Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 21 éves vagyok és nem szeretem...

21 éves vagyok és nem szeretem ha anyám pakolászik a cuccaim között?

Figyelt kérdés
Hiába kértem rá ezerszer hogy ne pakoljon össze a szobámban, de hiába. Mit lehet tenni? Zár nincs az ajtómon és nem is engedi hogy legyen.

2021. szept. 14. 08:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Tegyél kellemetlen dolgokat a cuccaid közé. Pl. óvszert, playboyt.

Sokkoló, de sok szülő ilyen dolgokkal szembesülve jön rá, hogy privát szférája is van a gyerekének.


Vagy a másik opció, hogy pakolj el te magad után.

2021. szept. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
#1 Honnan tudod hogy ő nem pakolt el? Az én anyám is képes pakolni meg törölgetni mikor semmi kosz és átérzem a kérdező helyzetét... K*rva idegesítő
2021. szept. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
99%
Az én nagyobb fiam ennyi idős körül van és nem tudom, miért, de én is pakoltam egy nagyon rövid ideig. Aztán sikeresen leszoktam róla, most már a szobába sem megyek be. Meg kell kerek-perec mondani, hogy "nem akarom, hogy be gyere a szobámba és nem akarom, hogy pakolj". Ha nem ért belőle, akkor pakolj te is az ő cuccai között!! Garantálom, hogy az hatni fog. :)
2021. szept. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem bírsz vele akkor marad az albérlet.
2021. szept. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
19%
Mi lenne ha te pakolnál el úgy ahogy anyud mondja és nem neki kellene pakolni akkor? Valószínűleg kupi van és b@ssza a csőrét a 21 éves kölyke lustasága, így kénytelen el pakolni.
2021. szept. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell itt feltételezgetni dolgokat, nem erre kíváncsi a kérdező. Nálam is rend van, hetente takarítok és rendbe szedek mindent (polc, fiók minden) és mégis turkál anyám. Iratoktól kezdve mindent megnéz. Elmegyek otthonról a fiókjaimat is kirángatja, mert "nincs rendszerezve", pedig marhára rendszerezve van.

Vannak ilyen anyukák. Nem tudom a tiéd mennyire elvetemült. Ha csak úgy jószándékból pakol, akkor szépen meg kell beszélni vele, hogy téged zavar. Ha olyan mint az enyém, akkor nagyjából semmit nem tudsz csinálni.

2021. szept. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha ÖSSZEpakolnia kell, akkor ne adj rá neki okot. Ha kotnyeles, és simán szeret kutakodni, már nehezebb ügy. Azoknál az egyenes beszéd, hogy zavar amit csinál veszekedésbe szokott torkollni, hogy "mi dugdosnivalód van?" És az istennek se értik hogy nem dugdosni akarsz, csak egy kis magánszférát.
2021. szept. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
8%
Nő. Ennyi.
2021. szept. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

6: "Nem kell itt feltételezgetni dolgokat, nem erre kíváncsi a kérdező."


Ha nem másfél sor lenne a kérdés kifejtése (és ez még jó, mert sokszor semmi kifejtés nincs), és a kérdező leírná a pontos körülményeket, akkor nem kéne a válaszolóknak találgatni, hogy anyukája a nagy kupi miatt áll neki pakolni, vagy direkt kutakodik mindig.

Ha nincsenek leírva a körülmények, akkor a válaszolók élettapasztalatuk és habitusuk alapján feltételeznek ezt vagy azt, és annak alapján válaszolnak. Így könnyen lehet, hogy a válaszok háromnegyede eleve félremegy, mert más körülményeket tételeznek fel, mint amik valójában vannak.

2021. szept. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%
Vannak szülök akik nem fogják fel, vagy nem akarják felfogni fenött ember vagy.Ehez az kel hogy tudatosítsd a viselkedéseddel.Saját anyagiak, felnött felelősség telyes viselkedés.Nem tudom miért jár be a szobádba: remélem nem azért hogy a kupit takarítsa, mert fél hogy egyszer téged is ki kel ásnia alóla.Mindenkép tisztelettel való hozzáállás az anyáddal akármi problémád van vele.Kéresed lehet de nem parancs adás! Mert ez az ő háza és normális feljött normális szavakkal próbálja a dolgait intézni. Ha nem tetszenek a szabályai költöz el!
2021. szept. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!