viselkedése. Nem is értem mire fel néz le? Miért nézi le a saját gyerekét? Neki egész életében ott voltak a szülei akire érzelmileg és anyagilag is támaszkodhat a mai napig. Nekem egyik se volt, mert velem nem így viselkedtek, szóval én megoldottam magamnak mindent, erre mikor ide jön ahelyett, hogy büszke lenne vagy valami, leszólja mindenemet. Segítséget eszébe se jut ajánlani, és egy forint segítséget sem adott soha. Ezzel szemben a testvéreimet a mai napig eltartja és segíti. Nekik épp házat fog venni meg hasonlók.


Szerintetek is jogos lenne, ha ezek után megmondanám, hogy engem hagyjon békén végleg és felejtse el, hogy valaha is a gyereke voltam, mert ezt az egészet már elképesztő megalázónak érzem?


2021. szept. 8. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Jogos a haragod, de inkább ne legyél egyből ennyire radikális. Először mondd el neki, hogy ez így nem pálya, téged semmivel nem támogat, amit meg magadtól értél el, azt leszólja. Legyen szíves fogja vissza a kritizálási szükségletét veled szemben.

Aztán ha nem ért a szóból, akkor még mindig elküldheted a fenébe.

2021. szept. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%

Mivel nem írtál konkrétumot, nem tudhatjuk, hogy valóban leszólt-e vagy csak te érzed annak (túlreagálod).


Ha viszont úgy érzed, hogy minden szempontból kivételez veled negatív értelemben, akkor az a legjobb megoldás, hogyha megszakítasz vele minden kapcsolatot.


Sajnos ezek a helyzetek jellemzően úgy szoktak megoldódni, hogy amikor az apuka lerobban, akkor a pénzzel tömött gyerekek nem segítenek az apjuknak, így az apuka az elhanyagolt gyereknél kuncsorog segítségért. Rád is valószínűleg ez a sors vár.

2021. szept. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Máskor ne fogadd. Mondd meg neki, hogy múltkor is csak kritizált. Menjen tesódhoz, nála minden csodálatos. Persze, hogy jogos, amit érzel.
2021. szept. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tesóid édes tesók? Ha másik házasságból vannak, lehet ezért kivételez valük. Vagy ha mondjuk fiúk.


Sajnos vannak olyan szülők hogy nem akarnak csak az egyik nemű gyerekből. Meg mivel lány vagy, lehet úgy véli, tartson el a férjed, ő meg megadja az egzisztenciát a fiainak, hogy ők tartsák el a saját családjukat valahogy. Ha meg majd házas leszel, lehet ad neked is valamit, mert akkor illik is.

2021. szept. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogról szó sincs. Ezek emberi érzelmek, benned valamiféle hiányérzet van apáddal kapcsolatban, most az, hogy neked nem ajánlott segítséget, míg a testvérednek házat vesz. A másik oldala dolognak az, hogy vannak emberek (apád feltehetően ilyen), akik kényszeresen fényezik önmagukat, mint valamiféle kisebbrendűségi érzést akarnának kompenzálni. Ne vesszél össze apáddal, máskor csökkentsd a találkozásokat minimális időtartamra és ne vedd a szívedre, amit apád mond, hagyd elmenni a füled mellett. Lehet, hogy apádnak az hiányzik, hogy könyörögj neki segítségért, mert akkor kegyet gyakorolhatna és nem kellene veled egyenrangúnak éreznie magát.
2021. szept. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit eltúlzod.

Az "apu, figyi, xarul esik hogy leszólsz, ne csináld többet kerlek" épp elegendő

2021. szept. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Jogos de azért nem teljesen, ez így túl egyoldalu.
2021. szept. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!